Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Szlaczki
#1
Przyglądając się zdjęciom lotniczym Łodzi (vide -> <!-- l --><a class="postlink-local" href="http://www.lodz-eksploracja.org/forum/viewtopic.php?f=20&t=3503">viewtopic.php?f=20&t=3503</a><!-- l -->) zainteresował mnie trochę ten wycinek a właściwie to dwa. Pierwszy to te szlaczki, które odsłoniłem spod screena z satelity. Ani to dróżki, ani chodniki :dontgetit:
A drugie, to ramka ze zbliżeniem na... No właśnie, na co? Pozostałości okopów?
[Obrazek: ea0604cd65e4cc3dm.jpg]
Co to w ogóle jest za prostokątny obiekt? Jakaś opuszczona strzelnica sportowa? Na dużych zbliżeniach gruntu można dostrzec gdzieniegdzie dookoła jasne plamy - nielegalnych wysypisk śmieci (?)
Odpowiedz
#2
Jest to teren byłego poligonu na Brusie a te szlaczki to taki mini wał przed głownym wałem strzelnicy
Odpowiedz
#3
I jeszcze jest tam tzw "kaloryfer" Smile
Odpowiedz
#4
Szlaczki to, prawdopodobnie, system transzei. Dziś w tym miejscu znajduje się rzutnia granatów i nie ma po nich śladu. Teren w ramce to dawny pas/tor taktyczny i takich "instalacji" jest tam sporo. Jasne plamy to w części wykopy archeologiczne i obszar odhumusowany w czasie wykopalisk. A teren to faktycznie poligon Brus. Zapraszam na zwiedzanie w czerwcu przy okazji prac archeologicznych.
W świecie nielegalnego handlu zabytkami ludzie, którzy są skłonni rozkopać spychaczami stanowisko archeologiczne albo pośrednio zapłacić za to poprzez nabycie skradzionych zabytków najwyraźniej nie mają żadnego honoru, kodeksu ani reguł.
Odpowiedz
#5
Z satelity to te szlaczki wyglądają jak rysunki z płaskowyżu Nasca Wink
Odpowiedz
#6
Dr No napisał(a):Szlaczki to, prawdopodobnie, system transzei.
Tak, teraz już wiem. Temat był poruszany na forum BKB, jak również rozmawiano o tym w jednej z galerii na NK.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości