Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Linia Warty i Widawki
#16
sama idea zrobienia takiej trasy po schronach jest niezła!!
wy, siostry, niezły burdel macie w tym archeo!
:-P
Odpowiedz
#17
kelek,
Nie muszę sprawdzać bo wiem ale i tak często napiszę z błędem :cry:
Ze względu na Twoje oczy poprawiłem post :-P

[ Dodano: 15 Październik 2006, 23:55 ]
Patrząc na zdjęcia z Bydgoszczy naszła mnie refleksja. Na tym forum padały słowa krytyki (z ironią) na temat badań w Bolimowie. Szczegónie sama potrzeba tych badań była poddana w wątpliwość. Teraz myślę, że jak przyjdzie wam do głowy organizować szlak Bitwy Łódzkiej a na jego trasie atrakcje w postaci zrekonstruowanej lini okopów to wiedza z tych badań będzie dla was bezcenna. :-P
Pozdrawiam
"[gdy zaś przyjech]al przed pyeć źssyadl krol y [spojrzał] w pyeć a Mar[chołt leżał na twarzy u pr]ogu y spu[ściwszy spodnie, pokazywał mu] rzyć iay[ca."
Weyssenburger 1514 r.
Odpowiedz
#18
jesli chodzi i bunkry na warcie to bardzo fajny bunkier jest pod mostem jak sie jedzie ze zduńskiej do sieradza ;p Tam gdzie po prawo stoi krzyz upamietniajacu wrzesień ;p Mysle ze wiecie oco chodzi . Bunier niestety po jednej stronie wejscie jest zamurowane a a po drugiej wybita jakims mlotem tylko mala dziura ze sam ledwo sie przecisnolem . Fajna sprawa Big Grin Wielkosc bunkra jak moje mieszkanie a moze wieksza . Mam pare zdjec na kompie jak ktos chce to wam podam .

pozdrawiam swistak

PS: Jakby jakas wyprawa czy cos ten teges to ja tez sie pisze . Mieszkam blisko i wydaje mi sie ze dobrze znam polozenia wszystkich bunkrów Smile Czesto tam sobie jezdze rowerkiem pośmigac , naprawde sporo tego .
Odpowiedz
#19
Heh myślę że całej linii to nie znasz bo ciągnie sie aż po Glinno i Mnichów.Zlokalizowane tuż nad sama rzeką warta i Zbiornikiem Jeziorsko.Poniżej przedstawiam parę zdjęć zrobionych przeze mnie.Przedstawiają te właśnie schrony(nie wszystkie i nie koniecznie po koleji ) oraz cmentarz znajdujący sie w Glinnie i mogile wrześniową "200 poległych żołnierzy 28 pułku strzelców Kaniowskich ,10 pułku artylerii lekkiej,kawalerii dywizyjnej i innych oddzialów 10 dywizji piechoty 4 batalionu strzelców i innych oddziałów Kresowej Brygady Kawalerii Armii Łódź. Poległych w dniach 4-5 września 1939 roku.W obronie głównych pozycji rzeki Warta na Polach wsi Włyń, Dzierzozna ,Glinno i okolicznych lasach w walce z przeważającymi siłami Niemieckiej 8 Armii" .Był ze mną kolega Gunship i powiem wam drodzy koledzy ze mogiła robi wrażenie.Niestety mieliśmy odczucie ze ktoś już o niej dawno zapomniał.Jednym słowem była trochę zaniedbana.....szkoda ze nikt sie tym nie interesuje...Jeśli ktoś życzy sobie zdjęć lepszej jakości to z chęcią wyśle na email. Pozdrawiam :-)


Załączone pliki Miniatury
                                           
Jak Feniks z popiołów......
Odpowiedz
#20
no nie cala oczywiscie Smile chodzilo mi oto najblizsze mnie;p nie bede smigal po calej warcie bo moj rower by tego nie wytrzymalBig Grin
Odpowiedz
#21
Świstak staraj się używać określenia schrony - wszak to nasze Smile Schron nie tylko daje schronienie... ale może być również bojowy Big Grin
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz
#22
hehe;p moga byc tez schorony;p jak dla mnie to wszystko jednoBig Grin
Odpowiedz
#23
Jeśli ktoś z Was będzie się wybierał w okolice Glinna - dajcie znać to podjadę i lookniemy razem. Jeśli wszystko pójdzie ok i wyrobię się z nauką to jadę do Glinna w niedzielę 16.09 i porobię więcej zdjęć i popytam starszych mieszkańców co wiedzą na ten temat.
....rozwalmy wszystkich, Pan Bóg sam oddzieli dobrych od złych...
Odpowiedz
#24
gdzieś koło Sieradza zdjęcie z odkrywcy

[Obrazek: sieradz2sp4.jpg]
Wolę mieć jedną dywizję niemiecką przed sobą niż jedną dywizję francuską za sobą. Paton
Odpowiedz
#25
Jest to najbardziej obfotografowany schron pododcinka Sieradz a może i całego odcinka obrony Armii Łódź. Obiekt znajduje się przy torach kolejowych ale po południowej stronie.
Z tyłu widoczny budynek kolejowy, najprawdopodobniej posterunek toromistrza.
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz
#26
Pewnie o ten sie rozchodzi.
[Obrazek: p10108511wl8.jpg]

A i o te pewnie też,..

[Obrazek: pow1061hh5.jpg]
Odpowiedz
#27
Kropi te akurat są jednostronne.
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz
#28
kropi skąd masz taki fajne fotki z "lotu ptaka"??? mojej okolicy
Odpowiedz
#29
To kwestia znajomości i tak zwanych układów.
Odpowiedz
#30
Następna fotka z odkrywcy
Schron koło Sieradza, położenie na północ od torów kolejowych Sieradz - Łodź

[Obrazek: sieradzebaylw5.jpg]
Wolę mieć jedną dywizję niemiecką przed sobą niż jedną dywizję francuską za sobą. Paton
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości