Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
część drzewca sztandaru?
#1
                    Witam-może ktoś pomoże w ID.Znajda strychowa znajomego.
sygnowane-Betriebszelle h.uveldop&sohn.Emsdetten.Długość ok.1m.
Przepraszam za jakość zdjęć ale tylko takie mogłem zrobić komórką.
pozdrawiam
Odpowiedz
#2
Szkoda tylko że zdjęcia sygnatury nie dało się zrobić.Przydałaby się do identyfikacji. Póki co to wiemy iż "Betriebeszelle" to komórka/oddział firmy Pana H.Uveldop-a oraz jego syna. Mieściła się w Emsdetten (miasto) , land Nadrenia Północna-Westfalia.


Załączone pliki Miniatury
               
Jak Feniks z popiołów......
Odpowiedz
#3
Nie ma niestety żadnych graficznych znaków,jest tylko wybity ten napis.W słowie uveldop-u jest literą niemiecką z dwoma kropkami(umlaut?)
Odpowiedz
#4
Rozumiem iż w oryginale napis ten wygląda tak : üveldop. Niestety póki co to nie mam dokładniejszych informacji na temat tego producenta.
Jak Feniks z popiołów......
Odpowiedz
#5
Sądzę, że to buława tamburmajora
Odpowiedz
#6
Jak najbardziej Jagoda można iść również tym tropem. Ale tekstem z buławą to mi poprawiłeś humor nieziemsko Big Grin
Jak Feniks z popiołów......
Odpowiedz
#7
Nie pierwszy Jagoda wyraził tą opinie,ale na 99,9% jest to część drzewca.
Dzięki panowie za zainteresowanie
Odpowiedz
#8
A skąd pewność, że to od sztandaru? Nie mam skali porównawczej ale grubość drzewca jest zbyt mała, nie utrzymała by ciężaru sztandaru, chyba że to fragment drzewca od proporca. Drugą rzeczą rzucająca się w oczy to ów mosiężny kielich, a w rzeczywistości część "jabłka" kończącego buławę. Sprawa kolejna, co do zasady drzewce składały się z dwóch części łączonych ze sobą gdzieś mniej więcej w połowie, w tym przypadku na obu końcach nie ma śladu po ewentualnym połączeniu. Nadto zwróć uwagę, na sposób ozdobienia tego drzewca, chodzi o sznur z dużym kutasem (frendzlem) na końcu. Przyznam, że nie jest mi znany taki sposób ozdabiania sztandarów. Dlatego w mojej opinii jest ot pała (słowo specjalnie dla Kadego Smile ) tamburmajora.
Odpowiedz
#9
    Tak na szybko-chodzi o coś takiego
Firma wybita na "jabłku" podobno zajmowała się produkcją flag i sztandarów.
Betriebszelle-nie może oznaczać jakieś komórki partyjnej?
Odpowiedz
#10
To że ta firma produkowała sztandary, nie znaczy że nie mogła produkować innego asortymentu. Np. Gerlach produkował przed wojną sztućce i kompasy; Perkun motocykle i bagnety, a Perdom rowery i AGD itd. Nadto zwróć uwagę, że pokazane przez Ciebie sztandary mają o wiele grubsze drzewce niż Twój przedmiot oraz brak im ozdobnika w postać sznura zakończonego kutasem. Taka jest moja koncepcja tak ja to widzę, ale masz prawo mieć inne zdanie Smile
Pozdrawiam
Odpowiedz
#11
Trzeba znaleźć końcówkę i wszystko będzie jasne Wink
Ja raczej obstawiam na tamburmajora


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
#12
chyba macie racje
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości