Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Poligon Brus - sezon 2012 r.
#1
Szanowni Forumowicze, od 02.07. rozpoczynają się stacjonarne wykopaliska na terenie poligonu. Pracować będziemy, przez 3 tygodnie, codziennie od 8.00 do 16.00 a może nawet 18.00 z wyjątkiem sobót i niedziel. Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału i pomocy z użyciem piszczałek, łopat, grilli i innego, niezbędnego, sprzętu eksploracyjnego. Smile
Wszelkie informację o ile nie będą zamieszczone w tym wątku na pewno znajdą się na facebook'owym profilu "Poligon Łódź Brus". Zapraszam.
W świecie nielegalnego handlu zabytkami ludzie, którzy są skłonni rozkopać spychaczami stanowisko archeologiczne albo pośrednio zapłacić za to poprzez nabycie skradzionych zabytków najwyraźniej nie mają żadnego honoru, kodeksu ani reguł.
Odpowiedz
#2
Nareszcie jestem nawet na wezwanie telefoniczne.
Odpowiedz
#3
Póki co tylko Pietrow współdziała Smile Wywiało Was na wakacje czy co??
W świecie nielegalnego handlu zabytkami ludzie, którzy są skłonni rozkopać spychaczami stanowisko archeologiczne albo pośrednio zapłacić za to poprzez nabycie skradzionych zabytków najwyraźniej nie mają żadnego honoru, kodeksu ani reguł.
Odpowiedz
#4
Pietrow- emeryt, więc dysponuje czasem. Reszta Grupy w tygodniu pracuje. W weekendy jesteśmy bardziej dyspozycyjni.
Odpowiedz
#5
(04-07-2012, 00:12)magnes napisał(a): W weekendy jesteśmy bardziej dyspozycyjni.
Mów za siebie. U mnie nie ma takiego pojęcia jak dyspozycyjność w weekendy. Stąd i permanentna nieobecność we wszelkich atrakcjach ;/
Odpowiedz
#6
Jeżeli dałem zgodę od rodziców na poszukiwania Resty'emu na wcześniejszych akcjach, to potrzebuje nowej czy tamta też się liczy ? Smile
Odpowiedz
#7
Jeśli nie zmienili zdania po okazaniu świadectwa, to może zgoda będzie wciąż ważna Big Grin
Odpowiedz
#8
Xanadu, więc skoro nie możesz w weekend, to może w tygodniu dasz radę. ;-)
Odpowiedz
#9
czesc, ja sie jutro wybieram. mam nadzieje, ze moj brak doswiadczenia nie bedzie problemem. pozdrawiam
Odpowiedz
#10
Czy na brusie coś się jeszcze odbywa z chęcią bym się przyłączył?
Odpowiedz
#11
Niestety wczoraj zakończyliśmy badania Sad
W świecie nielegalnego handlu zabytkami ludzie, którzy są skłonni rozkopać spychaczami stanowisko archeologiczne albo pośrednio zapłacić za to poprzez nabycie skradzionych zabytków najwyraźniej nie mają żadnego honoru, kodeksu ani reguł.
Odpowiedz
#12
Szkoda muszę więc czekać do przyszłego sezonu.
Pozdrawiam.
Odpowiedz
#13
Poligon Brus
Prace prowadzone przez Dr-No rozpoczęły się z wielkim rozmachem i w zapowiadanym terminie. Studenci ochoczo machali łopatami a i słoneczko nie poskąpiło ciepła .Byłem na większości akcji z swoją piszczałką. Nie odniosłem dużych sukcesów ale łusek było w bród. Znalazłem kilka guzików i plomb ale nie wiem czy stanowiło to jakiekolwiek znaczenie dla archeologa. Zastanawia mnie ile tysięcy amunicji należy wrzucić do ognisk, ziemia wokół strzelnicy jest nimi usiana. Z moich wspomnień z tamtych lat, wiem o masowej neutralizacji amunicji za pomocą ognia.
. Upał dokuczał wszystkim a wraz z nim tysiące komarów. Na szczęście było trochę deszczu dla ochłody. Nie miałem towarzystwa do chodzenia z piszczałką i dlatego było trochę nudno a ja nie zapuszczałem się w dalsze chaszcze samotnie z uwagi na możliwe niewypały. Jako emeryt miałem znakomitą gimnastykę dla moich kości. Dla mnie stanowi to czynną rozrywkę. A może w niedalekiej przyszłości trafi się konkretny skarb. Co prawda nasz kolega Bombel wróżbita nie przewidział takiej możliwości ale mógł się mylić.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości