Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Id
#1
Witam dziś pod cewkę wpadło mi coś takiego

[Obrazek: dscf2782x.jpg]

[Obrazek: dscf2783g.jpg]

kształtem przypomina monetkę

a tutaj jakiś guziołek

[Obrazek: dscf2786r.jpg]

[Obrazek: dscf2787c.jpg]

[Obrazek: dscf2789e.jpg]
Odpowiedz
#2
monete to chyba da się rozpoznać tylko po wymiarach i materiale.guzik wydaje mi się być współczesny
Odpowiedz
#3
Monetka bodajże będzie to 3 grosze księstwa warszawskiego??
Odpowiedz
#4
A.....z czego wnioskujesz te 3 grosze???
Powyższy post został utworzony wyłącznie ze zrecyklingowanych literek najwyższej jakości,poddanych procesowi starannej selekcji.
Odpowiedz
#5
Bo się wymiary by zgadzały.Undecided
Odpowiedz
#6
Ciekawe czy to pierwsze to w ogóle moneta. Kiedyś też mi coś takiego wyszło i po oczyszczeniu okazało się, że to guzik cywilny ozdobny. Taki jak ten tutaj http://www.buttonarium.eu/szczegoly.php?id=3444 tylko nie było mocowania dlatego też myślałem, że to moneta Nie twierdzę, że twój wykopek to właśnie ta rzecz, ale nie jestem pewny czy to jest monetkaSmile pozdrawiam
[Obrazek: baner468.png]
Odpowiedz
#7
Płytka do regulacji luzu zaworów w silniku spalinowym?
Odpowiedz
#8
Piękny guzik z czymś co przypomina snopek Wazów.

Ze zdjęcia też stawiałbym na współczesną robotę - ale kto wie? musiałbym wziąć do rączkiSmile
Gdy wytniemy ostatnie drzewo i zatrujemy ostatnią rzekę odkryjemy nagle, że nie można jeść pieniędzy.
Odpowiedz
#9
Uszko wygląda na pierwszą połowę XIX wieku ale stan jest dziwny.Niby herb jest trochę wytarty.Kształt jak na wz29.Ale pewnie z szuflady także pewnie wesoła twórczość.

Co do krążka to na sto procent 3groszówka. Pełno tego na nieistniejących wsiach u nas. Ponoć służyło do grania.
Odpowiedz
#10
Kolego nie wiem czy dobrze zrozumiałem ale jeśli chodzi o guzik to jest wykopany w lesie.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości