Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Martwe dusze
#1
Czołgiem!
W dniu wczorajszym wykasowałem wszystkich użytkowników którzy nie przejawiali aktywności od początku forum do 1 stycznia 2010 roku.
Na tą chwilę zostawiam wszystkich tych którzy logowali się do trzech lat wstecz.
Sądzę że to wystarczy wszystkim "zapominalskim" i "obrażalskim" na powrót na łono forum Smile
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz
#2
Krótko mówiąc ,,czystka w szeregach''Smile
Odpowiedz
#3
Po prostu zdaję sobie sprawę że ktoś może się nie logować przez jakiś czas na forum ale w przypadku 5 lat to już totalny brak zainteresowania.
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz
#4
Regulamin forum mówi wyraźnie:

"Przepisy regulujące
10. Po upływie roku od daty rejestracji użytkownik który w tym czasie nie zaloguje się na forum, będzie usuwany z niego."

Więc po prostu wiosenne porządki...
Jak ktoś się nie logował od trzech lat, to teraz raczej się też nie zaloguje, a szkoda ...Smile
Odpowiedz
#5
Tak zgadza się, regulamin wyraźnie wskazuje na rok ale będziemy musieli zmienić regulamin, bo to jest trochę krótki czas. Miałem ostatnio kilka zapytań o to jak zmienić maila, bo ktoś kto zalogował się 2-3 lata temu zmienił w międzyczasie konto pocztowe i teraz ma problem z logowaniem się do forum. Nie będę pokazywał palcem ale są osoby które powróciły po dwuletniej przerwie do "forumowania".
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz
#6
W takim przypadku wnoszę o zmianę regulaminu:
"Przepisy regulujące
10. Konto, które było nieaktywne w ciągu 36 miesięcy zostanie automatycznie usunięte."
Odpowiedz
#7
Tego "automatycznie " to bym nie dodawał , wystarczy zmienić w zapisie z roku na trzy lata- reszta bez zmian.
Odpowiedz
#8
Wydaje mi się że Placzido nie miał na myśli "automatycznie" jako mechanizmu forum, tylko zwrotu używanego w naszym języku, że coś "jest automatycznie" np wykonywane.
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz
#9
O słówka nie ma się co spierać , ważne żeby to czy tamto było wyraźnie, czytelnie dla każdego zaznaczone .
Odpowiedz
#10
Czy zapiszemy rok, trzy, pięć to kwestia ustalenia. "Automatycznie" - chodzi mi o jasne postawienie sprawy, że jeżeli ktoś założył konto a z niego nie korzysta to usunąć. Jest podany termin i należałoby się go trzymać. Czy automatycznie będzie robione przez system, czy ręcznie to jest to mało istotne. Chodzi mi o pewną zasadę.
Sam kilkakrotnie logowałem się na różne fora w sprawie jednej czy dwóch istotnych spraw - uzyskałem potrzebną informację i więcej tam nie zajrzałem.
Możemy też nie usuwać konta i w statystyce podawać że mamy zarejestrowanych 9.999 użytkowników, jak i tak aktywnych będzie 99 Smile. Statystycznie będziemy mieli duże forum...
Odpowiedz
#11
Ja wiem o co ci chodziło i się zgadzam ale jeśli chcecie zmieniać coś w regulaminie forum to musi to być jasno napisane dla każdego , a nie żeby się domyślać co kto miał na myśli.
I żeby później nie można było zarzucić adminowi że automat się popsuł Smile tak jak w przypadku kosza .
Biorąc za podstawę propozycje Placido moja jest taka:
"Przepisy regulujące
10. Konto, które było nieaktywne w ciągu 36 miesięcy zostanie usunięte."

Jasno i czytelnie według mnie.
Natomiast jeśli chcecie zyskiwać nowych forumowiczów i mieć więcej wejść wystarczy na innych forach dawać linka do aktualnego tematu na naszym forum otwartym - metoda sprawdzona gdy organizowaliśmy zlot w 2011roku .
Wtedy też Dominik zainstalował zdaje się licznik odwiedzin.
Odpowiedz
#12
Założyciele, a zarazem w jednej osobie jaśnie nam panujący Wielcy Administratorzy (żart) wsłuchując się w głos ludu doznali olśnienie wiedzy i postanowili w swej łaskawości nie usuwać z grona forumowiczów, użytkowników którzy rzadziej niż raz w roku się na forum logują. Wspaniałomyślność Wielkich Adminów poszła o krok dalej i postanowili nie usuwać kont w ogóle, chyba, że ktoś o to poprosi lub swym zachowaniem zasłuży! Wykonując swe postanowienia usunęli z regulaminu problemowy pkt. 10.
Od dnia dzisiejszego ktokolwiek zarejestruje się na forum pozostanie na nim po wieki wieków Amen. (chyba że go Admin przez przypadek usunie-żart Wiktorze Smile )

Podpisano
Drugi Wielki Admin
A.D. 2013 w trzecim miesiącu marcu, w 78 dniu roku.
Amen
Odpowiedz
#13
No i OK.

Po temacie Smile
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości