Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przystanek PKP Łódź Uniwersytet
#1
Hej,

Czy ktoś z Was wie (pamięta) kiedy działał i jakie pociągi obsługiwał oraz gdzie dokładnie był (w okolicy Lumumbowa tyle wiem) przystanek PKP Łódź Uniwersytet?
bartek
Dajmy Polakom zwalczać się wzajemnie. Nie ma lepszej metody. Wskutek przyczyn politycznych sami eliminują spośród siebie tyle ważnych dla konspiracji figur, ile my nigdy nie moglibyśmy wytłuc [...]
SS-Oberführer W. Bierkamp
Odpowiedz
#2
Wujaszek Google pokazuje coś takiego:

http://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%81%C3%B...niwersytet

Wynika z tego iż była to raczej tylko mijanka na kolei obwodowej.
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz
#3
To znaczy, że wujaszek opowiada dwie wersje o mijance i o przystanku Smile
Dajmy Polakom zwalczać się wzajemnie. Nie ma lepszej metody. Wskutek przyczyn politycznych sami eliminują spośród siebie tyle ważnych dla konspiracji figur, ile my nigdy nie moglibyśmy wytłuc [...]
SS-Oberführer W. Bierkamp
Odpowiedz
#4
Z tego co pamiętam, to przy ul. Nowotki, obecnie Pomorska był przystanek kolejowy Łódź-Stoki i nie była to mijanka. Peron i schody prowadzące do niego widziałem jeszcze parę lat temu, mocno już zarośnięte. W sieciowym rozkładzie jazdy z przed lat były nawet pociągi. Odjazdy miały obowiązywać od ogłoszenia, jednak nigdy nie weszły w życie. Było jeszcze kilka przystanków na kolei obwodowej, budowanych za komuny. Jednak, po przewrocie ustrojowym plany nie zostały doprowadzone do skutku. Były później projekty uruchomienia kolei obwodowej, np. z wprowadzeniem szynobusów, ale nadal nic z tego nie wychodzi. Z ciekawszych przystanków został nigdy niedokończony PO Łódź-Dąbrowa, pod wiaduktem na ul. Dąbrowskiego
HOP DO DZIURY!
Odpowiedz
#5
(13-09-2012, 21:25)Teli napisał(a): Z ciekawszych przystanków został nigdy niedokończony PO Łódź-Dąbrowa, pod wiaduktem na ul. Dąbrowskiego

Właśnie go kończą w ramach ŁKA.

Na stornie Łódzkiej Galerii Transportowej można zobaczyć zdjęcie, link poniżej.
http://gtlodz.eu/img-przystanek_lodz_dab...b3a72dfbcd
Odpowiedz
#6
O ja.. Wreszcie.. Byłem dzieckiem jak zaczęli budować Smile

Byłem tam niedawno. Prace trwają, ale do ukończenia to jeszcze daleko..
HOP DO DZIURY!
Odpowiedz
#7
Przystanek Łódź Stoki istnieje do tej pory, takowoż jak Łódź Arturówek. Teraz pora na reaktywację!
Odpowiedz
#8
Przecież oni go kończą 10lat..: ) Może w końcu się uda Smile
Odpowiedz
#9
Można sobie wyobraźić, że z widzewa można byłoby dostać się do Zgierza w kwadrans Smile W ramach programu Kolej Szybkich Prędkości Smile Smile Smile
W Gdańsku odbudowują linię która przestała istnieć w 1945 r. Doszli do wniosku, ze to najtaniej, wykorzystać starą infrastrukturę.

Tak trudno pomysleć, że głowa nie tylko służy do noszenia Big Grin
cyt:"Ależ Hans, pamiętaj że jestem twoim przyjacielem." (Bruner) odc. 14, pt.: "Edyta"
Odpowiedz
#10
W większości cywilizowanych krajów transport szynowy jest przyszłościowy zarówno wąskotorowy jak i normalnotorowy. Grunt to dobrze go zoptymalizować i dostosować do oczekiwań potencjalnych pasażerów.
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz
#11
(25-10-2013, 22:19)martinez napisał(a): Można sobie wyobraźić, że z widzewa można byłoby dostać się do Zgierza w kwadrans Smile W ramach programu Kolej Szybkich Prędkości Smile Smile Smile
Ten czas jest do osiągnięcia nawet koleją nieszybkich prędkości. Podobno ma tak być po 2015, pytanie tylko czy ktoś będzie ŁKA jeździł.
MJ
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości