Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Blacha do identyfikacji
#16
Oczywiście zaznaczam, co by mnie nie posądzono o rozkopywanie grobówSmile, że cała mogiła rozkopana była przez "fachowców". Na miejscu posadzono nowe drzewka i kilka kupek ze śmieciami ponieważ miejsce nie zostało w całości zasypane. Co ciekawe w tym samym lesie znajdowała się inna mogiła Niemców, rozkopana w tym samym czasie(za jedną koparką). Według mieszkańców w tamtej mogile znajdowali się Niemcy zastrzeleni w Górkach (część Radoszewic)(Niemców zdradził gospodarz, zaalarmowani czerwonoarmiści wykonali na nich egzekucję). W tej samej mogile znajdowali się Niemcy zastrzeleni podczas zasadzki próbujący przedostać sie do Rzeszy. Informacje pochodzą od okolicznych mieszkańców,90 proc od emerytowanego nauczyciela historiiSmile

Odp do KandzioYSmile Zdarzyło mi się to po raz pierwszy, chociaż wiedziałem o tym miejscu od małego to poszedłem dopiero po rozmowie z tym naocznym świadkiem wcześniejszej ekshumacji. (Zasugerował, że zrobiono ją pospiesznie) jak widać miał rację.
Dziś odwiedziłem budynek Gminy chociaż Pani bardzo miła niestety nie potrafiła mi pomóc. Stwierdziła, że pamięta fakt samej ekshumacji ale to wszystko. Żadnych sprawozdań, pozwoleń itp w gminie nie ma.(Zdaje mi się, że jednak powinna być). Odesłała Mnie do prokuraturySmile ale myślę, że to akurat porażkaSmile. Dziś wyślę fotkę do "Stowarzyszenia Pomost" z Moim opisem i poczekam co odp. (Wiem, że to nie ten rewir ale powinni się zainteresować)

Odnośnie samego wojaka na razie ustaliłem:
6 LA Luftschutzamt- Obrona przeciwlotnicza
Ers- Ersatz - rezerwa
L9 - (L)- Lehr - tłumaczenie (Nauczanie)
N - Nachrichten
R9 - 9 Regiment
potem niezydentyfikowanym znaku (coś w rodzaju krzyżyka????) i po kropce jest wybity nr. 8 (może zmiana regimenty??????)


Dane potwierdzają realia "ofensywy sowieckiej" i obrony Niemców. Osobiście jestem średnio zaawansowany w realiach II wojny więc proszę tych zaawansowanych o info. na temat tej jednostki i rozwinięcie górnych cyfr 4046.

O dalszych ustaleniach będę informował
Pozdrawiam

Posty scalam.
X.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości