Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
parzęczew i okolice
#1
witam
ma może cos o okolicy parzęczewa i okolic II wojna i tuż po
pozdrawiam
Odpowiedz
#2
(02-05-2012, 10:43)misza78 napisał(a): ma może cos

Kto ma?
Odpowiedz
#3
Ale o co chodzi, o literaturę? "Mokra Działoszyn" praca zbiorowa, "Armia Łódź" J. Wróblewski, "GO Piotrków" M. Bielski, "Szczerców Góry Borowskie" A. Wesoiłowski. Natomiast jeśli chodzi o miejscówki warte pospacerowania to musielibysmu duuuuuuużo wódki wypić razem.
Odpowiedz
#4
wychowałem sie tam ale jakoś teraz mnie złapało i tak zaczynam sobie przypominać

cmentarz na wytrzyszkach niemiecki

słaba pamięć
pomnik w gostkowie I wojna
i chyba tyle Big Grin

oki kto ma
Odpowiedz
#5
Choroba, misza78 powiem Ci, że masz ciężką do zrozumienia składnie w swoich postach. Po chwili dedukcji rozumiem, że pochodzisz z okolic Parzęczewa, obecnie zamieszkujesz gdzie indziej (informacja zbędna), ale przez sentyment do lat pacholęcych, poszukujesz wszelkich informacji z okresu około wojennego (II Wojna Światowa) dotyczących Parzęczewa i najbliższych okolic. Dobrze wnioskuję?

W/w tytuły odnoszą się po części do okresu i terenu jaki Cie interesuje. Chyba, że chcesz żeby Ci inni userzy po prostu na tym forum napisali różne ciekawostki z tego terenu np. we wsi X 2 września gospodarz Jan Nowak strącił widłami meserszmita, który ostrzeliwał kolumny uciekinierów. Ale dobrze by było żebyś taką prośbę jasno wyartykułował. bo inaczej inni twój post zignorują (czytaj oleją).
Odpowiedz
#6
ok
dzięki za podpowiedź postaram sie poprawić


na forum jestem od kilku dni i cały czas się uczę Tongue
Odpowiedz
#7
(02-05-2012, 14:52)misza78 napisał(a): na forum jestem od kilku dni i cały czas się uczę Tongue
Składnia, na którą zwrócił ci uwagę Jagoda nie jest chyba efektem nauki pisania na forum Huh
Przyłóż no się trochę do tego, bo nikomu nie chce się zgadywać, co autor miał na myśli (vide -> pierwszy post i cytat z niego) a wróżka forumowa czerpie radości z pięknej wiosny i ani myśli teraz pracować nad zgadywankami.
Odpowiedz
#8
Ksiądz w parafii parzęczewskiej napisał kilka książek o Parzęczewie i okolicy. Opisywł też okres wojny. Waro odwiedzić to miejsce i spytać vel kupić kilka książek. W parzęczewie było też kilka rodzin zydowski przed wojną, był też cmentaż żydowski. Pytałem kilka osób ale nie wiedzą gdzie on jest.

Podczas II ww raczej nic się tam nie działo kilku bałerów i tyle. Niemcy dwór spalili jak się wycofywali.
cyt:"Ależ Hans, pamiętaj że jestem twoim przyjacielem." (Bruner) odc. 14, pt.: "Edyta"
Odpowiedz
#9
Lokalizację cmentarza znajdziesz na mapie WIG.
Pozdr. L
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości