Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
szpital polowy w chociszewie
#1
witam
macie jakieś wiadomości o szpitalu polowy który był usytuowany w chociszewie
koło przejazdu kolejowego.

wiem tylko tyle że był zbombardowany w 39
mama opowiadała mi tylko że w latach 60 jeszcze można było odkryć stare "rzeczy" tak powiedziała
i było tam dużo "dziur" po bombach
Odpowiedz
#2
Wychowałem się w Grotnikach więc znam ten rejon ale legendy ludowej o szpitalu polowym nie słyszałem.
Jest tam sporo śmieci i poza jedną łuską 9x19 para oraz jednym kalesoniakiem nic nie trafiłem. Owszem wyszło kilka bardziej "zjawiskowych" rzeczy ale w 1994 roku podczas budowy jednego z domków w Chociszewie Smile
Wałkuję temat tego rejonu od 2006 i wielka bieda. W książkach opisują cuda i drugą bitwę o Stalingrad ale pozostałości po tym raczej nie znajdziesz Smile no chyba że uparcie szukasz łuski z biciami P138 które znajdziesz w całej Polsce środkowej.
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz
#3
Witam,
mnie także zainspirował teren dworca w Chociszewie i walk które toczyły się tam podczas Kampanii Wrześniowej. Przejrzałem sporo materiałów opisujących w/w miejsca. Eksplorowałem okolice i wyskoczyło kilka kolorków. Jestem przekonany, że w owym obszarze drzemie jeszcze kilka ciekawych przedmiotów pamiętających tamte czasy. Szczególnie myślę, o okolicach limby, bzury, dawnego rafałowa. Same okolice torów wydaja się już dobrze przekopane - badałem dwoma piszczałkami. Często tam wracam, by lepiej poczuć to miejsce - zawsze coś wyskakuje. Jeśli ktoś miałby ochotę chętnie potowarzysze w wyprawie. :]
Odpowiedz
#4
Kolorki wyskakują a owszem ale bardziej właśnie na kierunku Rafałów - Parzęczew. Jeżeli chodzi o temat torów kolejowych, to teren ten był kilkukrotnie nawożony i utwardzany szlaką i odpadami z łódzkich elektrowni.
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości