Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mapy, fotki - dużo ciekawych rzeczy
#1
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.wwii-photos-maps.com/">http://www.wwii-photos-maps.com/</a><!-- m -->
Dajmy Polakom zwalczać się wzajemnie. Nie ma lepszej metody. Wskutek przyczyn politycznych sami eliminują spośród siebie tyle ważnych dla konspiracji figur, ile my nigdy nie moglibyśmy wytłuc [...]
SS-Oberführer W. Bierkamp
Odpowiedz
#2
Przydało by się teraz przysiąść do tych zdjęć lotniczych.
A skoro się nie da zapisać jako jpg, trzeba będzie printscreeny produkować Big Grin
Odpowiedz
#3
Xanadu - przy tych zdjęciach lotniczych na dole pod każdym z nich masz malutki znaczek downloadu, a przy innych fotkach aby je skopiować wystarczy zmienić w polu adresu html na jpg.
http://www.historielasku.pl-znajdziesz tu artykuły na temat historii ziemi łaskiej
Odpowiedz
#4
Słuszna uwaga..... szkoda, że już się obrobiłem z tym, zrzucając screeny Big Grin
Udało mi się powiązać większość zdjęć w jedną całość. Jest kilka mankamentów łączeń, ale jednak. Przy okazji wyszło, że kilka z nich jest poodwracanych, ale w sumie dodało to smaczku całości ich łączenia Smile
Dla chętnych, załączam link do mojego chomika.
Zdjęcia 4 free.

Ciekaw jestem, czy ktoś wpadnie na pomysł, gdzie powinno się dołożyć "pas 14-15" do całości. Próbowałem porównać to co południowych okolic między Łodzią a Gadką Starą, ale cosik mi się krzywizny dróg nie zgadzają :/
Odpowiedz
#5
Małe odświeżenie wątku.
Usiadłem do tych zdjęć jeszcze raz, starając się nie naginać ich za bardzo do siebie... i udało mi się zgrać wszystkie razem.
W efekcie... brakuje jednego kawałka początku Piotrowskiej Wink
I zaciekawiło mnie jedno... Na zachód od lotniska, po obu stronach torów kolejowych widać dziwne jasne linie, tworzące coś na kształt gałęzi a ich końcówki otoczone są z trzech stron ciemnymi obwódkami.
Podobne ślady widać od południowej strony - pomiędzy hangarami a Nerem.
Czyżby to sieć stanowisk przeciwlotniczych?
Link do zestawu nadal aktywny.
Widziałem, że 9 pobrań było, a że obecna foto-manipulacja waży 22,2 MB więc ustawiłem limit tak, by wystarczył do kolejnych dziewięciu Smile
Odpowiedz
#6
Witam to są wały ziemne w ksztalcie litery U w których parkowały samoloty , w razie nalotu był niszczony tylko jeden samolot w miejscu gdzie upadał bomba a celem wałów było rozpraszanie fali uderzeniowej . Mam pytanie czy istnieją zdjęcia bardziej na południe chodzi o Chocianowicką .U mojego dziadka na polu stały 2 flacki 88mm + 2 bunkry obrony przeciwlotniczej ,chciałbym to zobaczyć a zdjecia kończą się na polach za Nerem w kierunku Chocianowickiej
Odpowiedz
#7
Zawsze można pojechać i zobaczyć bunkry"na żywo".Dział niestety nie ma Smile .A propo,dziadek jest jeszcze właścicielem terenu?
Powyższy post został utworzony wyłącznie ze zrecyklingowanych literek najwyższej jakości,poddanych procesowi starannej selekcji.
Odpowiedz
#8
onyx napisał(a):czy istnieją zdjęcia bardziej na południe
Uważasz, że grzebałbym się z tym (w sumie) kilka godzin po to, by coś pominąć?
Odpowiedz
#9
2 flaki stać nie mogły, kolego onyx. Chyba że mówimy o roku 1945 i pozostałościach powojennych.
Musiały minimum 4 a zapewne tak jak w większości łódzkich baterii 6 dział.
Niestety nawet jeżeli zdjęcia obejmowałyby większy obszar terenu, np. na południe od lotniska, to ani "bunrków" ani dział byśmy nie zobaczyli.
Zostały one rozstawione latem 1943 roku a te zdjęcia były zrobione w roku 1942.
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz
#10
speed napisał(a):.A propo,dziadek jest jeszcze właścicielem terenu?

Właśnie , właśnie może by sie dało jakąś legalną akcje poszukiwawczą sklecić.
Byśmy zobaczyli co zostało w tym rejonie z tamtych czasów :cwaniak:
Jak możesz onyx to odpisz na priv. lub dzwoń : 602-688-672
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości