Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Operacja Łódzka - zapomniany fakt I wojny światowej
#1
Smile 
Czołem
Dom wydawniczy Księży Młyn wydał materiały z listopadowej konferencji, która odbyła się w Instytucie Historii UŁ. Praca zawiera artykuły poruszające aspekty nie tylko militarne, ale i społeczne, polityczne, gospodarcze i religijne. Z racji swoich zainteresowań zacząłem od spraw wojskowych. Po wstępniakach pani prof. Daszyńskiej i Stelli ponownie zaznajomiłem się z tekstem poruszającym występowanie informacji o operacji łódzkiej w podręcznikach, monografiach i opracowaniach ( o teksie tym wypowiadał się w wątku otwartym Andyseb )
Zwróćcie baczną uwagę na studium Andrzeja Daszyńskiego o cmentarzu w Gadce Starej. Polecam, warto poczytać. Prezentacja multimedialna Andrzeja, pokazana na ostatniej konferencji w Koluszkach, wywarła na mnie wielkie wrażenie. Należałoby też zwrócić uwagę na zagadnienia dotyczące umundurowania i wyposażenia walczących stron. Opisy jasne nawet dla takiego laika jak ja, sporo zdjęć archiwalnych i współczesnych, schematy - czego trzeba więcej. O pozostałych artykułach nie wypowiem się, ponieważ jeszcze ich nie przeczytałem.
Gałkówek - Raj dla Eksploratorów
http://www.galkowek.pl/
Zapraszam
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości