Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
3 pytania
#1
bardzo proszę o odpowiedź-czy celownik jest rzeczywiście od mg,czy różne części są od jednego rodzaju broni,i od czego może być ten wizjer?
wszystkie rzeczy z jednego miejsca(w/g miejscowych niemiecka fabryka broni) a co ciekawe znalezione bez wykrywki-po prostu kopie się dołek gdziekolwiek.
dzięki i pozdrawiam
               
Odpowiedz
#2
1 to kawałki Kampfpistole
2 raczej nie celownik bo coś za mały ale z pewnością się mylę
3 nie mam bladego pojęcia.


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
#3
rewelacja-wielkie dzięki
2 to prawie na pewno celownik-kilkanaście lat temu wyciągali je jeszcze z nitkami(2 na krzyż)
Odpowiedz
#4
dla zainteresowanych-celownik od mg15, a jeśli ktoś chciałby części od rakietnicy-oddam
Odpowiedz
#5
witam-odświeżam wątek
dostałem sugestie że ten wizjer to może nie być wizjer ale część od skrzynki na łuski
1-od mg15(wątpię)
2-od jakiegoś amerykańca
przeszukałem net i nie znalazłem,może ktoś zweryfikuje?
Odpowiedz
#6
odświeże ten wątek-Piotrze czy to może być rzeczywiście część od pojemnika na łuski jakiegoś amerykańca?
Odpowiedz
#7
Czołem
Po głębszym namyśle doszedłem do wniosku że może idziemy złą drogą.
Może bardziej należało by szukać jakiegoś worka na łuski, który byl podczepiany do km. Ponoć były używane do różnych typów km - zarówno parciane jak również skórzane.
Tak jak na fotce poniżej.
Pozdrawiam
Sturmvogel


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
#8
Więc nadal nie jestem mądrzejszy,a już myślałem że będziesz wiedział i chciał to do Polichna
Odpowiedz
#9
No to kolega zabił mi trzpień i wjechał na ambicje.
Wszak alfonsem i omegą nie jestem - ale szukałem szukałem i szukałem.
I znalazłem. To jest gniazdo od lotniczego modelu MG Gurtsak - czyli torby na taśmę do MG. Niestety fotek brak. Ino w tekście znalazłem opis że do wora był przymocowany taki właśnie element, który miał równo podawać taśmę.

Jak tylko znajdę foto, wrzucę z pewnością.
Pozdrawiam
Sturmvogel
Odpowiedz
#10
No jestem pod wrażeniem-rok czasu , różne fora i ogólna wzmianka że może być od mg
pozdrawiam
Odpowiedz
#11
Z tego co kojarzę najbardziej popularnym workiem na łuski do lotniczego mg15 było to co na zdjęciu. Popularny zestaw używany między innymi na He-111 i Do-17. Wybaczcie za kiepską jakość ale zdjęcie zrobione na szybko z książki.
MG-15 z podwójnym magazynkiem i workiem na zużyte łuski.

   
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości