Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pożądane wszelkie info :schron pod halą sportową
#1
Poszukuję wszelkich możliwych informacji dotyczących schronu znajdującego się pod halą sportową (przy samolocie) .

Interesują mnie też wszystkie informacje dotyczące schronu znajdującego się po prawej stronie przy wjeździe do Tuszyna ( prawie na przeciw strzelnicy).
Mile widziane też sugestie do komercyjnego zagospodarowania tego obiektu (obecnie jest w rękach prywatnych) :-)
Odpowiedz
#2
Jedyne co wiem na temat tego schronu pod halą to to że ma 2 wyjścia ewakuacyjne (zamknięte) i służy on obecnie jedynie do celów gospodarczych.
Co do schronu w Tuszynie to temat był poruszany na forum BunkierBandy i padały podejrzenia że jest to schron atomowy z czasów zimnej wojny.Wejść można po ok 3 metrowej drabince potem widać pomieszczenie lekko zalane wodą.
Odpowiedz
#3
W Tuszynie byliśmy osobiście i rozmawialiśmy z obecną właścicielką obiektu .
To wygląda raczej na schron łączności lub stacji zagłuszania, na 100% nie miał być schronem przeciw atomowym.
Większość obiektu znajduje się bezpośrednio pod domem i nie jest zalane.
Pod koniec tygodnia mamy otrzymać wiadomość od właścicielki na temat naszego (stowarzyszenie) ewentualnego wejścia do obiektu.
I na prośbę właścicielki zamieściłem zapytanie o wasze pomysły dotyczące zagospodarowania tych podziemi.
Odpowiedz
#4
resty napisał(a):na 100% nie miał być schronem przeciw atomowym.
Większość obiektu znajduje się bezpośrednio pod domem i nie jest zalane.
Sorki za te informacje ale napisałem to co przeczytałem.A co do zagospodarowania to jeżeli obiekt jest ciekawy to proponuję ogarnąć i udostępnić do zwiedzania
Odpowiedz
#5
Jechaliśmy tam właśnie z nadzieją że to jest schron przeciw atomowy Wink.
Takie info otrzymaliśmy jeszcze w tamtym roku jednak wstępne rozpoznanie wykluczyło tą teorie.
Odpowiedz
#6
resty napisał(a):I na prośbę właścicielki zamieściłem zapytanie o wasze pomysły dotyczące zagospodarowania tych podziemi.

piwniczka na wino :lol: :mrgreen: :padam:
Odpowiedz
#7
Wiesz , raczej chodzi o jakieś komercyjne udostępnianie, bo piwniczkę to ma teraz :lol:
Odpowiedz
#8
Zaminujcie teren. Rozrywka specjalna dla turystów spragnionych wrażeń Big Grin
Żarty żartami, ale ciężko będzie na tym zarobić. Prędzej skontaktować panią z bojmirem... Może razem dojdą do jakiegoś consensusu?
A piwniczka z winem może okazać się bonusową atrakcją.
Teren ma właścicielka na oku więc jeśli by się poprowadziło tam jakieś rekonstrukcje, szanse na dewastacje są całkiem znikome.
Odpowiedz
#9
Pierwsza wstępna wizja lokalna w schronie za nami .
Zobaczyliśmy tą część która znajduje się od strony Al.Politechniki w przyszłym tygodniu mamy jeszcze raz spotkać się z kierownikiem odpowiedzialnym za ten obiekt żeby dogadać szczegóły wycieczki dla zlotowiczów.
Nadal mile widziane wszystkie informacje dotyczące tego obiektu.
Odpowiedz
#10
resty daj więcej zdjęć.
Odpowiedz
#11
Zrobiłem tylko te dwa bo momentami musiałem telefonu używać jako latarki :lol:
zresztą nie byliśmy tam z Tperz0 na sesji fotograficznej tylko ocenić możliwości zwiedzenia dla większej grupy :cwaniak:
Odpowiedz
#12
Zadam może dziwne pytanie, ale po czym sądzisz że to jest schron ?? Zaznaczam że pytanie opieram tylko na zamieszczonych zdjęciach
Odpowiedz
#13
W głębszej części byliśmy w pomieszczeniach przypominających wielkie filtry ściany i słupy są wyłożone perforowana blachą okrywającą jakiś materiał , w kilku miejscach są stalowe drzwi no i przed wejściem masz dwie "budki" typowe dla schronów.
Grubość stropów też przemawia do wyobraźni.
Niemniej jednak nie uważam się za żadnego eksperta od betonu więc mile widziane dalsze informacje od osób bardziej zaznajomionych w tego typu podziemnych konstrukcjach.
Może w tym tygodniu uda mi sie uzyskać jeszcze jakieś info bezpośrednio w MOSiRze + ewentualna ponowna wizyta " pod spodem" ;-)
Odpowiedz
#14
resty napisał(a):W głębszej części byliśmy w pomieszczeniach przypominających wielkie filtry ściany i słupy są wyłożone perforowana blachą okrywającą jakiś materiał , w kilku miejscach są stalowe drzwi no i przed wejściem masz dwie "budki" typowe dla schronów.
Grubość stropów też przemawia do wyobraźni.
Niemniej jednak nie uważam się za żadnego eksperta od betonu więc mile widziane dalsze informacje od osób bardziej zaznajomionych w tego typu podziemnych konstrukcjach.
Może w tym tygodniu uda mi sie uzyskać jeszcze jakieś info bezpośrednio w MOSiRze + ewentualna ponowna wizyta " pod spodem" ;-)

Sprawa jasna Smile nie mam więcej pytań Smile
Odpowiedz
#15
No nie powiem , jeśli tylko by mi terminik pasował to chętnie bym się wybrał na małe zwiedzanko Smile
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości