Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Karabin i hełm
#1
Po świętach robię w szkole prezentacje o wojnie pozycyjnej i mam już kilka eksponatów lecz przydało by się coś co jeszcze bardziej zaciekawi klasę. Dlatego był bym ogromnie wdzięczny jeżeli ktoś by mógł mi wypożyczyć pierwszowojenny hełm ( może być replika ) oraz replikę karabinu. Mogę obiecać, że nic złego się z tymi fantami nie stanie Smile
Odpowiedz
#2
a jaki 1 wojenny helm, bo okolice Łodzi i okres walk to Pickelhaube rosjanie nie uzywali helmow. Front zachodni to juz inna sprawa Francja Adrian wz 15, Niemcy Rogacz wz 16. Angielski i Amerykanski Mk I. Wiec o jaki garnek ci chodzi

A dasz jakies pokwitowanie i kaucjeBig Grin
Odpowiedz
#3
Bez różnicy, mam omówić ogólnie wojnę pozycyjną i chciałem zaprezentować jakiś hełm z tamtego okresu. Wink
Odpowiedz
#4
Nikt nic nie ma? Sad Napisał bym do grupy Żelazny Orzeł ale tam to już kompletnie jestem nieznany.
Odpowiedz
#5
Możesz skontaktować się z Żelaznym i śmiało poprosić o pomoc. Nie wiem, czy pożyczą Tobie sprzęt (wątpliwe), ale możesz liczyć nawet ich przyjazd z małym wykładzikiem.
Co do wyposażenia żołnierzy z Tamtych Dni, pomocny będzie film
www.lodzkie1914.pl/
Pokombinuj nad prezentacją multimedialną - to zawsze robi wrażenie.
A gdy zrobi się ciepło, to dzwoń do Muzeum w Gałkowie i przyjeżdżajcie na wieśBig Grin
Gałkówek - Raj dla Eksploratorów
http://www.galkowek.pl/
Zapraszam
Odpowiedz
#6
(30-03-2013, 07:19)Domin napisał(a): Możesz skontaktować się z Żelaznym i śmiało poprosić o pomoc. Nie wiem, czy pożyczą Tobie sprzęt (wątpliwe), ale możesz liczyć nawet ich przyjazd z małym wykładzikiem.
Co do wyposażenia żołnierzy z Tamtych Dni, pomocny będzie film
www.lodzkie1914.pl/
Pokombinuj nad prezentacją multimedialną - to zawsze robi wrażenie.
A gdy zrobi się ciepło, to dzwoń do Muzeum w Gałkowie i przyjeżdżajcie na wieśBig Grin
Zapraszać nie będę bo nie mamy kilku godzin Big Grin Ekspertem co do wyposażenia to nie jestem ale wiedzę jako taką mam. Łódź zaprasza Gałkówek do naszego muzeum na Konstantynowską 98 Big Grin
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości