Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Grupa Rekonstrukcji Historycznej IWW - operacji łódzkiej
#1
Czy ktoś z kolegów wie czy w naszym pęknym mieście istnieje taka grupa, jeżeli tak to czy ktoś z Was ma kontakt z jej członkami. A jeżeli nie ma takiej grupy to może ją stworzymy? Kto ma ochotę latać po polach i nietylko w mudurach carskim lub cesarskim niech podniesie rękę i naciśnie przycisk!
Odpowiedz
#2
JAJAJAJAJAJAJAJJAJAJAJJAJAJAJAJAJAJAJAMlody : Drogi Obercie prosze o pisanie normalnych postow wystarczyo by zwykle : Ja jestem chetny. Undecided Undecided Undecided Undecided :evil:
Odpowiedz
#3
Ja moglbym biegac z wielka checia.... tylko znowu kasa na mundury itp. A ja juz nawydawalem na mundur WH.
Odpowiedz
#4
Trzeba będzie poszukać sponsorów... Są w Łodzi firmy niemieckie, jak się pogada, to odezwie się duma z Litzmannowego durchbruchu bei Brzeziny... No i reklama świetna. Gorzej z Rosjanami, bo nie mają pieniędzy i nie ma ich firm. Ale nie ma też problemów nie do rozwiązania Smile!

obert8 napisał(a):JAJAJAJAJAJAJAJJAJAJAJJAJAJAJAJAJAJAJAMlody : Drogi Obercie prosze o pisanie normalnych postow wystarczyo by zwykle : Ja jestem chetny. Undecided Undecided Undecided Undecided :evil:
Odpowiedz
#5
ja znam taką GRH , kolega Bolas poniekąd znany z formum "O" i innych tematycznych, to specjalista w tego typu akcjach. Rozmawiałem z nimi kiedyś - to kosztowne hobby - zestaw podstawowy umundurowania to wydatek około 3 000 zł. oczywiście w przypadku wyższych szarzy koszty rosną, ale nie jest łatwo się tam dostać nie mówiąc o awansach - sytem sticte wojskowy :lol: , oni są ciągle na służbie,są egzaminy i ćwicznia. Ciekaw jestem jakie byłyby koszty komletu umundurowania z okresu WWI ...
Odpowiedz
#6
Przyznam że to kolejny ekstra pomysł ... sam wielkrotnie myślałem o tym, żeby spróbowac to zrobić - ale za bardzo nie mam czasu, bo jak już słusznie ktoś napisał mocno zaangażowany jestem w bardziej łódzki projekt jakim jest przywracanie pamięci o dziejach i tradycji 28 pułku strzelców kaniowskich, pułku w którym zapewne służyli także wasi przodkowie. Jak ktoś chce rzucić okiem zapraszam - <!-- m --><a class="postlink" href="http://strzelcykaniowscy.pl">http://strzelcykaniowscy.pl</a><!-- m -->

A co do rekonstrukcji postaci z operacji łodzkiej - byłoby ekstra - nawet nie wiecie ile razy marzyłem o tym aby np. kiedyś na Wiączyniu obok cmentarza otworzyć jakieś mini muzeum, z mapami, opisami, zdjęciami no i przemdiotami z tamtych czasów. Też chętnie w miarę moich możlwioscio pomogę.
Tylko guziki nieugięte
przetrwały śmierć świadkowie zbrodni
z głębin wychodzą na powierzchnię
jedyny pomnik na ich grobie
i dymi mgłą katyński las (...)
Odpowiedz
#7
Miło że się pojawiłeś :-) modelarze pozdrawiają ;-)
Odpowiedz
#8
Temat mimimuzeum przy cmentarzu w Wiączyniu D. jest bardzo realny. Dyrektorem pobliskiego gimnazjum jest kobieta która takie akcje popiera. Sądze, że sie zgodzi, bo to w sumie akcja jakby na to nie patrzeć edukacyjna.
Pozdr MJ
Odpowiedz
#9
Sala histryczna w szkole źle mi się kojarzy ... znudzone dzieci i ginące eksponaty ... Ale mimo to chyba warto.
Tylko guziki nieugięte
przetrwały śmierć świadkowie zbrodni
z głębin wychodzą na powierzchnię
jedyny pomnik na ich grobie
i dymi mgłą katyński las (...)
Odpowiedz
#10
Bolas masz słuszność z tą salą pamięci czy też jak kto woli izbą, ale jeśli chodzi o Wiączyń to w okolicy nie ma nic innego co możn by było wykorzystać na minimuzeum. No chyba ze moją chatę (w zasadzie mój pokój, który już nieco przypomina minimuzeum zreszta chyba jak u większości kopaczy)
Pozdr. MJ
Odpowiedz
#11
Ale wracając do tematu, ŁCF swego czasu wyprzedawało mundury teraz już chyba tego nie robi, ale może udłao by się od nich wypożyczać na pokazy uniformy wraz z osprzętem?
Pozdr. MJ
Odpowiedz
#12
Dałoby sie na luzie ... ale to kosztowne ... na dzień dobry wadium koło 100-200 zł przynajmniej (zależy jak drogą rzecz pożyczasz - my tyle płaciliśmy od sztuki torby na maskę "wrześniową") + opłata za wypożyczenie - chyba coś koło 60 zł za dobę.
Tylko guziki nieugięte
przetrwały śmierć świadkowie zbrodni
z głębin wychodzą na powierzchnię
jedyny pomnik na ich grobie
i dymi mgłą katyński las (...)
Odpowiedz
#13
Wadium to nie problem bo zwrócą, ceny hmmm nie powiem ze wygórowane ale sporo. Cóż nie pozostaje nic innego jak znaleść bogatego sposora! :-D
Pozdr. MJ
Odpowiedz
#14
mam namiary na firmę, która szyje historyczne rzeczy na zamówienie. Obadam ceny, a potem faktycznie zostanie już tylko poszukiwanie sponsora.
Jagoda napisał(a):Wadium to nie problem bo zwrócą, ceny hmmm nie powiem ze wygórowane ale sporo. Cóż nie pozostaje nic innego jak znaleść bogatego sposora! :-D
Pozdr. MJ
Odpowiedz
#15
JA też bym był chętny, ale jeśli możnaby było wypożyczać mundury. Na kupno nie starczy mi kasy.
Pozdrawiam!!!
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości