Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Konferencja w Koluszkach 18.11.2011.
#1
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.mroga.pl/">http://www.mroga.pl/</a><!-- m -->
Tradycyjnie przyjadę. Ciekawi mnie jak będzie wyglądała konferencja zorganizowana przez Mrogę. Przy okazji będzie można pogadać o naszych problemach związanych z propagowaniem historii Operacji i nie tylko... Zapraszam. :-) Czy znajdą się jacyś chętni?
Gałkówek - Raj dla Eksploratorów
http://www.galkowek.pl/
Zapraszam
Odpowiedz
#2
Pozwoliłem sobie na uzupełnienie tytułu twojego tematu o datę Smile

To już za tydzień , jeśli zdrówko pozwoli to może się wybiorę.
Odpowiedz
#3
Cześć.Postaram się być.
Odpowiedz
#4
No i jak tam było?Jak wrażenia ?
Napiszcie jakąś relacje bo niestety nie dałem rady się wyrwać Sad
Odpowiedz
#5
Moje wrażenia po Konferencji:
1. Zdecydowanie najlepsza edycja od 5 lat. Publika niezbyt liczna (około 60 osób) ale wyraźnie zainteresowana tematem. Wreszcie nie było przymusowego spędu tłumów znudzonej młodzieży szkolnej, było zaledwie kilkoro licealistów lubiących miejscową historię.
2. Występ zespołu KG Band połączony z prezentacją multimedialną i "Żelaznym Orłem" - :padam: Niesamowita mieszanka zrobiła zapewne wrażenie na wszystkich. Dla mnie rewelacja.
3. W przerwie możliwość obejrzenia zdjęć archiwalnych związanych z Operacją oraz fotosy z później puszczanego filmu - fotografie bardzo ciekawe, szkoda tylko, że zaledwie kilkanaście. W holu kina stół szwedzki: pierożki i barszcz palce lizać, przekąski i słodycze, kawa, herbata. Przerwa trwała około pół godziny, więc można było zamienić kilka słów z innymi pasjonatami. Oczywiście pojawili się reporterzy TVP Łódź.
4. Przemówienie Stelli - jak zawsze pierwsza klasa. Z przyjemnością słuchałem co M... ( nie wiem czy mogę ujawniać imię ;-) ) udało się zdziałać w minionym roku. Wielki szacun. Nie wiedziałem, że o Stelli Rosjanie piszą wiersze :-D . Pomysł z biegiem pamięci wokół gałkowskiego lasu popieram i postaram pomóc w jego realizacji.
Pani z Mrogi - rzeczowo i ciekawie opowiadała o współpracy naszej organizacji z siostrzaną w Verdun.
Przedstawiciel Koluszek opisywał postępy w tworzeniu szlaków turystycznych na terenie własnej i ościennych gmin - jak zwykle dowiedziałem się, co prawdopodobnie zostanie zrobione. Bez rewelacji - tempo wolne, a od remontu ogrodzenia na cmentarzu w lesie niewiele ( czytaj nic) się zmieniło.
5. Pokaz multimedialny Andrzeja z Żelaznego - super. Wiele zdjęć archiwalnych cmentarza na Gadce, rewelacyjne wizualizacje pomnika, duża garść historii. Czekam na zamieszczenie prezentacji na stronie grupy. Film promujący Żelaznego widziałem już w zeszłym roku, ale jego nowa wersja jest jeszcze lepsza. Polecam zobaczyć.
6. Rekonstruktorzy 14 pułku syberyjskiego zrobili furorę. W dowcipny sposób opisali umundurowanie i wyposażenie żołnierza rosyjskiego rozbierając przy okazji modeli do gimnastiorek. Pomysł przedni.
7. Film- ciekawy pomysł, szkoda tylko,że taki króciutki. Można zobaczyć.

Ogólnie Konferencję uważam za udaną i czekam z niecierpliwością na przyszłoroczną.
Gałkówek - Raj dla Eksploratorów
http://www.galkowek.pl/
Zapraszam
Odpowiedz
#6
Mam pytanie czy ta konferencja na pewno się odbędzie ?? Moje obawy wynikają z plakatów z nalepka ze została odwołana przez urząd marszałkowski w łodzi bynajmniej plakaty z taka informacją wiszą w koluszkach .
Odpowiedz
#7
Konferencja odbyła się wczoraj Smile
odwołana została dzisiejsza część towarzysząca która miała odbyć się w Rogowie:

"Organizator imprezy towarzyszącej - Urząd Marszałkowski informuje, że planowane w Rogowie 19.11.2011 wydarzenia nie odbęda się. !!!"
Odpowiedz
#8
Cześć..Co do konferencji ... KGBand - jak na mój gust zagrał rewelacyjnie !!! Catering w przerwie bardzo miłe zaskoczenie !!! Występ Michała jak najbardziej pozytywny .Prezentacja Żelaznego Orła też przypadła mi do gustu . Można było obejrzeć ciekawe zdjęcia wykonane tuż po założeniu cmentarza w Gadce.
Sybiracy z czternastego pułku wypadli bardzo dobrze .
A reszta - pokaz pt. Jak łatwo w imię idei wywalić państwowe pieniądze w błoto. Przemówienie pana z Koluszek bardzo mnie rozśmieszyło a nawet przeraziło. Może źle go zrozumiałem ale wygląda na to że oni tworzą za kosmiczną kasę nowe mapy operacji Łódzkiej , tzn. na stare nanoszą nowe strzałki bo te stare ( strzałki ) były nie ładne.I w ten sposób turysta chcący znaleźć dawne okopy trafi bez problemu . Tylko jaką atrakcją dla domniemanego turysty mają być stare , zarośnięte i zasypane okopy ( bo na inne przedstawienie bitwy mają za mało pieniędzy ). Następna inicjatywa władców Koluszek rozwaliła mnie całkowicie na łopatki.Będą oni stawiać na każdym I wojennym cmentarzu tablice informacyjne. Brawo , brawo brawo !!!! Tylko że takie tablice stoją tam przynajmniej od roku ( jeśli nie dłużej ) Ale teraz będą dwie - obok siebie . JESZCZE RAZ BRAWO !!!!Cały program Muzeum w Przestrzeni moim zdaniem to jedna wielka chała i pies z kulawą nogą nie zainteresuje się takim przedsięwzięciem ale władze Koluszek nie mają żadnego innego pomysłu !!!! Co z tego że będzie gdzieś zbudowany parking skoro nie ma tam nic do obejrzenia. A dogryzanie muzeum w Gałkówku też było mocno nie na miejscu. Choć małe to prowadzący je ludzie mają pasję i Koluszki ze swoim Muzeum w Przestrzeni do pięt im nie dorastają i nie zanosi się na to aby kiedykolwiek dorosły.A co do osławionego filmu.Trudno to nazwać filmem . Jest to raczej reklamówka która to skończyła się zanim naprawdę się zaczęła .
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości