Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rząd neodymków
#1
Cześć chłopaki Smile
Mam pytanie odnośnie wykrywaczy, ale w nieco innej formie.
Załatwiłem sobie (na razie tylko) cztery magnesy neodymowe z dysków twardych. Chciałbym założyć to na jakąś ramę w rzędzie i zacząć szurać po dnie rzeczki. Ma może ktoś jakieś doświadczenia w zakresie takiego sposobu pozyskiwania fantów?
#2
Niestety ale wybrałeś niewłaściwą drogę. Magnes to minimum fi50x20.
Ja mam fi 70 na 30 wysokości. Wszystko zamknięte w obudowie.
Musisz pamiętać że te magnesy są kruche i bez obudowy dookoła magnesu ani rusz.
Na dnie przyda się spory udźwig bo znajdy raczej z mułu trzeba wytargać. A jak piach się dostanie, a dostanie się na pewno pomiędzy fanta a magnes to łatwo go zgubić na byle krzaczku w wodzie. Dlatego podstawa to porządny magnes o dużym udźwigu.
Obudowa, do niej szekla i linka tak z fi 8mm i jakieś 40 metrów.
#3
Szkoda trochę. Liczyłem, że może zdać to egzamin, jeśli odpowiednio mocno je umocuję. A gdyby tak spiąć je razem w kupę i dobrze owinąć jakimś drutem?
#4
Zawsze możesz próbować. Coś małego się przyczepi, a w razie nie powodzenia mała strata.
Jakie te magnesy mają wymiary?
#5
To magnesy stabilizujące głowice w twardzielach. Malutkie 4 sztuki.
#6
Witam koledzy miałem podobny pomysł jak xsandu rozwaliłem dwa dyski twarde a tam nic nie było żadnego magnesu.
#7
To może w trzecim będzie....
sorry za OT
Powyższy post został utworzony wyłącznie ze zrecyklingowanych literek najwyższej jakości,poddanych procesowi starannej selekcji.
#8
(15-06-2012, 14:35)kuba5272 napisał(a): a tam nic nie było żadnego magnesu.
Grunt, to znajomość budowy i rozpoznawanie magnesu po działaniu Big Grin
I tu kończy się OT.
#9
Ale ja mówię na serio koledzy nie było żadnego magnesu.Dodgy
#10
A ja ci na serio tłumaczę, że nie znasz się na budowie twardzieli, skoro nie potrafisz odnaleźć w nich tak silnych magnesów, jak neodymowe.
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic252231.html
Pomijając problem owego człowieka, zwróć uwagę na ten cytat:
Cytat:pola magnetycznego magnesów wykorzystywanych do sterowania głowicą w dyskach twardych.
Skąd, uważasz miało by się to pole brać? Przecież nie ma tak cewek indukcyjnych...
Inny przykład dyskusji: http://forum.dobreprogramy.pl/ktore-magn...76135.html
A wszystko to sprowadza się do pozycjonera, który jest silnikiem liniowych (elektromagnetycznym). Budowę twardziela sam już sobie odnajdziesz, doczytasz literaturę i douczysz się nieco podstaw. Albo i nie. Twoja sprawa.
Ale nie mów mi, że rozebrałeś dysk na czynniki pierwsze, nie znalazłeś tam magnesów Big Grin

Zasadniczo temat uznaję za wyczerpany.
Limp, dziękuję za uwagi, mam je w pamięci, wykonam kilka eksperymentów, zobaczymy, co to da.

Zamykam.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości