Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pilickie tobruki
#1
Ma ktoś dokładne namiary na tobruki rozmieszczone nad Pilicą jakieś mapki zdjęcia, linki.
Jeżeli tak to proszę na prv.
Pozdr MJ
Odpowiedz
#2
ja tylko wiem gdzie sa dwa jeden koło oczyszczalni scieków w tomaszowie drugi miedzy tomaszowem a spałą po prawej stronie drogi w strone spały jadąc
Odpowiedz
#3
Jadąc od stacji PKP przez przejazd obok WISTOM'u zaraz za mostkiem po prawej stronie jest schron-garaż dla PAK40 (albo np 2 x Flak38).
Tobruki są w okolicach Teofilowa, w Inowłodzu (za kościołem oraz w okół kopalni)
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz
#4
Tomaszów był opisany w Fortyfikacja tom 2 (srebrna okładka) wydane przez Towarzystwo Przyjaciół Fortyfikacji w połowie lat 90tych. Właśnie se przypomniałem ze miałem takie cos tylko komuś z moich kumpli kiedys pożyczyłem... i nie pamiętam... taa... :kwasny:
Jak nie, jak tak!
Odpowiedz
#5
Zamieszczam kilka fotografi z wizyty w Tomaszowie Maz. Mimo długotrwałych poszukiwań zidentyfikowałem tylko dwa obiekty, a z pewnością jest ich dużo więcej. Niestety, czasu nie starczyło, choć pomoc mieszkańców Tomaszowa przy poszukiwaniach jest godna pochwały !
Tobruk znajduje się nieopodal "przystani" nad Pilicą, zachowany w dobrym stanie z zamurowanym otworem [może i dobrze], zaś schron w miejscu dawnej strzelnicy, gdzie Niemcy rozstrzeliwali ludność cywilną [w środku smietnisko i ruina] - obiekt bardzo interesujący, niestety zaniedbany.
Poszukiwałem jeszcze tobruka znajdującego się na terenie bliżej nieokreslonej "przystani", ponoć udostępnionegi i zadbanego - niestety bezskutecznie.


Załączone pliki Miniatury
                   
Odpowiedz
#6
To pierwsze to jakiś regelbau.
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz
#7
Jeszcze raz podrzucam fotki 4 Tobruków z Przygłowa pod Piotrkowem. (poprzedni post zaginął :-) ) Między Sulejowem a Barkowicami (czyli wzdłuż Pilicy)są jeszcze 23 takie obiekty.
Zamieszczam też tą mapkę (jest to wycinek dużej mapy wojskowej z 66r. ) na której kółkami zaznaczone są bunkry widoczne też są transzeje. Jeśli kogoś interesuje cała mapa (dużo lepsza jakość) chętnie podeślę na maila.

[ Dodano: 21 Lipiec 2007, 13:44 ]
Mapka jest jednak z 1983 stan na 1981 Sorry za pomyłkę.


Załączone pliki Miniatury
                   
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości