Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy ktoś wie, co tu było ?
#1
Chodzi mi o to http://wikimapia.org/#lat=51.8230759&lon...8&l=28&m=b miejsce

Na starej mapie WIG z lat 30-tych jest tam jakiś budynek, jest również na mapie z lat 60. Na miejscu zarośnięta krzakami kupka gruzu i kamieni, widoczne resztki drogi dojazdowej (zgodne ze starą mapą - na nowych jej nie ma).
Pamięć moja sięga czasów kiedy w tym miejscu nie było jeszcze lasu (lata 80-te) ale nie pamiętam żeby cokolwiek tam stało.

Ktoś niedawno był tam z wykrywaczem, zostawił trochę niechlujnych dołków i powyciąganego złomu na wierzchu Dodgy
Odpowiedz
#2
Na co właściwie mamy tu patrzeć? Hektar lasu widać, nic więcej. Zapodaj link do screena z oznaczonym miejscem, to będzie można pogdybać.
Odpowiedz
#3
Przecie miejsce jest oznaczone - krzyżyk przypadkiem się dokładnie nie ustawił.
Nie wiem czy fragmenty starych map (bodajże 1936) WIG można wklejać ? Nie chciałbym naruszać żadnych licencji.

To miejsce ciekawiło mnie już od jakiegoś czasu (podobnie jak parę innych w okolicy), jednak nie znam nikogo kto by wiedział co tam dokładnie było i kiedy znikło.
Moja babka powinna pamiętać (chyba, że mapy kłamią) jednak nie przypomina sobie, żeby kiedykolwiek cokolwiek tam stało.
Odpowiedz
#4
Możesz dać wycinek. Nikt ci za to tutaj głowy nie urwie. Poza tym wigówki są dostępne na otwartym serwerze i każdy może je sobie pobierać do upojenia.
Odpowiedz
#5
Tu np. jedna z map na której "coś" jest tam zaznaczone.

Przypuszczam, że było to jakieś gospodarstwo, aczkolwiek po budynkach gospodarczych zazwyczaj zostaje coś więcej niż 2 spore kamienie.

Najbardziej jednak dziwi mnie fakt, że miejsce to jest oznaczone na papierowej mapie drukowanej w 1968, razem z prowadzącymi tam drogami.
Tymczasem nie znalazłem nikogo kto potwierdziłby fakt, że było tam w ogóle coś innego niż trawa i drzewa. W połowie lat 80 łaziło się tam na maślaki, o ile pamiętam rosły tam luźno sosenki wysokości do 1,5 metra.

P.S. co to może być ten prostokąt w dolnej, środkowej części wycinka mapy ?


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości