Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Porządkowanie cmentarza ewangelickiego w Starym Adamowie
#1
Witam,

Chciałbym wszystkich bardzo serdecznie zaprosić do wzięcia udziału w porządkowaniu cmentarza ewangelickiego w miejscowości Stary Adamów w gminie Aleksandrów Łódzki. Akcja odbędzie się w sobotę 30 czerwca o godzinie 10:00 bezpośrednio na terenie nekropoli. Jest to cmentarz cywilny, gdzie pochowani są ewangeliccy mieszkańcy pochodzenia niemieckiego. Zachowały się na nim jedynie nagrobki przedwojenne i są one ostatnią pozostałoscią nie tylko po dawnym charakterze - stricte rolnym - miejscowości, ale i etnicznym zróżnicowaniu tych terenów.

Prace na cmentarzu będą obejmowały przede wszystkim wycięcie drzew i krzewów porastających gęsto teren. Można również pokusić się o oczyszczenie poszczególnych mogił z bluszczu. Godnym pochylenia się problemem jest również kwestia rozbitej krypty grobowej, gdzie urządzono dzikie wysypisko śmieci.
Jako, że niedaleko cmentarza mam działkę (2 minuty spacerem), po zakończeniu prac jeśli pozwoli pogoda zrobi się ognisko gdzie będzie możliwość upieczenia swoich frykasów.

Kiedy: 30 czerwca br. (sobota), godzina 10:00

Gdzie: cmentarz ewangelicki w Starym Adamowie (gm. Aleksandrów Łódzki) przy alei Bzów

Co zabrać: narzędzia ogrodnicze (sekatory, grabie ogrodowe, siekiery), worki na śmieci, piłę łańcuchową, rękawice do prac ogrodowych... no i coś do upieczenia na ognisku.

Dojazd :
Miejscowość Stary Adamów znajduje się w gminie Aleksandrów Łódzki przy drodze krajowej nr 72. Najwygodniejszym środkiem transportu są busy kursujące tą drogą z Łodzi do Poddębic z przystanku przy ulicy Bazarowej. Koszt przejazdu w jedną stronę wynosi ok. 4 - 5 złoty (Łódź), 2- 3 złoty (Aleksandrów). Po dotarciu do Starego Adamowa trzeba dojśc z przystanku przy DK 72 do głównej uliczki (wyłożonej asfaltem) idącej w głąb miejscowości w kierunku północnym. Po dotarciu do owej uliczki, po prawej stronie znajdą sie warsztaty samochodowe zaś po lewej pole. Należy kierować tą uliczką w głąb miejscowości, po przejściu około 400 metrów powinno dojśc się do krzyżówki z drogą gruntową - Aleją Bzów (jest ewidentny znak drogowy z nazwą alei). Należy wóczas skręcić w lewo i kierować się do zachodniej cześci cmentarza gdzie rozpoczniemy prace porządkowe. Dla ułatwienia dodam zdjęcie przedstawiające drogę na cmentarz.

[Obrazek: Doajzad%20na%20cmentarz..JPG]
Odpowiedz
#2
Panowie, znajdzie się jeszcze jakiś chętny? Zachęcam gorąco! Smile
Odpowiedz
#3
Czołem
Myślę że termin jest niezbyt fortunny - Motoweteran w Łodzi.

Pozdrawiam
Sturm
Odpowiedz
#4
A można by w moim imieniu zareklamować tę akcję? Niestety mam sesję jeszcze, w poniedziałek kolejny egzamin. Nie mam za bardzo czasu by pojechać. Dlatego, jeśli ktoś z forum będzie partycypował w tym spotkaniu to proszę poinformować zebrane tam o osoby o całym pomyśle Smile
Odpowiedz
#5
Spoko, w akcji bierze udział kto chce i kto ma taką możliwość. Nikomu nie będe suszył głowy, kwestia priorytetów Wink

Zdaję sobie sprawę, że tego cmentarza na jeden raz nie da się uporządkować, nie mam co do tego najmniejszych wątpliwości. Chciałbym też jeśli była by taka możliwośc by więcej członków forum wzięło udział w następnym odcinku serialu. Stąd moja prośba byście Panowie i Panie (jeśli takie tu są) podali możliwe terminy kolejnych spotkań.

Pozdrawiam,
Odpowiedz
#6
Ja się wybieram
Dajmy Polakom zwalczać się wzajemnie. Nie ma lepszej metody. Wskutek przyczyn politycznych sami eliminują spośród siebie tyle ważnych dla konspiracji figur, ile my nigdy nie moglibyśmy wytłuc [...]
SS-Oberführer W. Bierkamp
Odpowiedz
#7
Niestety,jednak nie dam rady dotrzeć...
Powyższy post został utworzony wyłącznie ze zrecyklingowanych literek najwyższej jakości,poddanych procesowi starannej selekcji.
Odpowiedz
#8
No i jak Panowie?? Jest jeszcze wola by coś zadziałać w temacie?? Bo pozwolenie traci ważnośc na końcu roku....
Odpowiedz
#9
No czerwcowa edycja obyła się bez większej relacji czy echa z tego względu że ekipa nie dopisała. Łącznie pojawiło się 6 osób, w tym Bartek Bijak którego serdecznie pozdrawiam! Skwar i duchota skutecznie odjęły siły. Nie mniej na chwile obecna udało się w sumie oczyścić 3 nagrobki w pełni. Zostały również przygotowane co najmniej 3 nagrobki do pozbycia się bluszczu. W wakacje zająłem się również sam wycinką krzewów i udało mi się oczyścić całkiem sporą polankę, tak więc jest już pewien Lebensraum do zagospodarowania Big Grin

Prawda jest Panowie taka, ze nadzieja tego cmentarza na Was spoczywa. Parafia Ewangelicka będąca właścicielem terenu podchodzi do tematu z dystansem. A i na szeroko pojmowanych miłośników regionu mających jedynie roszczeniowe podejście do życia i kupę pomysłów w głowie specjalnie też chyba liczyć nie można.

W tej chwili za bardzo nie mam głowy do ustaleń z członkami forum (mam własną kampanię wrześniową na uniwerku). Nie mniej może zaproponuję sobotę 13 pażdziernika? Jak byście się Panowie do tego ustosunkowali??

Ps. Wydaje mi się że może być teraz trochę więcej osób bo urlopy się po kończyły. Wstępnie się zadeklarowało też kilka osób z mojej Parafii, myśle, że tym razem też i harcerze może by zawitali. Tak tym razem może się uda....
Odpowiedz
#10
Dobra, jako, że sobie panowie wybraliście 13 X na porządkowanie Wiączynia Dolnego a jednocześnie nie podjęto dyskusji w tym wątku to datę wyznaczę sam. Ostatnia akcja porządkowania cmentarza w Adamowie odbędzie się 6 X o godzinie 11:00. Jako, że nie mam zamiaru przedłużać terminu ważności pozwolenia, będzie to pewnie ostatnia okazja by na "legalu"zadziałać w temacie....

Ps. Mój tel. 669 307 799
Odpowiedz
#11
Tak z ciekawości zapytam... jest ktoś jeszcze zainteresowany kontynuowaniem projektu? Wink
Odpowiedz
#12
Widzę ostygł początkowy zapał do porządkowania cmentarza w Starym Adamowie. Ale ja nie zwykłem od tak wywieszać białej flagi i kapitulować. Pozwolę sobie od czasu do czasu wrzucać tu aktualności z Adamowa. Może kogoś zainteresuje ; )

Blog traktujący o moich poczynaniach na cmentarzu ewangelickim w Starym Adamowie
Odpowiedz
#13
My jako Kompanja Brus jesteśmy chętni do takich rzeczy dysponujemy samochodem na 7osób piłe mamy agregat też termin do uzgodnienia fakt 29 -30 odpada MWB no i imieniny Piotra czyli moje i Jagody
Odpowiedz
#14
No i to jest konkret informacja!
Co do jakiejś szerszej akcji w Adamowie to pewnie dojdzie do skutku w połowie lipca, bo teraz mam na głowie mam sesję i inne około-egzaminacyjne sprawy. Czy można by prosić na priva o jakieś bliższe namiary. Z doświadczenia wiem, że taki forumowy kontakt dosyć łatwo się rwie Wink
Odpowiedz
#15
Tel do mnie 530438299 plus zawsze na schronie możesz mnie spotkać konstantynowska98
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości