Ankieta: Czy podoba ci się nowy wygląd forum?
Tak
78.26%
18 78.26%
Nie
8.70%
2 8.70%
Trudno powiedzieć
13.04%
3 13.04%
Razem 23 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nowy skrypt forum
#31
U mnie również wszystko dobrze działa Smile
#32
U mnie wygląda to tak :
próbując zalogować się przez zakładkę u góry - mozzila nie daje rady i trzeba ręcznie wpisać
ale jeśli przegladam posty bez logowania i klikam np. " odpowiedz" to wyskakuje zupełnie inna strona logowania i wtedy automatycznie wszystko sie dodaje i loguje
Smile
#33
No taka przypadłość firefoxa Smile Na Internet Explorerze i w Google Chrome działa to poprawnie.
Myślę nad rozwiązaniem tego problemu no ale na razie musicie wpisywać. Można to traktować jako ćwiczenia pamięci Wink
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
#34
Nowe nie znaczy lepsze.
Nie zamierzam rezygnować z ulubionej przeglądarki - prędzej zrezygnuje z forum.
W większość przypadków jak admini zmieniają wygląd strony to się coś musi sypać- widać taka reguła.
Szczerze wątpię żeby takie zmiany zwiększały ruch na zmienianej stronie - wręcz przeciwnie ilość błędów może skutecznie zniechęcić co niektórych do aktywności.
Trzeba było najpierw równolegle wprowadzić wersje beta dla wszystkich z opcją wyboru (zakładką ) a nie od razu likwidować starą wersje.
Nie znam się ale takie równoległe działanie stron jest możliwe i jak by coś nie działało w nowej wersji to zanim by to admini naprawili można by korzystać ze starej.
#35
Resty forum zawsze możesz zmienić. Cytując pewien film "nikt tu nikogo pod pistoletem nie trzyma". Nikt również nie każe zrezygnować z ulubionej przeglądarki. Ja używam trzech. Internet Explorera 9 bo uważam że jest całkiem dobry, Firefoxa bo jest wielofunkcyjny i stanowił dobrą alternatywę dla czegoś takigo jak IE i zapomniany Netscape a także Google Chrome bo co tu dużo gadać jest najszybszy (w mojej opinii). Jeżeli jakaś strona nie wyświetla się prawidłowo w FF to przełączam na IE bo tu zawsze wszystko będzie dobrze wygądało. Jeżeli coś się otwiera za wolno to korzystam z Chrome i tak naprawdę utrudnienia tutaj nie ma żadnego. Przeglądarki nie zajmują dużo miejsca a IE musisz mieć w swoim komputerze, więc pozostaje kwestia doinstalowania Google Chrome. Reasumując wynika to z chciejstwa.
Rozumiem że nie wszystko działa tak jak powinno ale to typowe dla dziedziny internetu jaką są strony www. Nie stać nas na to żeby zatrudnić kogoś kto poprawi lub przerobi bazę danych, bo niestety jest to dosyć kosztowne a ja i Waldi nie mamy aż takich umiejętności. Poza tym wymaga to czasu. Być może tobie się wydaje że to dosyć prosta sprawa wręcz pstryknięcie palcem tudzież kilkoma klawiszami ale niestety tak nie jest.
Jedynie co pozostaje to przeglądać forum korzystając z innych przeglądarek do czasu aż poprawimy wszystkie błędy. Mam nadzieję że uda się nam to dosyć szybko rozgryźć ale nie będzie to z dnia na dzień.
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
#36
(29-01-2012, 17:56)resty napisał(a): Nie zamierzam rezygnować z ulubionej przeglądarki - prędzej zrezygnuje z forum.
W większość przypadków jak admini zmieniają wygląd strony to się coś musi sypać- widać taka reguła.
A ja bym powiedział, że to raczej wina twojego systemu operacyjnego i/lub jego właściciela/użytkownika.
Bo u mnie wszystko działa, jest cacy i nic mi nie znika. Żadne funkcje towarzyszące załączaniu plików do postu, edycji postów własnych, jak i cudzych (tak, to też już tu robiłem: np. literówki, itp)
I nie sądzę, aby wynikało to z funkcji moderatora - u mnie musi być dobrze, bo mam więcej zajęcia niż zwykły user.
Zrób porządek w OS-ie, przejrzyj opcje Firefoxa, zrób porządek w ciasteczkach, we wtyczkach, zaktualizuj dodatki, odśwież javę i flasha, w ostateczności zaktualizuj cały system. Albo nie rób nic, tylko narzekaj i strasz, że porzucisz forum, jeśli Gun nie weźmie się do roboty.

Na potrzeby logowania się do pewnego miejsca w sieci - tylko z tego jednego powodu - doinstalowałem Google Chrome, bo pod FF nijak nie mogłem się zalogować właśnie. I jakoś z tym żyję. I nie tam zanudzam adminów takimi bzdetami, że porzucę ich tylko dlatego, że akurat pod FF nie mogę się zalogować automatycznie. Resty, dorosły i rozsądny z ciebie facet a dąsasz się jak mały brzdąc....
#37
Nie lubie po prostu zmian które nie podnoszą funkcjonalności a jedynie zmieniają wygląd-bo musi być inaczej , bo stare jest złe , bo się znudziło itp
Efektem takich zmian sa właśnie takie a nie inne kłopoty i utrudnienie .

Piszesz :"doinstalowałem Google Chrome, bo pod FF nijak nie mogłem się zalogować właśnie...."
a wcześniej pisałeś że wszystko u ciebie cacy na FF widać nie było skoro musiałeś coś doinstalować.
Mój system to Win.7 na bieżąco aktualizowany ,przeglądarka z dodatkami też (FF 9.0.1).
Wszystkie ciasteczka są automatycznie usuwane przy zamykaniu przeglądarki + ręcznie co jakiś czas fleszowe których nie usuwa standardowe czyszczenie.
Okienka edycji zniknęły mi podczas jednego zalogowania, poprawiałem coś w swoim którymś starym poście potem napisały nowy na forum wewnetrznym i już nie było tych przycisków. i nie ma ich do tej pory.
Na OS-ach się nie znam i nie wiem nawet co to ( w szkole mnie nie uczyli takich cudów bo nie było wtedy zajęć z informatyki).
Więc jeśli znasz sposób jak to naprawić to powiedz krok po kroku jak laikowi co mam zrobić- a może jeszcze komuś się to przyda.




System stoi u mnie już ze dwa lata to może i racja żeby go od nowa postawić.
Problem jest na ten moment raczrj natury finansowej - bo po prostu chwilowo nie mam na fachowca od tych rzeczy a sam się za to nie wezmę.
Wracając jeszcze do chrome - nie mam tej przegladarki ale czasami wyskakuje mi komunikat:
że skryp t chrome ..coś tam , coś tam.. przestał działać lub jest zajęty.
mam zrzut tego komunikatu jak chcesz to go dodam na swojego chomika bo tu wysiadło mi okienko dodawania plików .
http://chomikuj.pl/Image.aspx?id=1385513669
Jak wiesz jak to naprawić to nie besztaj tylko wytłumacz bo mnie cholera zaraz weźmie i będziecie mieć ze mną spokój Wink
#38
Resty - wniosek taki. Zainstaluj sobie Google Chrome i zobacz jak działa na nim forum.
Sprawa druga. Xanadu zainstalował Chrome bo nie mógł się dostać poprzez FF na inną stronę - nie naszą.
Wkurza mnie stękanie że skoro coś działa to ma działać nadal choćby było przestarzałe, niebezpieczne i nieatrakcyjne. Gdyby ludzkość miała takie podejście do wielu spraw to sądzę że rozwój cywilizacyjny w tym momencie dopiero przekraczałby epokę żelaza.
Tak jak napisałem wcześniej. Błędy są i staramy się je poprawić więc nie wiem po co to ciągłe narzekanie że nowe forum jest takie złe.
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
#39
(31-01-2012, 00:42)gunship napisał(a): że nowe forum jest takie złe.
Bo jest... nowe? Big Grin
Resty: OS - operating system = system operacyjny. Np. Windows 7.
I jak dopisał Gun, Chrome jest mi potrzebny nie do forum, ale do aplikacji nadzorująco-zarządzającej funduszami zrównoważonymi i średniego ryzyka, i której przeglądarkowy interfejs nijak nie chce współpracować z Firefoxem - w dowolnej wersji czy podwersji. A na Chromie sprawuje się bardzo dobrze.
Usatysfakcjonowałem cię detalami? Dobrze. Cieszy mnie to.
Co do twojego FF. Dziewiątka jest najnowszą i nie ukrywajmy - najmniej stabilną wersją. Zejdź piętro lub dwa niżej i użyj FF7 lub 8.
#40
Powiew świerzości mnie przywitał Smile Coś nowego , całkiem fajne wykonanie.Tylko imitacja spadającego śniegu lekko drażni Smile
#41
To nie śnieg. Piksele Ci się sypią z monitora Tongue
#42
A może łupież ? Smile Zima się skończy, piksele znikną Smile
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
#43
W prywatnych wiadomościach ikony są opisane w języku angielskim

[Obrazek: scaled.php?server=715&filename=49248679.png&res=medium]
#44
To pewnie dla uatrakcyjnienia Tongue


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości