Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Operacja Łódzka po 92 latach
#31
No fakt. Rozmawiałem z babcią. Materiał na przedwojenne Polskie i Niemieckie mundury zna i to dosyć dobrze ale z takim Ruso-carskim eksperymentem może być problem.
Sprawa wygląda następująco. Żeby babcia zaczęła szyć mundur - musi mieć wzorzec gotowy którego nie będzie rozkładać na czynniki pierwsze :mrgreen: (poprostu chce znać całość), oraz formę kroju i that's all :-P
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz
#32
przypominam o rodzaju szwów i kolorach nici :-), kurde blaszka, zaczynam zapuszczać wąsiki al'a CK. Acha ! trzeba zacząć produkować guziczki i galanterię metalową do mundurów - bo rozumiem że sprawa przesądzona. Powiedzcie tylko jaką formację będziemy rekonstruować ?
pozwolę sobie założyć nowy wątek : GRH - IWW Operacja Łódź
Sac
Odpowiedz
#33
W temacie. Większość z was zna już to zdjęcie, które zamieściłem na forum O.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.odkrywca.pl/forum_pics/picsforum16/konstantynw.jpg">http://www.odkrywca.pl/forum_pics/picsf ... antynw.jpg</a><!-- m -->
Przyznam, iż byłem zaskoczony skalą zniszczeń.
Ironrat
Odpowiedz
#34
Zniszczony Lutomiersk
[Obrazek: lutomierskklasztoraw4.th.jpg]

[Obrazek: lutomierskobshvidff1.th.jpg]

Jedno z tych dzieci na drugim zdjęciu może być moim dziadkiem...
Odpowiedz
#35
Bitwa łódzka ma miejsce w kulturze. Plakat słynnego malarza Kazimierza Malewicza (Rosja)

[ Dodano: 23 Październik 2006, 15:20 ]
Wierszyk głosi: „Podszedł kiełbasiarz (Niemiec) do Łodzi, my powiedzieliśmy „Pan dobrodziej”, a niedaleko Łodzi jest Radom, i odszedł ze skopanym zadem” (chodzi o operację warszawsko-radomską sprzed bitwy łódzkiej. Ciekawostka


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
#36
pomocy szukam mapek wszelkich z dzialan konstantynów łódzki-żabiczki latam jak kot z pęcheżem po okolicy i nawet łuski nie znalazłem chyab ze z chatek a z ziemi nic kurde
Odpowiedz
#37
Okolice Lutomierska i Bechcic, taką mapkę kiedyś upublicznił kolega bolas na forum ze słowem "odkrywca" w tytule, może to w czymś pomoże.

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.odkrywca.pl/forum_pics/picsforum16/pict0020_copy6.jpg">http://www.odkrywca.pl/forum_pics/picsf ... _copy6.jpg</a><!-- m -->

pzdr

[ Dodano: 2 Maj 2007, 10:34 ]
Sam szukając w tamtych okolicach znalazłem tylko trochę szmelcu altyleryjskiego, ale to było w okolicach Mirosławic, Ignacew.
witek
Odpowiedz
#38
miroslawice i ignacew to fakt wychodza fanty kiepskie bo kiepskie ale zawsze ja duzo monet trafilem i jakies pierdoly z IWW ale czemu nic kolo zabiczek i konstantynowa;-/
Odpowiedz
#39
Cytat:pomocy szukam mapek wszelkich z dzialan konstantynów łódzki-żabiczki latam jak kot z pęcheżem po okolicy i nawet łuski nie znalazłem chyab ze z chatek a z ziemi nic kurde

No patrz. Jak się znajomy na tamtym terenie budował, to i łuski i łódki itp... w ogródku miał. Ale klął przy pieleniu ogródka.... :cenzura:

Ironrat
Odpowiedz
#40
uwaga! na stanowiska archeologiczne!!!
Archeomag już pisała, ja powtarzam - Panowie z dala od Neru! W Żabiczkach są prahistryczne stanowiska! nawet raz jedno pomagałem ratować.
"[gdy zaś przyjech]al przed pyeć źssyadl krol y [spojrzał] w pyeć a Mar[chołt leżał na twarzy u pr]ogu y spu[ściwszy spodnie, pokazywał mu] rzyć iay[ca."
Weyssenburger 1514 r.
Odpowiedz
#41
neru śmeru;-p ner mnie nei dotyczy;-p ale ze sa tam stanowiska to wiem bo kiedys mieszkalem z 300 m od neru;-p i mowili miejscowi ze archeolodzy kopali mnie interesuje polozenie walk zabiczki-konstantynów konstantynów droga na pabianice
swoja droga archeo moglbys mi podeslac miejsca gdzie nie pokazywac sie z wykrywką i szkód nei wyrządzac?
pozdr i czekam na info a i IRON powiedz mi a gdzie dokladnie ta działeczka?
Odpowiedz
#42
Heh Kobieras a podobno nie kopiesz! Tak przynajmniej wyczytałem w jakimś twym poście!
Pozdr MJ
Odpowiedz
#43
Kobi ,
w Zabiczkach , to mozesz kopac dolki pod peczakiem :wypas: .
Odpowiedz
#44
1. nie kopie bo nei am czym wiesz ile razy kopalem w tym roku dwa?
2. o co chodzi ci z dołkami pod zabiczkami????
kurde wkurza mnei takie łąpanie za słówka;-/
Odpowiedz
#45
Chodzi mi o to , zebys pode mna nie kopal .W sobote jestem w Zabiczkach, ale ja kopie na dzialce szpadlem , bez piszczalki ;-)
Pozdrawiam
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości