Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kopanie, a prawo
#16
http://pze.org.pl/Polski_Zwiazek_Ekspolratorow/22102019
https://www.zwiadowcahistorii.pl/zakoncz...VlGH3n0mnQ
https://www.swiatrolnika.info/publicysty...ela-sztuki
Odpowiedz
#17
http://pze.org.pl/Polski_Zwiazek_Ekspolr...ploratorow
W zasadzie z uwagi na mój wiek nie powinienem się niczemu dziwić. Przeżyło się trochę, przetrzymałem różne systemy i zmiany poglądów rządzących, ale to co się dzieje przekracza zdrowy rozsądek, jakim się do tej pory kierowałem.
Odpowiedz
#18
Są jeszcze lepsze kwiatki. Być może niebawem będzie opublikowana inna bardzo bulwersująca sprawa, którą zajmuje się PZE . Najpierw adwokat musi się z tym dokładnie zapoznać.
Tu masz dalszy ciąg sprawy z Raciborza
http://pze.org.pl/Polski_Zwiazek_Ekspolr...la_policji
Odpowiedz
#19
Co o tym sądzicie? https://turystyka.wp.pl/skarby-na-polski...851063456a
Myślę, że należą się brawa wszystkim tym co o to walczyli. Jak raz zrobi się wyłom, dalej pójdzie łatwiej. Ale mojego nadleśniczego nie przekonam, że kocham las i go nie zdewastuje.
Odpowiedz
#20
Cześć
Mam nadzieję, że w listopadzie zostanie zaprezentowany nowy projekt ustawy. Jeśli nie wydarzy się coś niespodziewanego jak to w Polsce to będzie dobrze. PZE wykonało kawał dobrej roboty. Do tej pory poszukiwania na plaży nie były oficjalnie wyłączone spod pozwoleń wuozetów, inna sprawa, że nikt się nie czepiał, szczególnie, że urzędy morskie jako zarządca wyłączyły je z obowiązku uzyskiwania pozwoleń.
Odpowiedz
#21
Dobrze by było, gdyby wyłączyli place budowy. Z budowlańcami najłatwiej się umówić.
Odpowiedz
#22
Place budowy? Zapomnij
Czytałeś ostatnią informację na stronie PZE?
http://pze.org.pl/Polski_Zwiazek_Ekspolratorow/
Odpowiedz
#23
Czy grodzisko, na którym skończono prace w latach 70 ubiegłego wieku jest dalej stanowiskiem archeologicznym? Przecież, to co mogli to znaleźli. A teraz jak spychacze budujące trasę szybkiego ruchu połowę jego roz...., to czy ta druga połowa jest dalej stanowiskiem archeologicznym czy już nie? Konkretnie chodzi mi o Niesięcin, za dawnym Swedwoodem. Nigdy tam nie byłem, szanując , że to jest to stanowisko archeo, ale czy wyeksploatowane przez archeologów rzeczywiście przedstawia jakąś wartość zabytkową, zabraniającą szukać na tamtym miejscu? A może spychacze właśnie coś odkryły i można by było to odzyskać.
Odpowiedz
#24
Widzieliście reklamę nowego programu " Łowcy skarbów" ? Wreszcie nasi dzielni policjanci z brygady antyzabytkowej z sukcesem prowadzącycy akcję Pandora będą mieli pole do popisu. Przecież to jest jawne łamanie ustawy o ochronie zabytków - poszukiwanie zabytków za pomocą urządzeń elektronicznych. No chyba, że wojewódzki konserwator zabytków ( bo czy jest konserwator krajowy) wydał zezwolenie na poszukiwanie zabytków na terenie całego kraju. Ale wtedy współuczestniczy w handlu zabytkami, które są własnością Państwa Polskiego.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości