Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zestrzelony Bf110c
#1
O zestrzelonych polskich samolotach w pobliżu Pabianic już się trochę pisało, była akcja szukania szczątków w Ślądkowicach, ale... czy wiadomo coś o zestrzelonych niemieckich maszynach z okresu września'39?
Wczoraj, uskuteczniając swoją "grzebologię" internetową, w poszukiwaniu nowych fantów dot. Pabianic, natrafiłem na taką oto fotografię wraku Messerschmitta Bf 110C.

[Obrazek: c5ce2a96fa2450f1.jpg]

Samo zdjęcie - jakich wiele, nie przeczę, jednak zastanowił mnie jego opis.
"Shot down near Pabianice, Bf 110C (M8+AK). It was shot down on Sept. 2 by Cpl. Jan Malinowski from 162 Fighter Sqn."

Link do forum, gdzie to zamieszczono: http://www.military-quotes.com/forum/inv...24870.html

Przyznaję, że trochę czytałem o pierwszych dniach wojny wokół Pabianic, ale nie przypominam sobie żadnej wzmianki o zestrzelonym Messerschmitcie.
Może ktoś z was natrafił?
Poproszę uzupełnienie mojej wiedzy.
Odpowiedz
#2
Zapytałem kolegę który siedzi dosyć mocno w temacie. Poczekamy na odpowiedź a może sam się wypowie na ten temat.
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz
#3
Prawdopodobnie maszyna utracona przez Niemców 2 września, na południe od Pabianic. Niestety, nie mam obecnie pod ręką mojej biblioteczki.


Ironrat
Odpowiedz
#4
Bf 110C, M8+AH, W Nr 948 z 2./ZG 76, zestrzelony faktycznie koło Pabianic 2.09.39 przez kpr. J. Malinowskiego ze 162 EM. Pilot olt. C. Nagel (do niewoli), strzelec uffz E. Lochbaum (poległ).

Ironrat
Odpowiedz
#5
A więc jednak to prawda Smile
Dzięki. A wiesz może gdzie dokładniej spadła ta maszyna?
Odpowiedz
#6
Co nieco jest tutaj http://bylonieminelo.pl/forum/viewtopic.php?f=66&t=126
Odpowiedz
#7
ZTCW,
przy drodze Pabianice - Bełchatów, 5 km na południe od Pabianic (koło Dąbrowy).

Ironrat
Odpowiedz
#8
(20-02-2012, 23:08)loopess napisał(a): Co nieco jest tutaj http://bylonieminelo.pl/forum/viewtopic.php?f=66&t=126
Dzięki, kiedy tam zajrzałem, przypomniało mi się, że już kiedyś czytałem ten wątek. Coś mi świtało, ale nie mogłem skojarzyć, skąd, gdzie, jak...
IRON, a czy twoja biblioteczka wspomina cokolwiek o dalszych losach tego wziętego do niewoli pilota?
Odpowiedz
#9
choroba,to kilkaset metrów od mojego domu...
Odpowiedz
#10
Wiesz, być może drugie kilkaset metrów od twojego domu, tylko w innym kierunku być może, leży gdzieś w lesie zakopana kasa pułkowa z I wojny światowej :]
Odpowiedz
#11
Z tego co wiem samolot ne rozpadl sie niemcy zebrali go w calosci do tej pory jest zaglebienie w terenie i 0 jakichkolwiek czesci nawet kawaleczka aluminium tam nie bylo pzdr Big Grin
Odpowiedz
#12
A to mógłbyś dać kawałek fotki z satelity, z zaznaczonym miejscem (:
Odpowiedz
#13
(21-02-2012, 10:56)Xanadu napisał(a): IRON, a czy twoja biblioteczka wspomina cokolwiek o dalszych losach tego wziętego do niewoli pilota?
Niestety nie.
Jeszcze drobna uwaga. Samolot jest błędnie identyfikowany jako M8-AK. ZTCW powinno być M8-AH.

Ironrat
Odpowiedz
#14
Powieliłem info z opisu fotografii. Dla mnie to mało istotny niuans, ale ok. Uwzględniam (:
Odpowiedz
#15
Xanadu wstawie mapke w sobote pzdr
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości