Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Grupa Rekonstrukcji Historycznej IWW - operacji łódzkiej
#61
cos w temacie...

[ Dodano: 23 Listopad 2006, 15:56 ]
w dymku: - Wyobraź sobie, że kiedyś w przyszłości jacyś kretyni zrobią sobie z tego hobby...Smile)))))


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
#62
[ Dodano: 25 Listopad 2006, 01:57 ]
Ivan napisał(a):Pozdrowienia kamraci! Po przerwie we wpisach znowu Was nawiedzamSmile
Nie mogę sie doczekac powołania GRH - ale mysle ze zrobimy to jak trzeba!
Podsyłam Wam link do tego co niedawno znalazłem na stronie <!-- w --><a class="postlink" href="http://www.militarni.pl">http://www.militarni.pl</a><!-- w --> - mianowicie zrobiono chyba pierwszą w centralnej Polsce rekonstrukcję walk I wojny! I to tajnieSmile Prusacy zaatakowali pozycje carskie pod Kamionem koło Wyszogrodu (front nad Rawką, atak gazowy) Zobaczcie i ocencie sami na ich stronie!Smile
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.militarni.pl/?lang=1&cat=237&galeria=439">http://www.militarni.pl/?lang=1&cat=237&galeria=439</a><!-- m -->
(Ivan - cyklista)
Sie ucze forumowac - przepraszam za te zmiany ale sie okazało dzięki pogawedce z Bolasem ze tak tajnie nie była ta rekonstrukcja zrobiona. Tylko ja przespałem bo nie miałem na czas info z netuSmile
Odpowiedz
#63
Trochę materiału pohglądowego pod kątem przyszłej rekonstrukcji - slwetki Rosjan i Niemców z początkowego okresu wojny:

NIEMCY:
Front wschodni 1915:
1. Porucznik 36 rezerwowego batalionu sygnałowego - Mazury 1915
2. Oberżandarm, żandarmeria wojskowa, Warszawa sierpień 1915
3. Ułan 2 pułku ułanów gwardyjskich 1915
[Obrazek: niem1zz7.jpg]


Front zachodni Belgia 1914 (generalnie to samo co na wschodzie w tym wypadku):
1. Kapral II batalionu 20 PAC'u
2. Porucznik 2 pułku grenadierów gwardii
3. Strzelec 48 pp
[Obrazek: niem2jq2.jpg]


Front wschodni 1914:
1. strzelec 1 pułk landsturmu, Tannenberg 1914
2. podchorąży (??) 10 pułku dragonów, Mazury 1914
3. Podoficer pułku fizylierów gwardii Łódź 1914
[Obrazek: niem3qr2.jpg]

ROSJANIE:
nie chce mi się opisywać - opisy sa na fotach Wink
[Obrazek: ros4ci3.jpg]
[Obrazek: ros1kg8.jpg]
[Obrazek: ros2ku2.jpg]
[Obrazek: ros3tb4.jpg]
Tylko guziki nieugięte
przetrwały śmierć świadkowie zbrodni
z głębin wychodzą na powierzchnię
jedyny pomnik na ich grobie
i dymi mgłą katyński las (...)
Odpowiedz
#64
Bolimów 1915 styczeń
[Obrazek: 53ts800.jpg]
brak skórkowej ładownicy
"mieszoka"
manierki w pokrowcu
pałatki
saperki
baszłyka
ładownic zastepczych
wszystko jest w trakcie szycia

[Obrazek: 53gfrm8.jpg]
Odpowiedz
#65
Na planszy barwnej widziałem rkm Madsen leżący u nóg rosyjskiego sołdata.
One były w użyciu od 1915 roku?
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz
#66
Jeśli chodzi o mundury armii carskiej i armii niemieckiej można je wypożyczyć w dawnym studio filmowym na Łąkowej, ponieważ wypożyczałem tam stroje z filmu "Noce i dnie", więc jeśli dobrze pamiętam brali tam udział żołnierze jednej i drugiej strony. Obecnie nie wiem co sie dzieje z tymi rekwizytami, bo jeśli są na sprzedaż to można sie postarać i zakupić takie mundury. A ponadto teatry również wypożyczają.
Odpowiedz
#67
Na sprzedaż w ŁCF nie ma nic. A mundury do użycia są lekko mówiąc średnie. Od bidy znajdziesz płaszcz, jakieś buty ... ale wszystko tylko podobne z przymrużeniem oka. W połowie sierpnia musiałem umundurować dwie drużyny bolszewickiej piechoty na 1920, więc dokładnie przejrzałem carskie klamoty - bida. Podobnie z Niemcami, chociaż są np. kurtki ułanki i parę innych fajnych rzeczy.
Tylko guziki nieugięte
przetrwały śmierć świadkowie zbrodni
z głębin wychodzą na powierzchnię
jedyny pomnik na ich grobie
i dymi mgłą katyński las (...)
Odpowiedz
#68
Qrde, na <!-- w --><a class="postlink" href="http://www.1914.fastbb.ru">http://www.1914.fastbb.ru</a><!-- w --> jest zajawa 3 międzynarodowego festiwalu rekonstrukcji historycznej I wojny. 27 października pod Moskwą. Sporo ich jest, tych grup. :-D Trzeba będzie zaprosić, jak FD4K i gminy wytrzasną pieniądze... Czy ktoś ma kontakty z niemieckimi rekonstruktorami IWŚ?
Na razie Koluszki zapobiegliwie zaklepały 300 tysięcy zł na pirotechnikę. Mam wrażenie, że oni o przyszłorocznej inscenizacji myślą całkiem poważnie. Bolas będzie wiedział, czy to dużo jak na robienie hałasu? Może podrzucimy trochę niewypałów z wiadomego lasu, żeby wyszło im taniej? :lol:

[ Dodano: 2007-09-25, 20:04 ]
Właśnie oglądam folder włoski - po polsku! - „friuli venezia Giulia. Śladami I Wojny Światowej. Pięknie zadbane cmentarze. Kilka muzeów. Szlaki turystyczne. Coroczne widowiska „dźwięk i światło”. Coroczne zloty stowarzyszeń rekonstrukcyjnych. Najbliższe 10-17 października na przelęczy Passo Solarie i na gorze Kolovrat, przyjadą ludzie z Francji, Belgii, Niemiec, Holandii, Czech i Słowenii. latem - widowisko historyczne, poświęcone udziałowi armii rosyjskiej w I Wojnie Światowej.
A u nas - zapomniana Bitwa, rozwalone cmentarze, syf i malaria. Ghrrrrrr!!!!!! :cenzura: :zly: Sad :kwasny:
Odpowiedz
#69
NIe od razu Kraków zbudowano :lol:
"[gdy zaś przyjech]al przed pyeć źssyadl krol y [spojrzał] w pyeć a Mar[chołt leżał na twarzy u pr]ogu y spu[ściwszy spodnie, pokazywał mu] rzyć iay[ca."
Weyssenburger 1514 r.
Odpowiedz
#70
kiedyś zbudujemy... Najgorsze, że w rekonstrukcjach - jak przeczytałem w regulaminie tego rosyjskiego zlotu - nie mogą brać udziału wyższe szarże, a ja z racji wieku na szeregowca się nie nadaję. Cholera, w dzieciństwie, jak bawiliśmy się na podworku w „Krzyżaków”, z racji nazwiska też musiałem tylk ostać pod trzepakiem jako król, zamiast naparzać się z innymi. I zawsze mi koledzy wręcali dwa patyki jako miecze :-( No cóż, najwyżej przebiorę się za Litzmanna i będę siedział w sztabie przy piwie...
Odpowiedz
#71
Zawsze możesz być Starszina:-)
[Obrazek: belka.png]
Odpowiedz
#72
Stella jak sie nie nadajesz ... a w obronie Rodiny to rezerwistów nie mobilizowano ? Trzeba tylko pomyśleć jakaś sprytną funkcję i już ... może jakiś specjalista sztabowy, może nie wiem - sierżant szef ... Wink
Tylko guziki nieugięte
przetrwały śmierć świadkowie zbrodni
z głębin wychodzą na powierzchnię
jedyny pomnik na ich grobie
i dymi mgłą katyński las (...)
Odpowiedz
#73
mogę robić za armatę :-D
Odpowiedz
#74
lepiej za armatę niż za wycior do niej :lol: NIe przejmuj się możesz być zdegradowanym pułkownikiem :-D
"[gdy zaś przyjech]al przed pyeć źssyadl krol y [spojrzał] w pyeć a Mar[chołt leżał na twarzy u pr]ogu y spu[ściwszy spodnie, pokazywał mu] rzyć iay[ca."
Weyssenburger 1514 r.
Odpowiedz
#75
Ojciec naucz Niemców ROSYJSKIEGO!!!! A JAK!!!!
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości