Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Propozycje logo forum
#46
Pytanie techniczne. Mam jpg na dysku. Jak toto wkleić?
Ironrat
#47
kliknij "odpowiedz", a tam na samym dole jest "załącz plik" - kliknij "przeglądaj" pojawi się eksplorator gdzie wybierasz lokalizację pliku i "otwórz". potem naciskasz "dodaj załącznik" i poszło... o ile plik ma max 100 kb. :-( :cry:

[ Dodano: 18 Październik 2006, 21:48 ]
stella napisał(a):może herb Łodzi z 1915? Pocieszny
mnie się podoba. A kratusz można stylizując uprościć.
:oops:


Załączone pliki Miniatury
   
"[gdy zaś przyjech]al przed pyeć źssyadl krol y [spojrzał] w pyeć a Mar[chołt leżał na twarzy u pr]ogu y spu[ściwszy spodnie, pokazywał mu] rzyć iay[ca."
Weyssenburger 1514 r.
#48
:oops: , ja takie coś jeszcze spłodziłem, komprecha zjadła przejścia kolorów :-x , jak trzeba mam oryginał - po usunięciu wypukłości - nadaje się na naszywkę czy co tam innego ... oczywiście kolorystyka i tekst do weryfikalcji, tak sobie wymyśliłem biorąc pod uwagę stowarzyszenie ....
[Obrazek: 86deb621bfab7bf4m.jpg]

ps ładnie też wygląda z niebieskim Big Grin
Sac
#49
Się mi to podoba.
Tylko co to jest ta plama na której jest łódka? Może stylizowana czterolistna koniczyna? :mrgreen:
"[gdy zaś przyjech]al przed pyeć źssyadl krol y [spojrzał] w pyeć a Mar[chołt leżał na twarzy u pr]ogu y spu[ściwszy spodnie, pokazywał mu] rzyć iay[ca."
Weyssenburger 1514 r.
#50
Moja propozycja. Jeszcze niedokończona.
[Obrazek: 8701701697525356m.jpg]

Ironrat
#51
nie to pieczęć ze strony która podałeś Smile rok 1918
sac
#52
moja uwaga - dobre logo chatrakteryzuje sie tym że:

:arrow: jest ładne i czytelne jak jest w mini formacie
:arrow: jest tak samo ładne i czytelne jak jest w wielkim, ogromnym formacie
:arrow: żaden z detali nie powinien zmuszać do wysiłku w odbiorze
:arrow: bezboleśnie przechodzi proste modyfikacje kolorów (inwersja/odcienie szarości itp) - krótko mówiąc pasuje na każde tło Smile

czyli generalnie uwaga do wszystkich propozycji - poza łódką nic na nich nie widzę bez wyraźnego wysiłku - napisy nieczytelne ... ;-) taka drobna czcionka nie będzie możlwia do odczytania na plakietce z odległości większej niz 20 cm

Druga sprawa - fajnie że mamy motyw miasta Łodzi ... ale co to logo ma za związek z poszukiwaniami i historią ? Nikt z ulicy zapewne się nie zorientuje że to odwołanie do historycznego herbu.
Tylko guziki nieugięte
przetrwały śmierć świadkowie zbrodni
z głębin wychodzą na powierzchnię
jedyny pomnik na ich grobie
i dymi mgłą katyński las (...)
#53
Uwagi słuszne ale
w propozycji Sacra moim zdaniem odwołanie do historii jest czytelne przez "staroświecką" sylwetkę łódki i kartusz. Ale tak na prawdę to na ulicy chyba nikt nie musi z daleka rozpoznawać historii na mankiecie.
Proponuję zapamiętać propozycję Sacra i szukać dalej, a potem porównać kilka i ewentualnie przegłosować wybór.
"[gdy zaś przyjech]al przed pyeć źssyadl krol y [spojrzał] w pyeć a Mar[chołt leżał na twarzy u pr]ogu y spu[ściwszy spodnie, pokazywał mu] rzyć iay[ca."
Weyssenburger 1514 r.
#54
Czytelne może i jest dla miłośnika historii i osób odwiedzających forum. Za to jak zobaczy je Pani Jadzia ze budki z pączkami to pomyśli ... łeee pewnie straż miejska ...
Tylko guziki nieugięte
przetrwały śmierć świadkowie zbrodni
z głębin wychodzą na powierzchnię
jedyny pomnik na ich grobie
i dymi mgłą katyński las (...)
#55
Hehe! Spojrzy spode łba ale kijem nie obije! :lol:
Poczekajmy zobaczmy jakie będą propozycję i w którym kierunku będą zmierzać autorzy, czego oczekują widzowie....
A na końcu Forum orzeknie co się podoba a co nie.

Innym kierunkiem mogą być PRL-owskie znaczki rodzajów wojsk (chodzi o wzornictwo) układ czytelny nawet z 10 m :lol: Problem tylko zo umieścić w takim kółku?

[ Dodano: 19 Październik 2006, 00:25 ]
i jeszcze jedno. Gun ma w awatarze naszywkę. Widać jak byk, że szczegółów tam sporo a mimo to naszywka jest czytelna, przy czym akcentowana jest większą czcionką najważniejsza treść pisana.
"[gdy zaś przyjech]al przed pyeć źssyadl krol y [spojrzał] w pyeć a Mar[chołt leżał na twarzy u pr]ogu y spu[ściwszy spodnie, pokazywał mu] rzyć iay[ca."
Weyssenburger 1514 r.
#56
Tak - moja naszywka to znaczek noszony przez załogi AC-130H Gunship Spectre min. w czasie I wojny w Zatoce. Przyszywano ją na lewym ramieniu. Wielkość standardowa stosowana w US Army.
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
#57
Wieczorowa koncepcja "na szybko w 10 minut" - lekko niedokłądna i nie wykończona - chodzi o pomysł:

Czyste logo którego trzonem jest napis. Proste, czytelne i przejrzyste. Patrząc na nie jasno na pierwszy rzut oka widać że chodzi o eksplorację i Łódź.

Akcent regionalny: wyróznione słowo ŁÓDŹ,
Akcent poszukiwaczy: stylizacja litery "l" na wykrywacz,
Akcent do nas - w logo ukryty adres domeny forum

Logo pozostaje czytelne w małym i dużym formacie. Tak samo ze zmianą koloru. Ogólnie spełnia wymóg, że będzie widoczne zarówno w sieci, jak i na koszulce, czy na naszywce ... a oto chodzi. Oczywiście chodzi mi o ogólny zarys koncepcji - rozwiązanie graficzne niekoniecznie musi do Was przemawiać.

Przed oceną kiliknijcie i zobaczcie powięszenie bo tu w miniaturce jakaś straszna pikseloza się zrobiła i brzydko wygląda ... a poprawiać nie chce mi się juz.

[Obrazek: logo2pr7.gif]
Tylko guziki nieugięte
przetrwały śmierć świadkowie zbrodni
z głębin wychodzą na powierzchnię
jedyny pomnik na ich grobie
i dymi mgłą katyński las (...)
#58
Proste i niesamowicie przejrzyste. Mi się podoba. Brawo.
Wielki, zły Buc

[Obrazek: walenie_konia.png]
#59
Fajne!
"[gdy zaś przyjech]al przed pyeć źssyadl krol y [spojrzał] w pyeć a Mar[chołt leżał na twarzy u pr]ogu y spu[ściwszy spodnie, pokazywał mu] rzyć iay[ca."
Weyssenburger 1514 r.
#60
Ale powiem szczerze, że chciałbym żebyśmy mieli trochę większy obrazek, taki nasz symbol, nie tylko tekst. coś wyraźniejszego i rzucającego się w oczy.
Wielki, zły Buc

[Obrazek: walenie_konia.png]


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości