Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pz IVD na Placu Wolności
#1
Nie wiem czy znacie to zdjęcie. Jeżeli nie to miłego oglądania, chyba że ktoś zna tą fotografię i posiada jakieś informacje dotyczące niej. Jak na moje oko to zdjęcia jeszcze z wojny obronnej - widać nawierzchnię placu zrytą gąsiennicami.
Pancerniacy - nie pomyliłem się identyfikując tą 4 jako wersję D czy jest to jednak któraś wcześniejsza.

[Obrazek: pzivplacwolnosc1939ow7.th.jpg]
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz
#2
To chyba 10 czy 11 września ... mam gdzieś na kompie z 3-4 fotki z tego samego miejsca ale nieco inne kadry. Jakieś 2-3 latat temu mzna było je kupić w sieci w antykwariacie w Belgii.
Tylko guziki nieugięte
przetrwały śmierć świadkowie zbrodni
z głębin wychodzą na powierzchnię
jedyny pomnik na ich grobie
i dymi mgłą katyński las (...)
Odpowiedz
#3
Tak dokładnie to te - nie to było bankowo w Belgii - zapisałem sobei wtedy Smile Możliwe jednak ze ten sprzedawca hurtowo wystawia sie tez na ebay - to notoryczne zjawisko.
Tylko guziki nieugięte
przetrwały śmierć świadkowie zbrodni
z głębin wychodzą na powierzchnię
jedyny pomnik na ich grobie
i dymi mgłą katyński las (...)
Odpowiedz
#4
Nie chciałem otwierać nowego tematu bo trochę mijało by się to z celem, natomiast chciałem wystawić zdjęcie, które znalazłem w internecie, nie wiem na ile moje postępowanie jest właściwe w stosunku do właściciela tego zdjęcia, z góry przepraszam i o wybaczenie proszę ale trochę nie mogłem się oprzeć bo zdjęcie fajne.

Pzdr


Załączone pliki Miniatury
   
witek
Odpowiedz
#5
Nie jestem pancerniakiem, ale Pz IV Ausf D zaczęto montować od pażdziernika 1939 r. Ze względu na kształt jażma armaty i przedniej płyty pancernej, powiedziałbym, iż jest to Ausf C.

Ironrat
Odpowiedz
#6
Te Opelki mają dosyć jasny kamuflaż. Nie znam się na tym więc co to za rodzaj?
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz
#7
Fajne zdjęcie funkcjonariusza Policji Ochrony Kolei ( Bahnschutzpolizei) właśnie na Placu Wolności w 1939 roku, a drugie przedstawia budynek Dworca Kaliskiego ( napis: Ekspedycja Przesyłek Pospieszno Przyśpieszonych). Dodam, że są to ostatnie nabytki z Allegro, a niepowetowaną stratę poniosłem przegrywając aukcję kapitalnego zdjęcia ( chyba z tego samego zestawu) dworca w Dobroniu z wywaloną lokomotywą.

pozdrawiam


Załączone pliki Miniatury
       
witek
Odpowiedz
#8
Snufkin ,
szkoda ,ze nie kupiles tego Dobronia. A masz sciagnieta ta fote moze ? Badz tak dobry i wstaw ja na Forum , pliiiz. I pomyslec ,ze do 1964 roku na trasie z Ostrowa do Lodzi Kaliskiej smigala ,,Piekna Helena'' (Pm36-02 ) - alle et retour .
Odpowiedz
#9
Pierwsze i trzecie zdjecie to Panzer I (zapewne Ausf. B).
Odpowiedz
#10
Muszę swemu staremu to pokazać miał wtedy 11 lat może coś skojarzy
[Obrazek: belka.png]
Odpowiedz
#11
Link ze zdjeciami poszczegolnych wersji Pz. IV:

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.lexikon-der-wehrmacht.de/Waffen/panzer4.htm">http://www.lexikon-der-wehrmacht.de/Waffen/panzer4.htm</a><!-- m -->

Tez sa strony (pz1, 2, 3) innych czolgow produkcji niemieckiej.

Uwaga: takze Befehlswageny I oraz III - wozy dowodzenia.

Tez produkcji czeskiej Skoda Pz 35 i Praga Pz 38:

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.lexikon-der-wehrmacht.de/Waffen/Pz38.htm">http://www.lexikon-der-wehrmacht.de/Waffen/Pz38.htm</a><!-- m -->


Uprzedzam: te linki sa po niemiecku !!!!. [/b]
Odpowiedz
#12
Czy ktoś z kolegów zwrócił uwagę na cokół pomnika Kościuszki widoczny na pierwszej i trzeciej fotografii? Wg mnie nosi ślady albo ostrzału z broni osobistej albo był z bardzo złym stanie technicznym o czym świadczy odpadający tynk! Druga opcja jest raczej mało prawdopodobna!
Pozdr MJ
Odpowiedz
#13
Toi ja coś wrzucę

W okolicach Łodzi i przemarsz przez Łódź

[Obrazek: aaazpanzer18rz3.jpg]

Gdzieś w Łodzi

[Obrazek: nowyobrazmapabitowayb.png]

Plac Wolności

[Obrazek: aaazpanzer06ik0.jpg]
Wolę mieć jedną dywizję niemiecką przed sobą niż jedną dywizję francuską za sobą. Paton
Odpowiedz
#14
Tych zdjęć z Łodzi a szczególnie rejonu Placu Wolności było sporo
tyle ze zdecydowana większość źle podpisana
moim zwycięzcą był Plac Wolności opisany jako Paryż 1940 :-)
Odpowiedz
#15
To może i coś ode mnie o Łodzi :-)
Swego czasu trafiłem na jakąś stronę, gdzie potomkowie łódzkich żydów szukali swych korzeni tutaj. Czasem dodawali jakieś luźne zdjęcia z getta. Jest na co popatrzeć.
Dla zainteresowanych, mogę wstawić to wszystko na mojego chomika i udostępni za friko Smile


Załączone pliki Miniatury
               
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości