Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Z pewną nieśmiałością...
#1
...też się przedstawię. Dziennikarz. Wiek - mógłbym być dziadkiem większości z Was (55). Nie kopię. Jeśli już, to w rosyjskim internecie. Rusycysta, kiedyś nauczyciel rosyjskiego (Obert8 coś o tym wie...), tłumacz literatury rosyjskiej. Chcę zrobić z „operacji łódzkiej” z 1914 r. wielką atrakcję turystyczną Łodzi i regionu - muzeum, coroczne inscenizacje bitwy z udziałem grup rekonstrukcji z całej Europy, uporządkowane cmentarze, na które przyjeżdżaliby turyści z Niemiec i ze Wschodu, przywrócenie pamięci o zapomnianych żołnierzach, wreszcie knajpy w stylu Szwejka. Jeśli szukam, to w rosyjskim internecie - jeśli mogę być pomocny w zdobywaniu informacji, to służę. Jako pismak nie szukam sensacji, nie węszę, nie ujawniam tajemnic, nie zadaję zbędnych pytań itd., bo jestem za stary i mi się nie chce. Pozdrawiam wszystkich, którzy obcują z historią na codzień i uczynili z niej wspaniałą przygodę.
Odpowiedz
#2
:mrgreen: No moim dziadkiem to byś nie mógł być
Witamy, chociaz to spóźnione bardzo (po tylu postach)
A żeby cos odkryć nie trzeba wcale kopać, czasami wystarczy tylko patrzeć :mrgreen:
Pozdrawiam
Vaderian (Lodz - Poland)
"...i spalmy jedzenie nim przyjdą Francuzi, chociaż wiem jak ciężko podpalić barszcz..." Woody Allen
Odpowiedz
#3
Bardzo miło poznać :-), dziadkiem nie dziadkiem bez przesady, nie to ile kto ma a na ile się czuje i co robi. Sczytne cele sobie stawiasz, jednocześnie trudne do realizacji. Mam nadzieję że spotkasz Tu ludzi, którzy Ci w tym pomogą ....
Sac
Język rosyjski kiedyś miałem przyjemność poznawać pod opieką Pani Haliny Rajch w LO w Zgierzu, nie byłem orłem, a teraz przydałoby się ......
pozdrawiam Sac
Odpowiedz
#4
Witam, witam Smile
Odpowiedz
#5
Witam Witam... Chociaż ja juz Pana wczeesniej poznałem! Tak czy siak... klaniam sie w pas!
Odpowiedz
#6
Miło poznać i bardzo się cieszę z możliwości wymiany doświadczeń i informacji.


Pozdrawiam gorąco.
Z wódką jest jak na wojnie – są straty w ludziach i w sprzęcie Wink
--------------
"[...] pokój, jak prawie wszystkie sprawy tego świata, ma swoją cenę wysoką, ale wymierną. My w Polsce nie znamy pojęcia pokoju za wszelką cenę. Jest jedna tylko rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna. Tą rzeczą jest honor."

Józef Beck (5.V.1939)
Odpowiedz
#7
Witam stella...
Лодзь
Odpowiedz
#8
Witam witam to jak widzę całkiem niedawno Ciebie przeskoczyłem jeśli chodzi o wiek, ale jak narazie nadal ryję , latam po bunkrach, szukam tajemnic, i jeszcze na dodatek bawię się w modelarstwo. Dobra to Ty się przedstawiasz a nie ja.
Odpowiedz
#9
Nareszcie mogę oficjalnie powitać, więc... bardzo mi miło. :-D
Cele piękne i przy odpowiednim poparciu całkowicie realne. Jestem za!
Pozdrawiam i jeszcze raz witam

PS. A ja jeszcze czasem kopię :lol:
"[gdy zaś przyjech]al przed pyeć źssyadl krol y [spojrzał] w pyeć a Mar[chołt leżał na twarzy u pr]ogu y spu[ściwszy spodnie, pokazywał mu] rzyć iay[ca."
Weyssenburger 1514 r.
Odpowiedz
#10
Pozwol , ze i ja - po niewczasie - sie dalacze - Mlodszy Bracie :-D . Zyczylbym sobie zebys pamietal , ze Operacja Lodzka wystartowala z Ostrowa i potem via Kalisz ( zniszczony w sierpniu 1914 w 85% przez zoldakow mjr Preuskera ) poszla dalej i przewalila sie przez Lodz.

Pozdrawiam.

ok333
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości