Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Muzeum lotnictwa na Lublinku
#16
no tak, wszystko ładnie ale czemu takie eksponaty miałyby trafić do Krakowa ? z całym szacunkiem , ale sądzę że władze lokalne powinny zainteresować się tą sprawą (możliwe że się interesują, moją opinię opieram na wypowiedziach kolegow ) i doprowadzić do ekspozycji samolotów u nas. sam nie wiem, może proponując udział w zyskach za bilety dla osób zainteresowanych. Może jakieś stowarzyszenie by się zajmowało takimi problemami ...
sac
Odpowiedz
#17
Niech Port lotniczy przygarnie sprawę wraz z urzędem miasta a my np w ramach wolontariatu możemy się tym zajmować :mrgreen:
To teoria skonstruowana na szybko ale nie wydaje się aż tak nierealna.
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz
#18
Panowie spokojnie macie rację będzie wspaniale jeśli kolekcja zostanie w Łodzi i ktoś się nią zajmie np miasto, my, czy Muzeum Tradycji Niepodległościowej Problem leży w pieniądzach bo kolekcja ta przedstawia dużą wartość nie tylko muzealną, ale przede wszystkim materialną. A najważniejsze na chwilę obecną jest to PRYWATNA WAŁSNOŚĆ!! Póki nie będzie zgody wszystkich współwłaścicieli to nam nic to tego!! Najłatwiej gdyby jakiś bogaty sponsor wykupił całą kolekcję.
Pozdr MJ
Odpowiedz
#19
Jagoda - tylko gdzie takiego znaleźć ?
echh....
przydałby się i nie tylko do tego...
wy, siostry, niezły burdel macie w tym archeo!
:-P
Odpowiedz
#20
Można zaproponować kupno np Panu posłowi z Łodzi, który kontroluje nocą dyskoteki, lub Panu doktorowi, który utrzymywał kontakty z grupą trzymającą władzę albo jeszcze kilku innym zamożnym ludziom w Polsce. Powstaje tylko pytanie czy oni zechcą zainwestować kupę szmalu w coś co im nie przyniesie dochodu (chyba, że będą wyprzedawać poszczególne co wartościowsze eksponaty). Musiałby bo być taki bogaty sponsor altruista! A taki chyba nie istnieje.
Pozdr MJ
Odpowiedz
#21
Sprawa prawna tej kolekcji nie wyglada za ciekawie. Ostatnio miałem okazje być w tym muzeum. Me-6 robi naprawde wielkie wrażenie nie tylko z zewnatrz, nigdy się nie spodziewałem że w takim samolocie w środku jest tyle przestrzeni. Podobno jest to jedyny taki eksponat w Polsce. Muzeum opiekuje sie znajomy byłego właściciela - mechanik silników odrzutowych. Pomaga mu grupa młodzieży pasjonująca sie lotnictwem.
Według mnie największym problemem na ten czas jest niszczenie tej kolekcji przez złomiarzy. Aluminium nie jest tanie.
Odpowiedz
#22
Sokół,
poprawnie, to jest to Mi-6, a nie Me-6. Ponadto, jest to śmigłowiec, a nie samolot.
Co do spraw ogólnych, jeszcze niedawno największym problemem tej kolekcji było nieuregulowanie spraw spadkowych. Czy się coś zmieniło? Nie wiem.
Ironrat


[ Dodano: 21 Październik 2006, 22:39 ]
Merlin,
ten Mi-6 jak przyleciał, to był już po resursie. O lataniu nim możesz zapomnieć.
Ironrat
Odpowiedz
#23
Wiem , że był po resursie, ale od w miare wiarygodnej osoby słyszałem, ze spadkobiercom we łbie zkrecono, ze to się wysle na wschód wyremontuje i kupe kasy za to wezmą stad się zamęt zrobił , podobna jakas rodzina zza ocenau się tez o cos dopomina.
Odpowiedz
#24
Być może ktoś im w głowie namącił. Niestety nic z tego, przynajmniej w zgodzie z przepisami. Na wariata dużo można zrobić. Ale dopóki nie ureguluje się praw własności, on nie ma prawa się stamtąd ruszyć.
Ironrat
Odpowiedz
#25
Jest szansa, że zabytki nie opuszczą kraju aczkolwiek może nastąpić rozproszenie kolekcji czo było by dużą stratą nie tylko dla miasta (można z tego zrobić atrakcję turystyczną) ale i dla modelarzy i miłośników lotnictwa.
Pozdr MJ
Odpowiedz
#26
Oby się udało, ale żeby wyremontować ten sprzęt potrzeba sporych pieniędzy. Trzeba też by było znaleźć miejsce dla nich.
Ironrat
Odpowiedz
#27
Po pierwsze zapłał po drugie pieniądze! Tak mi się wydaje!
Pozdr MJ
Odpowiedz
#28
W razie czego, znam ludzi, którzy niektóre z tych latadeł remontowali dla Lewandowskiego, może by pomogli.
Ironrat
Odpowiedz
#29
Jak się ładnie pogada z panem który tego tam pilnuje i cosik jeszcze to można wejść luknąć te samoloty
Wolę mieć jedną dywizję niemiecką przed sobą niż jedną dywizję francuską za sobą. Paton
Odpowiedz
#30
W wakacje podobno ma być oficjalnie otwarte juz Smile
Póki co wiem że też można wejść za symboliczną opłatę, w weekendy podobno hangar jest otwarty, w środku odremontowane jakieś samoloty :O

Podobno...
Pozdrawiam
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości