Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sumava 1968
#1
Byliśmy wraz z 3 znajomych w Tankovym Museum w Lesanach koło Pragi na tzw.Tankovym Dnu to jest zakończeniu sezonu, tegoroczny temat to był rok 1968, na za zaproszenie jednej z czeskich grup rekonstrukcyjnych, byliśmy w mundurach LWP z tego okresu. Odtwarzaliśmy najpierw polskie jednostki uczestniczące w ćwiczeniach Sumava 1968 które odbyły się jeszcze przed inwazją na CSLR i późniejszą okupację.Z uwagi na wiadome ograniczenia polskiego prawa mieliśmy tylko deko, ale przydzielono nam ludzi którzy mieli broń ze ślepymi nabojami, pokaz trwał w sumie może pół godziny, oczywiście wcześniej czesi zaprezentowali sprzęt pancerny armii czeskie od T.35 do T-72 , potem była prezentacja Merkavy1 jedynej w Europie, kolejną prezentacją było walka z teroerystami, bardzo realistycznie wyreżyserowana, z udziałem około 50-70 ludzi, 8 samochodami terenowymi, T-72, BVP-2, a kolejną prezentacją były 2 scenariusze 1938 w czeskich realiach.Ilość ślepej amunicji i środków pozoracji przewyszła to co na naszych polskich pokazach jest użyte przez rok albo trzy.Dla widzów oczywiście impreza za free.My spaliśmy w starych koszarach na terenie jednostki, dostaliśmy żarcie, zatankowano nam nasz cywilny samochód na powrót do polski, ugoszczono, mogliśmy sobie postrzelać ze ślepaków z manlichera z zamkiem dwutaktowym i innych karabinów, nawet pozostawienie rzeczy w otwartej sali nie powodowało ich zniknięcia :-D Naprawdę polecam pojechać jak ktoś byłby latem w Pradze do Lesan, a najlepiej w ostatni weekend września. Ja osobiście współpracuję z jednym z klubów KVH-CSLA który zajmuje się historią armi czechosłowackiej i mam trochę kontaktów
[Obrazek: belka.png]
Odpowiedz
#2
super musiało być jak w śnie hih Big Grin

chyba się tam kiedyś wybiorę Smile :wypas: :zdrowko:
[Obrazek: banner.jpg]
Odpowiedz
#3
Zawsze twierdziłem że cywilizowana Europa nadal kończy się na Odrze i Sudetach... Smile

Masz jakąś dokumentację fotograficzną z tej imprezy?
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz
#4
Mam około 300 zdjęć plus zdjęcia moich znajomych
[Obrazek: belka.png]
Odpowiedz
#5
Rozumiem czyli CD przy okazji Smile
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz
#6
Wrzucił byś Fidel trochę tych zdjęć na galerię bo wiatr po niej hula ;-)
Pzdr
...bo w rzeczach pamięć o umarłych tkwi...
------------------------------------------------------
Odpowiedz
#7
(12-09-2008, 19:02)Manian napisał(a): Wrzucił byś Fidel trochę tych zdjęć na galerię bo wiatr po niej hula ;-)
Pzdr

No właśnie, minęło kilka lat i nic Sad

a mogło być tak fajnie.
cyt:"Ależ Hans, pamiętaj że jestem twoim przyjacielem." (Bruner) odc. 14, pt.: "Edyta"
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości