Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
X Batalion Pancerny ze Zgierza
#16
nooo, szczytny cel, ale obawiam się że spełnienie wymagań dotyczących tego typu placówki (sposób zabezpieczenia konserwacji oraz katalogowanie eksponatów, ubezpieczenie, kada naukowa i badawcza) może nie być realne. Choć z drugiej strony - zapewne istnieją jakieś luki prawne hehehe jak wszędzie :-), pomysł godny uwagi, wspaniale byłoby mieć miejsce na składowanie fantów ....
Sac
Odpowiedz
#17
Why not! Ja zawsze chciałem pracować w muzeum szczególnie wojskowym. A tera Gun prośba dowiedz się co by sobie właścicielżyczył za owo cudo i w jakim jest stanie.
Pozdr MJ
Odpowiedz
#18
Jak dla mnie kosmos – prowadzenie muzeum lub placówki o podobnym profilu bez żadnych funduszy ani bogatego mecenasa to czysta abstrakcja niestety – przynajmniej w polskich warunkach... :-?

Po pierwsze należy mieć lokal, który na siebie zarobi ( a w dzisiejszych czasach na sukces mogą liczyć jedynie takie palcówki jak Muzeum Powstania Warszawskiego... – czyli nowoczesne z ciekawą oprawą multimedialną itd.) ...

Po drugie nie będę już wymieniał bo pierwszy punkt to warunek sine qua non żeby w ogóle myśleć o muzeum... :-(

OldWit
Z wódką jest jak na wojnie – są straty w ludziach i w sprzęcie Wink
--------------
"[...] pokój, jak prawie wszystkie sprawy tego świata, ma swoją cenę wysoką, ale wymierną. My w Polsce nie znamy pojęcia pokoju za wszelką cenę. Jest jedna tylko rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna. Tą rzeczą jest honor."

Józef Beck (5.V.1939)
Odpowiedz
#19
A Muzeum Czynu Zbrojnego w Lipcach Reymontowskich :?: Placówka prywatna działająca przy Gminnym Ośrodku Kultury.
Wiem że ta idea kosmicznie brzmi Smile i sam nie wierzę w to co mówię ale czasami warto próbować...
Co do dyskusji to wróćmy do 10 Bataloniu Pancernego bo się mały offtopic robi a o muzeum i innych pomysłach porozmawiajmy w stworzonym do tego temacie.


Pozdrawiam

Gunship
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz
#20
Dziadka mobilizoawali mi do tej jednostki, punkt mobilizacyjny był na Julianowie, jako kierowca dostał przydział na zarekwirowana taksówkę i jako szofer już 12-IX był na Węgrzech, z 13-IX przyszła pierwsza kartka z obozu internowania w Ipoliszalka.

pzdr
witek
Odpowiedz
#21
Tak sobie ostatnio rozmyślałem nad tym batalionem i doszedłem do takiego zagadbnienia, ciekawe czy jak WP wycofywało się ze Zgierza to coś nie coś zadołowali na terenie koszar-jednostki? Zdaje się, że tam gdzie kiedy stacjonował 10 bpanc obecnie jest WP ale III RP oj tj 4 RP :-) Jak myślicie zadołowali coś?
Pozdr MJ
Odpowiedz
#22
Bardzo możliwe, że cośtam by się znalazło, może nawet przypadkowo zostawionego ;-)
Nie wiem tylko, czy przez te ponad 60 lat ci, co tam urzędowali już tego nie znaleźli ;-) A nas pewno nie wpuszczą, cobyśmy pogrzebali :-(
Odpowiedz
#23
Powyżej to moje. Niestety, mój system nie zawsze mnie loguje :-(
Odpowiedz
#24
A gdyby tak jakieś poważne stowarzyszenie złożyło wniosek do Ministra właściwego do spraw wojskowych, poparty przez WUOZ i WKZ, w którym owo stowazyszenie uprzejmie prosi o możliwość przeszukania pod nadzorem archeologa teren JW w Zgierzu. Nie było by fajnie. A Właśnie a WH w czasach okupacji wykorzystywał koszary 10 bpanc. ?
Pozdr MJ
Odpowiedz
#25
byłoby bardzo fajnie, ale koniecznie musi powstać stowarzyszenie, po zakończeniu sprawy Wiączyńskiej proponuję zająć się formalnościami, moim zdaniem szkoda czasu
Sac
Odpowiedz
#26
Tak - wykorzystywał ale nawet w Muzeum Zgierskim nie potrafią przybliżyć dokladnie jednostki która tam stacjonowała.
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz
#27
Najprawdopodobniej znalazłem już tą jednostkę:

Panzer-Nahkampf-Brigade Wartheland
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości