Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Propozycje i sugestie
#46
lekko niebieski zamiast tego zielonego

[ Dodano: 2007-09-20, 14:19 ]
a może głosowanie?
Wolę mieć jedną dywizję niemiecką przed sobą niż jedną dywizję francuską za sobą. Paton
Odpowiedz
#47
Grandi może jeszcze co? Różowy albo biały w czerwone grochy?
Co jak co ale w grę wchodzi paleta barw ziemi plus ewentualnie pokrewne ale nie żadne niebieskie czy błękity.
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz
#48
moim zdaniem, kolorki są dobre, spokojne i "dostojne ", forum jest czytelne i tak powinno zostac, a koledzy działający w temac ie obsługi informaycznej sądzę że są zbyt zajęci tworzeniem stronki by teraz mieli dobierać kolorki :cwaniak:
sac
Odpowiedz
#49
Sad i po temacie...a różowy to taki bojowy kolor!
:mrgreen: :lol:
"[gdy zaś przyjech]al przed pyeć źssyadl krol y [spojrzał] w pyeć a Mar[chołt leżał na twarzy u pr]ogu y spu[ściwszy spodnie, pokazywał mu] rzyć iay[ca."
Weyssenburger 1514 r.
Odpowiedz
#50
moim zdaniem powinno zostać, jak jest. Ludzie już się przyzwyczaili.
Odpowiedz
#51
Kolorki w mojej ocenie są ok! Kiedyś była opcja wyboru skórek nie wiem czy jeszcze istnieje. Jak się Gunowi albo Waldiemu chce to niech zrobi opcjonalną skórkę ale póki co priorytet ma stronka jako taka!
Pozdr MJ
Odpowiedz
#52
Jeżeli bogowie pozwolą to można pomyśleć nad innymi skórkami.
Na razie skupiamy się na przeniesieniu tej skórki na nowy skrypt.
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz
#53
Gun, Valdi, a może Wams jakoś wspomóc w przygotowywaniu grafiki ? coś tam mogę podłubac ...
sac
Odpowiedz
#54
Myślę, że jest ok jak jest. Takie "militarne" kolory pasują do treści całego forum. A zamiast kursora mozna by zrobić taki malutki niewypałek... ;-)

Na dole strony głównej jest takie cuś jak STYL FORUM i możesz tam wybrać np. subSilver czy coś w tym stylu. pzdr
Odpowiedz
#55
Szkoda mi to pisac gdyz jestem stalym bywalcem for eksploracyjnych ale moim zdaniem nasze Łódzkie forum nie jest przyjazne i wciagajace.
Przepraszam jezeli kogos urazilem ale to nie tylko moja opinia na temat tego forum.
Zdecydowanie na tym forum panuje spory balagan. To ma byc forum eksploracyjne a nie ecie pecie o wszechswiecie. Po co jest zakladka chocby zagadki - co to ma byc?? teleranek jakis.
Zdecydowanie za duzo zakladek tematycznych - mozna to ujac w jakims jednym ogolnym temacie. Za duzo zakladek tematycznych nie zwiazanych zupelnie z eksploracja.
Szata graficzna jak juz ktos wspomnial smutna , bez zycia , brak tu jakis kolorow - przecierz mamy kolorowe monitory!!!
Oznaczenia postow jak i tematow malo widoczne. Chodzi mi o te granaciki ktorych kolor raczki sie zmienia jak jest nowy post. Dla osob slabiej widzacych to spore utrudnienie (samemu ciezko mi dostrzec te kolory).
Forum eksploracyjne a brak testow naszych piszczalek. Przeciez kazdy moze przeprowadzic test i z pomoca moderatorow zamiescic go na stronie , ale nie chodzi mi o opinie zamieszczane w postach (np.: z boku odnosniki do testow poszczegolnych wykrywaczy)
Temat ze zdjeciami to samo. Po co wklejac foty w postach jak mozna utworzyc odzielny odnosnik i tam utworzyc cala galerie tak aby kazdy mogl dodac tam fotke chodzby przez mail do moderatora.
I te nazwy w zaleznosci od ilosci postow sa rzenujace -np "erotoman gawędziarz" - czuje sie nieswojo!!!

Poprostu chodzi mi o to ze jest wiele for wojewodzkich , ktore moim zdaniem sa ciekawsze poprzez takie male pierdolki.
Sam jestem łodziakiem i chcialbym aby nasze forum bylo super
Jezeli kogos obrazilem czy urazilem to przepraszam ale takie jest moje zdanie
Odpowiedz
#56
Dobra więc jako moderator poczuwam się wywołany do tablicy.Jednak w pełni odpowiedzą ci na twój post administratorzy (twórcy) naszego forum.Zaczynamy po kolei:

limp83 napisał(a):ale moim zdaniem nasze Łódzkie forum nie jest przyjazne i wciagajace.

Moim zdaniem forum tworzą ludzie.Tak jak tematy tak i klimat.Przepraszam ale co mamy organizować konkursy z nagrodami itp żeby być wciągający?Nie mamy wpływu na to jakie tematy są zamieszczane przez użytkowników (chyba że naruszają regulamin) skoro uważasz iż są nudne to śmiało.Zacznij szereg fascynujących tematów a na pewno każdy się dołączy.Niestety nie mieszkamy na przykład na pomorzu gdzie obiektów militarnych i działań jest/była masa.

Przyjazne?Nie jednokrotnie pojawiały się ogłoszenia typu:wspólny wypad,akcja sprzątania cmentarza, spotkanie przy piwie.Niestety na ogół zainteresowanie było nikłe.To też jest nasza wina?

limp83 napisał(a):Zdecydowanie na tym forum panuje spory bałagan. To ma być forum eksploracyjne a nie ecie pecie o wszechświecie. Po co jest zakładka choćby zagadki - co to ma być?? teleranek jakiś.

Na początku istnienia forum pojawiały się posty w stylu zagadki w różnych tematach.Wiec powstał dział zagadki w celu zniwelowania chaosu jaki powstawał w różnych tematach.Nie jako ten dział powstał także na życzenie użytkowników (swojego czasu pojawiały się ciekawe problemy do rozwiązania i cieszyły się sporym zainteresowaniem).

Ecie pecie.. Big Grinział jest po to żeby każdy mógł zamieścić w nim temat który nie koniecznie związany jest z tematycznie z forum.Jak widać nie jednokrotnie użytkownicy z tego korzystają.

Rozwiązanie jest proste nie interesują cię te zakładki nie wchodzisz.Nikt nie zmusza do czytania 100 % postów na forum.Przecież cię nie zmusimy ;-)


limp83 napisał(a):Zdecydowanie za dużo zakładek tematycznych - można to ująć w jakimś jednym ogólnym temacie. Za dużo zakładek tematycznych nie związanych zupełnie z eksploracja.

Było za mało był problem z przypasowaniem tematów jak jest więcej to za dużo Smile Forum w zamyśle jest historyczno-eksploracyjne stąd tematy nie koniecznie ściśle związane z eksploracją.Dla każdego coś miłego nie ograniczamy się jedynie do ''kopania''.Kolejna kwestia jest taka że mając więcej zakładek szybciej możesz znaleźć temat który ci pasuje.A reszta?Patrz wypowiedź wyżej w skrócie pomijasz/nie czytasz.Do wyboru do koloru.

limp83 napisał(a):Szata graficzna jak już ktoś wspomniał smutna , bez życia , brak tu jakiś kolorów - przecież mamy kolorowe monitory!!!
Oznaczenia postów jak i tematów mało widoczne. Chodzi mi o te granaciki których kolor raczki sie zmienia jak jest nowy post. Dla osób słabiej widzących to spore utrudnienie (samemu cieżko mi dostrzec te kolory).

Cóż kwestia gustu.Jednym odpowiadają stonowane kolory drudzy wolą jak im bije z monitora cała paleta barw.Niestety wszystkim się nie dogodzi.Osobiście wolę stonowane barwy które nie meczą mi wzroku niż takie żarówy których ma się dość po 5 minutach oglądania(w następnej wersji pomyślimy o różowej koncepcji a la plotkarski serwis :-D .Co do ikon to samo jednym się podobają innym nie.

limp83 napisał(a):Forum eksploracyjne a brak testów naszych piszczałek. Przecież każdy może przeprowadzić test i z pomocą moderatorów zamieścić go na stronie , ale nie chodzi mi o opinie zamieszczane w postach (np.: z boku odnośniki do testów poszczególnych wykrywaczy)


Popieramy taką inicjatywę jak najbardziej.Tylko jak do tej pory to nikt w tej sprawie do nas nie napisał.Jednak to chyba zarzut dla ogółu a nie tylko do moderatorów i administracji.Ponieważ jak wcześniej stwierdziłem forum istnieje dzięki użytkownikom (my tu tylko sprzątamy :baby: )Każde samodzielnie podjęte testy , artykuły itp będą mile widziane.Odnośniki są ponieważ niektóre modele były wałkowane w internecie już kilka razy.

limp83 napisał(a):Temat ze zdjęciami to samo. Po co wklejać foty w postach jak można utworzyć oddzielny odnośnik i tam utworzyć cala galerie tak aby każdy mógł dodać tam fotkę choćby przez mail do moderatora.

Jak by nie było możliwości zamieszczania zdjęć to też byłby problem.Powiedzmy że czytasz jakiś temat gdzie osoba x ,y daję jakiś opis i popiera go schematem/zdjęciem/planem i co skaczesz do galerii?Galeria użytkowników była i obecnie jest w budowie.Każdy mógł stworzyć swój album i wklejać tam dowolne zdjęcia (oczywiście związane z tematyką forum).


limp83 napisał(a):I te nazwy w zależności od ilości postów są rzenujące -np "erotoman gawędziarz" - czuje sie nieswojo!!!

Te nazwy zwane rangami są stworzone z duża dozą humoru (i znów jak by były sztywne to źle?).W miarę ilości napisanych postów twoja ranga będzie się zmieniła także erotoman gawędziarz masz tymczasowo ;-)

Przypominam iż serwer na którym stoi forum jest opłacany ze składek stowarzyszeniowych.Serwer stoi na płatnym hoście dlatego nie wyskakują wam różnego rodzaju banery , pop up,reklamy i inne pierdoły.Prace przy forum wykonują osoby nieodpłatnie i poświęcają na to swój prywatny czas.

Podkreślam kolejny raz to jakie będzie forum zależy wyłącznie od osób jakie się na nim znajdują.W końcu to wy je tworzycie.Klimatem ,tematami , problemami i zagadnieniami.Jednakże dziękujemy za wszystkie sugestie/propozycje które nam piszecie.


Pozdrawiam

P.s limp stosuj polskie znaki ;-)
Jak Feniks z popiołów......
Odpowiedz
#57
Zdecydowanie zgadzam się z KaDe. Jak dostaję piwo to nie jest dla mnie ważne czy w firmowym kuflu czy zwykłej szklance-ważne żeby było piwo. Tak samo tutaj. Dla znacznej większości ludzi ważniejsze jest o czym się pisze. Nikt nie każe nikomu czytać Ecie pecie.. Nie jesteś zresztą jedynym Erotomanem-G tutaj Big Grin Też kiedyś byłem i miło wspominam tamte godziny. A w dolnym prawym rogu okienka i-Explorera masz taką lupę z plusem i napisem 100%...możesz powiększyć Big Grin
Pozdrowienia
Odpowiedz
#58
OK ja tylko pisze co mnie osobiście razi na pierwszy rzut oka. Piszesz ze jest tyle dzialow zeby było łatwo coś znaleść - ok to wytłumacz mi to:
1. Dział: Łódzki Rejestr Nieśmiertelników
Rejestr wszystkich nieśmiertelników z czasów I i II wojny światowej znalezionych w naszym regionie
Moderator: Vaderian
I troche nizej:
2.Blacharnia
Łódzki Rejestr Nieśmiertelników. Katalogowanie i identyfikowanie znalezionych blach.
Moderator: Andyseb
Czy są potrzebne dwa działy o tej jakże identycznej tematyce.
Dalej są działy Nasze znaleziska , Identyfikacja znalezisk i Drobnica - możnaby to w jednym dziale zrobić - przeciez znów to samo.
Dział Prawo a poszukiwania da się ujać w jednym poście jest to temat juz tak wiele razy poruszany.
Jest dział: Artykuły, informacje prasowe a temat: Policja ściga za nielegalne wykopki ! znajduje sie w dziale Prawo a poszukiwania (powinien byc właśnie w dziale Artykuły)
Co do szaty graficznej nie chodzi mi o różowe kolory czy jakieś inne jaskrawe ale tu mamy tylko biały (moze jakies camo , oliv - ztonowane i mile nam się kojarzące)
No i te testy to naprawde ciekawe by było , bo każdy początkowy poszukiwacz szuka testów i dzięki temu strona mogłaby być atrakcyjniejsza.
A co do spotkań i umawiań to na mój post o wypadzie napisał mi tylko jeden forumowicz. No a przecierz łodzianie stanowią ogromną grupe eksploratorów (choćby w Mirowie na zlocie było nas najwięcej)
Myśle że zorganizowanie jakiegoś weekendowego wypadu w lasy jest ciekawym tematem pełnym możliwości wymiany poglądów i doświadczeń.


Franiu nie używam I-Explorer jak pewnie większość.
Kurcze naprawde jest mi ciężko dostrzec zmiane kolorków tych granacików
Nie chodziło mi o to by ktoś poczuł sie urażony więc przepraszam
Takie tylko moje zdanie
Pozdrawiam
Odpowiedz
#59
Postaram się odpowiedzieć na twoje pytania poniżej:

limp83 napisał(a):OK ja tylko pisze co mnie osobiście razi na pierwszy rzut oka. Piszesz ze jest tyle dzialow zeby było łatwo coś znaleść - ok to wytłumacz mi to:
1. Dział: Łódzki Rejestr Nieśmiertelników
Rejestr wszystkich nieśmiertelników z czasów I i II wojny światowej znalezionych w naszym regionie
Moderator: Vaderian
I troche nizej:
2.Blacharnia
Łódzki Rejestr Nieśmiertelników. Katalogowanie i identyfikowanie znalezionych blach.
Moderator: Andyseb
Czy są potrzebne dwa działy o tej jakże identycznej tematyce.

Tu się zgodzę można by to było zrobić w jednym dziale owszem.Lecz jeden jest rejestrem a w blacharni możesz zamieści nieśmiertelnik do identyfikacji
stąd ta różnica.

limp83 napisał(a):Dalej są działy Nasze znaleziska , Identyfikacja znalezisk i Drobnica - można by to w jednym dziale zrobić - przecież znów to samo.
Tu kolega trochę myli pojęcia.Takie połączenie tematów zaowocowało by totalnym chaosem.W naszych znaleziskach zamieszczasz przedmioty których znasz przeznaczenie (wiesz co to jest,jak się nazywa itp).Natomiast w identyfikacji zamieszczasz przedmiot co do którego nie masz bladego pojęcia lub nie do końca wiesz co i jak.
Dział drobnica służy głównie tej części użytkowników która preferuje tak zwany ''kolorek'' (monetki ,guziczki itp).
Notabene nie widzę tutaj różnic pomiędzy naszym forum a innymi o tej tematyce.

limp83 napisał(a):Jest dział: Artykuły, informacje prasowe a temat: Policja ściga za nielegalne wykopki ! znajduje sie w dziale Prawo a poszukiwania (powinien byc właśnie w dziale Artykuły)

Cóż moderator też człowiek i nie siedzi na forum 24 h.Za pewne zostanie on przeniesiony.

limp83 napisał(a):Co do szaty graficznej nie chodzi mi o różowe kolory czy jakieś inne jaskrawe ale tu mamy tylko biały (moze jakies camo , oliv - ztonowane i mile nam się kojarzące)

Ta kwestie poruszaliśmy w poprzednim poście więc nie widzę powodu by rozpatrywać ją ponownie.

limp83 napisał(a):No i te testy to naprawdę ciekawe by było , bo każdy początkowy poszukiwacz szuka testów

Jeśli znajdą się osoby które zechcą wykonać taki test , nie widzę problemu z jego zamieszczeniem.Ale o tym też było w poprzednim poście.


limp83 napisał(a):i dzięki temu strona mogłaby być atrakcyjniejsza.

Jak dla mnie poruszaliśmy to w poprzedniej konwersacji.Wiec przypomnę to czy forum będzie atrakcyjne w dużej mierze zależy od was.Nie jesteśmy firmą nie czerpiemy z tego tytułu korzyści finansowych.Nie sponsorują nas firmy produkujące wykrywacze,koszulki itp
.Dodatkowo nie wspiera nas ruska mafia,wywiad izraelski i NASA :mrgreen:

limp83 napisał(a):A co do spotkań i umawiań to na mój post o wypadzie napisał mi tylko jeden forumowicz. No a przecież łodzianie stanowią ogromną grupę eksploratorów (choćby w Mirowie na zlocie było nas najwięcej)

Dobra tutaj trochę masz racje.To nasza wina : ( Powinniśmy siła wyciągnąć wszystkich na twój wypad.Przepraszamy :-(

A teraz na poważnie, zawsze tak jest na początku że osoby na ogół nie będą chętne na wypad z kimś kogo nie znają.Ponieważ pojawia się kwestia doboru miejsca,zgrania w terminie dojazdu itp.Niestety każdy jeździ z osobami które zna taka jest reguła.Z czasem można dołączyć do jakiejś kliki ale nie sadzisz chyba że po napisaniu 10 postów odrazu posypią się oferty.Poznasz ludzi, inni poznają ciebie ,dogadasz się i będzie inna gadka.Więc tutaj naprawdę nie widzę naszej winy.

limp83 napisał(a):Myśle że zorganizowanie jakiegoś weekendowego wypadu w lasy jest ciekawym tematem pełnym możliwości wymiany poglądów i doświadczeń.

Od tego właśnie jest dział aktualności i ogłoszenia.Szerzej na ten temat napisałem na powyżej.A jeśli chodzi ci o to żebyśmy my to zorganizowali to kwestia nie jest taka prosta.Mówimy oczywiście o legalnym wypadzie z pozwoleniami ,nadzorem archeologicznym itp.Bo bez tego raczej nikt się nie podejmie dla np: 30 chłopa.


Dziękuje za twoje pytania i sugestie.Starałem się odpowiedzieć na nie w sposób rzetelny i wyczerpujący.Nie czuje się w jakikolwiek sposób urażony przez ciebie czy coś w tym stylu.Wręcz przeciwnie słowa krytyki są jak najbardziej wskazane.Pozwala to nam naprawiać pewne błędy jak także unikać nowych.Pozdrawiam
Jak Feniks z popiołów......
Odpowiedz
#60
Drogi kolego Limp83. Dzięki za uwagi.
Sporo rzeczy o których piszesz, w momencie gdy zostanie uruchomiona strona zostanie tam przeniesione.
Będą to napewno wszelkie rejestry, testy wykrywaczy itp. Tymczasowo wegetuje to to na forum.
Co do kolorystyki. Powiem ci szczerze że zastanawialiśmy się nad tym aby zmienic kolory na bardziej militarne ale doszliśmy do wniosku - ile można.
Jest pełno stron które są w ciapy Smile a my chcemy iśc na przekór.
Strona będzie w kolorystyce czarno-szaro-srebrnej. Dobra kompozycja polecona przez naszą dyżurną panią grafik-architekt czyli eeM Smile
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości