Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
"coś" ze Zgierza
#1
znalazłem dziś takie coś :
[Obrazek: 0d8cb392388bb7cf.jpg]
kawałek betonu na skraju lasu, o wymiarach około 2 x 2,5 m z takim czymś :
[Obrazek: 624f5dd2dc963dfa.jpg]
na jego jednaj krawędzi .... pojęcia nie mam co to, macie jakieś pomysły ?
pozdrawiam Sac
Odpowiedz
#2
To jest raczej "coś" co nie ma związku z wojną czy militariami.
Wzór na powierzchni jest już powojenny i często spotykany chodzi o część metalową.
Może to była podstawa pod reklamę?

Gdybyś zechciał nanieść to "coś" na mapkę to będę ci wdzięczny często przebywam w Zgierzu to chętnie sobie zobaczę jadąc po drodze do Zgierza.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://fortyfikacje.fora.pl/">http://fortyfikacje.fora.pl/</a><!-- m -->
Odpowiedz
#3
hm .... reklamę ..... :-) to "coś" znajduje się na skraju lasu Krogulec, a w zasadzie na lini drzew, odległość do najbliższych zabudowań około 300-400 metrów jeśli źle widać to to blaszane to właz na kawałku betonu. gdy po tym betonie łaziłem wydawał taki odgłos jakby był dość cienki i pusty w środku. Reklama odpada, może to kanalizacja, ale w tym kierunku raczej nic nie ma, zresztą brak też jakichkolwiek oznaczeń. nie twiedzę że to coś związanego z wojną , ale ciekawi mnie do czego służyło, a może jednak .... :mrgreen:
Sac
Odpowiedz
#4
Może wystarczy podnieść pokrywę i przekonać się co to jest?
<!-- m --><a class="postlink" href="http://fortyfikacje.fora.pl/">http://fortyfikacje.fora.pl/</a><!-- m -->
Odpowiedz
#5
[Obrazek: c677758d2855492d.jpg]
"coś" znajduje się po lewej stronie około 40 metrów od wyjścia z lasu z cmentarza w lewo w stronę osiedla, jeśli będziesz miał problem ze znalezieniem daj znać podejdziemy razem .... :-), podnoszenie pokrywy hm ...... no raczej samemu może być problem, piszesz się na eksplorację ? :-D
sac
Odpowiedz
#6
Nie chcę Waszego zapłau studzić ale może być to odwiert studni głębinowej, lub studnia melioracyjna osuszająca (obniżająca poziom wód gruntowych) okoliczne pola.
Pozdr MJ
Odpowiedz
#7
Wodzu sęk w tym że znam to miejsce. Tam są działki, las, osiedle i trochę krzaczorów na polu które chyba nie było używane od okresu międzywojennego. Ewentualnie wchodzi w grę coś z wodociągami ale tak naprawdę w tym kierunki nie ma żadnych odbiorców. Ten punkt jest na górce a najbliższe domy do których to może prowadzić to ok 500 m na południe, ale tam posesje mają szamba przydomowe a woda pochodzi z wodociągu przy ul Wiosny Ludów.
Chyba że to studzienka telekomunikacyjna od tego kabla Luftwaffowskiego który biegnie i u mnie przez Grotniki.
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz
#8
na mapie jest studnia, i w terenie też - istnieją osobne zabudowania, Gun wie o czym mówię, ale możliwe że to jest coś do osuszania, drenazu .... nie mówię że nie
Odpowiedz
#9
Norris, aż tak daleko nie masz. Koniecznie zerknij na to. co do daty powstania - czy wojenne czy nie - nie będę dyskutował. jednak coraz bardziej jestem skłonny teorii Gun'a dotyczącej kabelka WH, choć to kawał drogi jednak. Confusedhock: , druga sprawa - całkiem możliwe że po wojnie wymieniono właz, z różnych powodów . Najbardziej zastanawiająca jest lokalizacja, daleko do wszystkiego.
sac
Odpowiedz
#10
W lesie, po prawej od "głównego" wejścia (to najbliższe zakrętu Staffa- Tuwima) jest zdaje się stacja Trafo i sporo studzienek kanalizacyjnych- to może byc po prostu odnoga :-)
Odpowiedz
#11
to nie do końca tak - tam jest studnia głębinowa widoczna już na mapach przed wojny, stacja trafo tak, ale po co betonowe pomieszczenie przy stacji trafo ? ... nie ma co gadać - trzeba tam iść oczyścić, obfocić - poszukać w dokumentacji .
sac
Odpowiedz
#12
Cześć Norris, jak się posuwają odkrywki ? Ty Kubuś dobry jesteś w penetrowaniu kanałów. Liczę na Ciebie Smile Jak coś odkryjecie to dajcie znak i fotki na foruma

Pozdrawiam
Odpowiedz
#13
Chłopaki zabierzcie mnie też do tego czegoś!!
Pozdr MJ
Odpowiedz
#14
brendo napisał(a):Cześć Norris, jak się posuwają odkrywki ? Ty Kubuś dobry jesteś w penetrowaniu kanałów. Liczę na Ciebie Smile Jak coś odkryjecie to dajcie znak i fotki na foruma

Pozdrawiam

Brendo jakby zawiodla ta pompa do tej pory byscie mnie nie wyciagneli z tych kanalow Big Grinpoza tym teraz mam utrudnione ze wzgledu na powazna kontuzje reki, ale moge sie poswiecic byle nie byly zalane jak tamte :lol:

panowie i panie, mysle ze w niedziele bedzie mozna cos zorganizowac, ja proponuje sie spotkac jakos gdzies wieksza ekipa spenetrowac to cos i jeszzcze z sacrableu bylismy kolo sadowej obczaić teren po umocnieniach mozemy isc tam tez, przydallyby sie szpadle jakies zeby odkopac 3 tajemnicze slupki, wykrywacze tez beda mile widziane
Odpowiedz
#15
No panowie ciekawe ciekawe co tam może być na tej sąsiedzkiej miedzy Zgierskiej.
Tak jak mówiłem - w tamtą stronę biegnie kabel komunikacyjny który został wybudowany 1940/41 przez Niemców. Przebiega przez Grotniki. Jeszcze do pierwszej połowy lat 90-tych na poczcie w Grotnikach były wydzielone pomieszczenia należące do WP w których to była jakaś stacja przekaźnikowa do tego kabla. Potem wojsko się wyniosło ale kabel jest nadal :mrgreen: Szkoda że nie mogę iść z wami ale do wtorku przebywam na ziemi Biłgorajskiej :mrgreen: - życzcie fantów... bo inaczej mnie Jagoda zabije :roll:
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości