Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
łódzkie LSR-y
#31
Potwierdzam kamienica róg Czerwonej/Wólczańskiej w podziemiach był zlokalizowany lsr
cyt:"Ależ Hans, pamiętaj że jestem twoim przyjacielem." (Bruner) odc. 14, pt.: "Edyta"
Odpowiedz
#32
Pewnie to znacie ale skoro mam zdjęcie...
Czy to też schrony? Budynek na tzw. berlince (ul. Kalinowa). Przy wielu widać podobne malunki.


Załączone pliki Miniatury
   
"[gdy zaś przyjech]al przed pyeć źssyadl krol y [spojrzał] w pyeć a Mar[chołt leżał na twarzy u pr]ogu y spu[ściwszy spodnie, pokazywał mu] rzyć iay[ca."
Weyssenburger 1514 r.
Odpowiedz
#33
Mam prośbe do obywatela " mint " oraz do innych mogących udzielic info mianowicie gdzie znajdują sie wejścia (bo wiem że jest więcej niz 1) do schronu w parku Poniatowskiego i czy są otwarte??
Odpowiedz
#34
Na rogu Żeromskiego i Al. Mickiewicza jest taka zadrzewiona górka tam zdaje się się było "główne" wejście. Wszystkie (większość?) wejść jest zamknięta i zasypana.
Pozdr MJ
Odpowiedz
#35
Jagoda napisał(a):Na rogu Żeromskiego i Al. Mickiewicza jest taka zadrzewiona górka tam zdaje się się było "główne" wejście. Wszystkie (większość?) wejść jest zamknięta i zasypana.
Pozdr MJ

Są dwa wejścia słabo zabezpieczone, w jednym jest drabinka i po odsunięciu płyty na powierchni można wejść do środka. Jak pochodzicie w okolicy kominków odpowietrzających to znajdziecie oba wejścia. Napiszcie mi kiedy wchodzicie to też chętnie pójdę Smile

Pozdro
Odpowiedz
#36
Witam byłem ostatnio na terenie szpitala Imienia Biegańskiego i tam tez są schrony.Widąć normalnie wejścia itp.Niestety nie zrobiłem zdjęć bo pora była wieczorowa a lampa w telefonie jest dobra do oświetlenia zamka od drzwi.Pozdrawiam
Jak Feniks z popiołów......
Odpowiedz
#37
Nie orientuje się ktoś może z jakich lat są schrony z okolic ulicy harcerskiej (pod szkołą i między blokami) ?
Odpowiedz
#38
Pisałem wcześniej o LSRze w willi na Zelerowicza (Radiostacja)
[Obrazek: 649c5c74a9f93297m.jpg]

i na Wólczańskiej róg Czrewonej,
[Obrazek: 1338fa057d112760m.jpg]
[Obrazek: eecc9c2c3cd7c4ecm.jpg]
i Lipowa
[Obrazek: 5c2038a03cdf09a6m.jpg]
[Obrazek: 80ca437d8f9eaf1cm.jpg]

[ Dodano: 28 Sierpień 2007, 18:05 ]
Dzisiaj byłem na Łąkowej 3/5 jest to obszar pofabryczny. Dużym dla mnie zaskoczeniem było gdy przy wyjeździe tuż przy bramie zobaczyłem bunkierek typu kochtopfe.
W takim miejscu? Co wy na to?
cyt:"Ależ Hans, pamiętaj że jestem twoim przyjacielem." (Bruner) odc. 14, pt.: "Edyta"
Odpowiedz
#39
Witam!

Właśnie w tym miejscu znajduje się schron, nad nim mieści się biblioteka. Typowy blok z początku lat 50-tych, znajdujący się na osiedlu wybudowanym w tym okresie, pomiędzy ulicami Wojska Polskiego a Organizacji WiN. Nie potrafię powiedzieć, czy widoczne z boku wejście prowadzi właśnie do schronu czy też wchodziło się tam poprzez klatkę schodową. Ze wspomnień taty, mieszkającego tuż obok, wiem że dostał się do schronu w czasach swojego dzieciństwa (lata 50-60-te) i już wtedy wyglądał on na bardzo zaniedbany. Obecnie jego stan jest nieznany. Samo osiedle jest rowniez "zmilitaryzowane", na dachu sąsiedniego bloku mieści się wieżyczka obserwacyjna, a w okolicy prawdopodobnie mieszczą się też inne schrony????, sądząc po otworach wentylacyjnych. Choć być może te ostatnie to pozostałości po kotłowniachSmile

Pozdrawiam wszystkich.


Załączone pliki Miniatury
                       
Odpowiedz
#40
A propos... o ile strzałek czy oznaczeń LSR jest w Łodzi całe mnóstwo, o tyle napis widoczny poniżej, jest bez wątpienia rzadkością. Ulica Przybyszewskiego, blok z lat 50-tych.


Załączone pliki Miniatury
       
Odpowiedz
#41
A propos tematu schronu opisywanego przeze mnie 2 posty wyżej. Zdjęcie wieżyczki obserwacyjnej mieszczącej się na dachu bloku przy Wojska Polskiego 66/....... .


Załączone pliki Miniatury
       
Odpowiedz
#42
Politechnika
Wolę mieć jedną dywizję niemiecką przed sobą niż jedną dywizję francuską za sobą. Paton
Odpowiedz
#43
A czy na tym budynku (budynek na posesji politechniki) też jest strzałka do LSR

[Obrazek: dsc00245ks3.th.jpg]

[Obrazek: dsc00244kb7.th.jpg]
Wolę mieć jedną dywizję niemiecką przed sobą niż jedną dywizję francuską za sobą. Paton
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości