Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
w dzisiejszej wyborczej
#1
Witam w dzisiejszej gazecie wyborczej w dodatku lodzkim jest artykulik o naszej akcji czyszczenia cmentarza polecam
Odpowiedz
#2
Artykuł
<!-- m --><a class="postlink" href="http://miasta.gazeta.pl/lodz/1,35136,3577054.html">http://miasta.gazeta.pl/lodz/1,35136,3577054.html</a><!-- m -->
"[gdy zaś przyjech]al przed pyeć źssyadl krol y [spojrzał] w pyeć a Mar[chołt leżał na twarzy u pr]ogu y spu[ściwszy spodnie, pokazywał mu] rzyć iay[ca."
Weyssenburger 1514 r.
Odpowiedz
#3
Archeo, ale żeś pojechał ostro po bandzie :mrgreen:
"Poszukiwacze militariów" :lol: Teraz przyjedzie Pan Komendant albo wysle Pana Aspiranta i spisze dokumenciki. A potem do drzwi zapuka Załoga Dżi (G). To już lepiej było napisać "Eksploratorzy"; "Zapaleńcy"; "Miłosnicy" albo coś w tym stylu. Ehhh... obym był złym prorokiem. A cóz pomyslą prości (nie garbaci) ludzie? "Poszukiwacze militariów będą oczyszczać cmentarz"... Stefan powie: -Patrz no Zośka co tu wypisują, jakieś s...yny w grobach będą ryć... militariów im sie zachciało"
Nie zdązyłem, normalnie nie zdązyłem... miałem zaproponować aby dla potrzeb tego przedsięwziecia jakoś sie nazwać, nie wiem jak ale miało to zapobiec tego typu określeniom jak "poszukiwacze militariów", żeby nikt nie kojarzył Nas ze złomiarzami rozbrajajacymni w chałupach niewypały, żeby zarobić na kolejne wino (nie wszyscy).
Ale niestety... nie zdązyłem.
Archeo, nie mam do Ciebie pretensji. Raczej do siebie, że tak późno się z tym zebrałem. Ale cóż - pażiwiom-uwidzim.
Pozdrawiam
Vaderian (Lodz - Poland)
"...i spalmy jedzenie nim przyjdą Francuzi, chociaż wiem jak ciężko podpalić barszcz..." Woody Allen
Odpowiedz
#4
heh Obert rzucił ? na Odkrywcy chyba ode mnie wyszła ta inicjatywa ... podobnie jak uwaga że spora część z nich to Polacy ... Confusedhock: :-?
Tylko guziki nieugięte
przetrwały śmierć świadkowie zbrodni
z głębin wychodzą na powierzchnię
jedyny pomnik na ich grobie
i dymi mgłą katyński las (...)
Odpowiedz
#5
Vaderian napisał(a):Archeo, ale żeś pojechał ostro po bandzie
NIE TEN ADRES!
JESTEM NIE WINNY WYSOKI SĄDZIE! :-x
Artukulik nie jest mojego autorstwa.
Określenie "poszukiwacze militariów" faktycznie nie jest najszczęśliwsze. Ale bez paniki. G-shock'a nie będzie. :mrgreen:
"[gdy zaś przyjech]al przed pyeć źssyadl krol y [spojrzał] w pyeć a Mar[chołt leżał na twarzy u pr]ogu y spu[ściwszy spodnie, pokazywał mu] rzyć iay[ca."
Weyssenburger 1514 r.
Odpowiedz
#6
Archeo mea culpa. Bije sie w klate. Mialo być Stella.
Wybacz wodzu :roll:
Pozdrawiam
Vaderian (Lodz - Poland)
"...i spalmy jedzenie nim przyjdą Francuzi, chociaż wiem jak ciężko podpalić barszcz..." Woody Allen
Odpowiedz
#7
Cel szczytny ale czy ten artykuł wyjdzie nam na zdrowie?
Pozdr MJ
Odpowiedz
#8
sory bolas nie widzialem tego na odkrywcy zaproponowalem ta akcjie bo znudzily mnie posty zrobmy cos itp lubie konkrety albo cos robimy albo pieprzymy przez pol roku o jednym i tym samym ze trzeba cos zrobic przepraszam jesli poczules sie urazony
Odpowiedz
#9
Myślę, że źle nie będzie. Im głośniej o sprawie odnawiania i opieki nad cmentarzami i innmi miejscami pamięci tym lepiej. Mam nadzieje jedynie, że koniec końców na samej akcji ludzie dopiszą i uda się zrobić coś konkretnego... inaczej może się bowiem okazać, że jak to często bywa skończyło się jedynie na słowach...

Proponowałbym ustalić wspólnie termin spotkania na którym poważnie omówilibyśmy sprawę sprzątania cmentarza we Wiączyniu

Pozdrawiam OldWit
Z wódką jest jak na wojnie – są straty w ludziach i w sprzęcie Wink
--------------
"[...] pokój, jak prawie wszystkie sprawy tego świata, ma swoją cenę wysoką, ale wymierną. My w Polsce nie znamy pojęcia pokoju za wszelką cenę. Jest jedna tylko rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna. Tą rzeczą jest honor."

Józef Beck (5.V.1939)
Odpowiedz
#10
15 lub 16 wrzesien spotkanie czy wam pasuje
Odpowiedz
#11
OldWit napisał(a):Im głośniej o sprawie odnawiania i opieki nad cmentarzami i innmi miejscami pamięci tym lepiej
Drodzy szukacze!
Gazeta to świetne medium! Jak każde które jest szeroko odbierane.
WYKORZYSTAJCIE MOŻLIWOŚĆ!!!
Idea Skoro jest pierwszy głos na łamach to ktoś z was (wybierzcie, wylosujcie, mianujcie albo niech się zgłosi ochotnik! :-) ) niech wemie na siebie rol rzecznika "spółki" i powie coś do Gazety. Krótki wywiad z planami ochrony cmentarzy oraz dalszymi dotyczącymi bitwy pod Łodzią da wam więcej niż może się spodziewać. Można dokonać sprostowania, że nie jesteście poszukiwaczami militariów tylko "klubem miłośników histori Ziemii Łódzkiej", a co ważniejsze KONTYNUOWAĆ TEMAT i robić szum. :!:

Idea Pokażecie takie wycinki z GW komuś to CHĘTNIE WYŁOŻY KASĘ albo w inny sposób wesprze inicjatywę (dotyczy to także urzędasów, którzy mogą się pochwalić aktywnością Urzędu :mrgreen: ) szczególnie gdy powiecie że będziecie się chwalić jego mecenatem. Pukajcie do różnych drzwi. Sama możliwość pochwalenia się że przedsięwzięcie jest wspierane (lub pod patronatem) wojewody, burmistrza czy innego fisha otworzy wam różne drzwi bo będzie miało "realne umocowanie" i różnie pojmowany prestiż. :!:

Załużcie stronę internetową! Tam publikujcie plany, realizacje, projekty, osoby i instytucje partnerskie itp. To najtańsza forma reklamy. Idea

Podejdźcie do sprawy profesjonalnie jak do działań komercyjnych (tu też muszą pojawić się pieniądze!). Wykorzystajcie siłę marketingu Idea

Gadać można wiele ale Wasz pomysł może być sprężyną napędzającą Waszą grupę lub niektórych z Was także w działaniach zupełnie dziś jeszcze nieprzewidywalnych. Doświadczenie i kontakty zostaną na zawsze :!:

ŻYCZĘ POWODZENIA :!: :!: :!: ;-)
"[gdy zaś przyjech]al przed pyeć źssyadl krol y [spojrzał] w pyeć a Mar[chołt leżał na twarzy u pr]ogu y spu[ściwszy spodnie, pokazywał mu] rzyć iay[ca."
Weyssenburger 1514 r.
Odpowiedz
#12
Bolas ... A co zazdrosny Ze nie o Tobie pisali :| Obert tez mogl miec taki pomysl.... nie tylko ty jestestes wszech wiedzacy! Z uszanowaniem Mlody
Odpowiedz
#13
na rzecznika grupy proponuje jagode lub archeo
Odpowiedz
#14
niestety stella nie moze byc bo sam ze soba by musial rozmawiac :-D
Odpowiedz
#15
Chciałbym zwrócić uwagę, że sprzątanie cmentarza we Wiączyniu to akcja doraźna mająca na celu zwrócenie uwagi urzędników (choć nie tylko) na zagadnienie opieki nad nekropoliami w ogóle... Pamiętajmy, że na odrestaurowanie i właściwą opiekę nad tymi obiektami potrzeba nie małych funduszy... My wedle własnych możliwości i sił możemy uprzątnąć liście, umyć pomniki, wykarczować krzaki i zgrabić teren...

Na spotkaniu 28.08.2006 zaproponowałem, żeby zainteresować tematem firmy z niemieckim kapitałem mające siedzibę w Łodzi. Mogłyby one sfinansować „rewitalizację” cmentarzy na, których są pochowani niemieccy żołnierze... Mam nadziej, że w przyszłym tygodniu uda mi się coś w tym kierunku zrobić... na razie jednak nie chce chwalić dnia przed zachodem słońca bo rozmowy z odpowiednimi osobami dopiero przede mną... :roll:

Pozdrawiam OldWit
Z wódką jest jak na wojnie – są straty w ludziach i w sprzęcie Wink
--------------
"[...] pokój, jak prawie wszystkie sprawy tego świata, ma swoją cenę wysoką, ale wymierną. My w Polsce nie znamy pojęcia pokoju za wszelką cenę. Jest jedna tylko rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna. Tą rzeczą jest honor."

Józef Beck (5.V.1939)
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości