Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Fotografia czołgu
#1
Szukając różnych różności w sieci, natrafiłem na rary ze zdjęciami niemieckimi z czasów wojny (prawdopodobnie nie tylko drugiej, ale pewności nie mam).
Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, co to za model?
Różne cuda już widziałem, ale pojazdu o tak niskim profilu jeszcze nie Big Grin


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
#2
Na 99,9% radziecki T-35 który oberwał czymś mocnym. Główna wieża z armatą 75mm leży na drodze natomiast to co pozostało to kadłub z tylną wieżą z działem 45mm.
Z przodu przed wieżą główną była identyczna. Poza tym czołg posiadał jeszcze dwie wieżyczki z karabinami maszynowymi.
Rosjanie byli fanami czołgów wielowieżowych np. T-28, T-35, SMK...
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz
#3
Popularność produkcyjna T-34 trochę temu przeczy... pewnie pozostałe jednak nie dorównywały osiągom tego modelu.
Coś leży obok czołgu, pewnie tak wieża główna, jak mówisz, ale kiedy patrzyłem wcześniej, wydawało mi się że ta, co się ostała, była właśnie centralną. I jedyną... Jakoś mi tak z geometrii obiektu wychodziło (:
Szkoda trochę, że zagadka okazała się tak prosta Big Grin
Liczyłem, że trafiłem na jakiś krótko-seryjny wybryk techniczny :|
Odpowiedz
#4
Biorąc pod uwagę niewielką liczbę T-35 biorących udział w walkach w roku 1941, tak czy siak jest to "sensacja". Poszukaj "Tygryska" pt. "Ruchome Twierdze" J. Magnuskiego. Są tam dosyć ciekawie opisane dzieje powstawania czołgów wielowieżowych w ZSRR.
Kolejnym czołgiem z kilkoma wieżami który dłużej walczył na froncie był czołg średni T-28 (3 wieże: 1 x 76,2mm i 2 x 7x62mm)
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz
#5
Cześć. On nawet nie musiał dostać czymś bardzo dużym.Te mastodonty były bardzo słabo opancerzone i do tego bardzo wolne więc do eliminacji wystarczała zwykła trzydziestka siódemka.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości