Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kilka zagadek o Łodzi
#31
Co to za obiekt z którego roku pochodzi i gdzie się znajduje?
Pozdr MJ


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
#32
Cóś małe to zdjątko!
Pytanie trudne.
Krótko mówiąc nie wiem :oops:
Może św. Roch w Parzęczewie? Jeśli tak to XVI w.
"[gdy zaś przyjech]al przed pyeć źssyadl krol y [spojrzał] w pyeć a Mar[chołt leżał na twarzy u pr]ogu y spu[ściwszy spodnie, pokazywał mu] rzyć iay[ca."
Weyssenburger 1514 r.
Odpowiedz
#33
A ja myślałem że to dla mnie ta zagadka oczywiście że trafiłeś zaraz po prawej stronie tego kościółka jest taki duży grobowiec to właśnie moja rodzina tam spoczywa.
Odpowiedz
#34
Cholerka archeo! de beściak jesteś! Gratulacje oczywiście Św. Roch w Parzęczewie!
Buuuu :cry: a miało być trudne buuuuu. Nie bawię się z wami.
Ale mam jeszcze asa w rękawie!
Pozdr MJ
Odpowiedz
#35
To przypadek wysoki sądzie!
w pobliżu kopałem autostradę :-P, a w Parzęczewie siedziała zaprzyjaźniona ekspedycja.
W rewanżu...
co to? :-D


Załączone pliki Miniatury
   
"[gdy zaś przyjech]al przed pyeć źssyadl krol y [spojrzał] w pyeć a Mar[chołt leżał na twarzy u pr]ogu y spu[ściwszy spodnie, pokazywał mu] rzyć iay[ca."
Weyssenburger 1514 r.
Odpowiedz
#36
Hmmm.... Archeo zabiłeś mi ćwieka. To jakaś wyspa lub półwysep, sądząc po twojej profesji to prawdopodobnie jest jakieś grodzisko. Nie jestem pewien ale moze znajduje się ono gdzieś między Moskulami a Dobieszkowem?
Pozdr MJ
Odpowiedz
#37
Jagoda napisał(a):Hmmm.... Archeo zabiłeś mi ćwieka. To jakaś wyspa lub półwysep, sądząc po twojej profesji to prawdopodobnie jest jakieś grodzisko. Nie jestem pewien ale moze znajduje się ono gdzieś między Moskulami a Dobieszkowem?
Pozdr MJ
Grodzisko ale...wskazówką jest poprzednia dyskusja :mrgreen:
"[gdy zaś przyjech]al przed pyeć źssyadl krol y [spojrzał] w pyeć a Mar[chołt leżał na twarzy u pr]ogu y spu[ściwszy spodnie, pokazywał mu] rzyć iay[ca."
Weyssenburger 1514 r.
Odpowiedz
#38
To ja dorzucę od siebie kolejną fotozagadkę :mrgreen:

Co to jest i gdzie się znajduje :?:

[Obrazek: 060729120242ia4.th.jpg]
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz
#39
Chopy nie tak szybko bo mi się muzg zlasuje :lol: To - to pierwsze jeśli jest koło Parzęczewa to pewnikiem musi być grodzosko w Piaskowicach- Chura zgadłem a sprubujta powiedzieć że nie ( zaraz telefom do SPECNAZU) :lol: :lol:
Odpowiedz
#40
Psiakrew znowu dzieciaki mieszali w kompie to wyżej to nie kto inny tylko ja no ja wiecie o kogo chodzi no ja :lol:
Odpowiedz
#41
Gość napisał(a):grodzosko w Piaskowicach-

Brawo Waldek! ZGADZA SIĘ!
Oto piękny przykład siedziby rycerskiej, a właściwie tego co po niej zostało.

Gunship
cholibka za trudne. :-(
Kaplica cmentarna ino gdzie?
Odpowiedz
#42
to byłem ja :-(
"[gdy zaś przyjech]al przed pyeć źssyadl krol y [spojrzał] w pyeć a Mar[chołt leżał na twarzy u pr]ogu y spu[ściwszy spodnie, pokazywał mu] rzyć iay[ca."
Weyssenburger 1514 r.
Odpowiedz
#43
Podpowiedź:

- z tą kaplicą związana jest duża impreza która gdy się odbywa znajduje miejsce w mediach ogólnokrajowych
- miejsce związane Powstaniem Styczniowym, I i II wojną 8-)
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz
#44
Ja nie wiedziałem ale Gun mi powiedział więc nie biorę udziału w konkursie, no chłopcy i dziweczęta szczególnie z okolic Zduńskiej Woli (o jojoj podpowiedź! ;-) ) ruszcie trochę w teren lub co najmniej głowami! Bo będą wkońcu będą pierwsze punkty dla zadających pytania :-D
Pozdr MJ
Odpowiedz
#45
Dobra podpowiedź. W średniowieczu duże miasto. Prawa straciło w wieku XIX i jak do tej pory nie odzyskało. Leży na dawnym szlaku komunikacyjnym z centrum kraju na Dolny Śląsk.

[ Dodano: 26 Wrzesień 2006, 18:33 ]
Kolejna podpowiedź:
Miejscowość na W :mrgreen:
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości