Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kilka zagadek o Łodzi
#46
No Gun załatwiłeś wszystkich! Nikt nie wie co za obiekt znajduje się na fotografii, a tym bardziej gdzie się on znajduje. Sądzę, że możesz zdradzić lokalizację i wezwanie owego kościoła!
Pozdr MJ
Odpowiedz
#47
Niech zgadnę. Jest to kaplica cmentarna św. Rocha.

Ironrat
Odpowiedz
#48
Brawo ale gdzie ?? :mrgreen:
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz
#49
W W......!
Ilość kropek powinna się zgadzać. Mam kończyć zabawę i podać nazwę miejscowości?
Ironrat
Odpowiedz
#50
Tak :mrgreen: Wow! Zgadza się. Iron możesz podać pełną nazwę miejscowości w której znajduje się kaplica i zadać własną zagadkę.


PS: Skąd wiedziałeś co to za miejsce? Bywasz tam? To moje rodzinne strony...
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz
#51
Przez parę dni byłem w Wiśle i nadrabiam teraz zaległości na forum. Patron tej kapliczki łatwo zapadł w pamięci miłośnikowi trylogii.

Mów mi wuju!!

Aha. To oczywiście Widawa.
Ironrat
Odpowiedz
#52
Szkoda że nie byłem w Widawie :cry:
"[gdy zaś przyjech]al przed pyeć źssyadl krol y [spojrzał] w pyeć a Mar[chołt leżał na twarzy u pr]ogu y spu[ściwszy spodnie, pokazywał mu] rzyć iay[ca."
Weyssenburger 1514 r.
Odpowiedz
#53
A to Archeo żałuj ;-) Fajna mieścina i kilka terenów mogłoby cię zainteresować ze względu na swoją baaaaaaaardzo długą historię.
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz
#54
Zaproponuje kolejna zagadke. ,,Ta razom,, :mrgreen: bez obrazka.Chodzi mi o ,,Swieto F a j k i '' - obchodzone kiedys w jednym z lodzkich parkow . Prosze o wskazamie miejsca ( park ) i termin (ruchomy ) ??? Dla ulatwienia dodam ,ze powiazany jest ten termin ze swietem koscielnym . katolickim - ofkorz.

Pozdrawiam z Kalisza.

ok333
Odpowiedz
#55
Stawiam na park śledzia i na poniedziałek wielkanocny! Strzelałem! Pewnie pudło!
Pozdr MJ
Odpowiedz
#56
Stawiam na park Helenów. Data hmm... może weekend po Bożym Ciele?
"[gdy zaś przyjech]al przed pyeć źssyadl krol y [spojrzał] w pyeć a Mar[chołt leżał na twarzy u pr]ogu y spu[ściwszy spodnie, pokazywał mu] rzyć iay[ca."
Weyssenburger 1514 r.
Odpowiedz
#57
2 x p u d l o !

Juz podpowiadam ( zeby nie rozbudowywac tematu )
Pierwszy park lodzki - Z R O D L I S K A , w niedziele Zielone Swiatki.

Przyznam sie bez bicie , ze nie wiem dlaczego tak ,,ochrzczono'' .

Pozdrawiam

ok333
Odpowiedz
#58
Czas na moją zagadkę. Jakie budynki widać na pocztówce?
[Obrazek: 0fd8337281ee9bcc.jpg]

Ironrat
Odpowiedz
#59
Widzę ratusz i kościół Św. Ducha przy placu Wolności! Trzeciego budynku dokładnie nie rozpoznaję, sądzę że mógł stać gdzieś na ul.Zachodniej-Kościuszki.
Pozdr MJ
Odpowiedz
#60
Co do trzeciego budynku. przyznam się, że też nie jestem pewien. Twoja odpowiedź jest poprawna w połowie.
Ironrat
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości