Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Blacha do identyfikacji
#1
Kolega Fidelo przesłał fotkę takiej oto blaszki. Osobiście nie jestem przekonany, że jest to niesmiertelnik ale wykluczyć tego nie mogę więc daję to pod osąd forumowiczów.
[Obrazek: fidelono4.th.jpg]

Pozdrawiam

Dodano: 17 Wrzesień 2006, 11:34 ]
No cóż, wydaje się, że to tzw. marka narzędziowa a nie nieśmiertelnik.
Vaderian (Lodz - Poland)
"...i spalmy jedzenie nim przyjdą Francuzi, chociaż wiem jak ciężko podpalić barszcz..." Woody Allen
Odpowiedz
#2
Prędzej to drugie za mało informacji jak na nieśmiertelnik.
Odpowiedz
#3
nie ma oznaczeń ani przynależności ani nic....
widziałem trochę różnych niesmiertelników i nie kojarzę z żadnym z nich....
Odpowiedz
#4
Spytaj Qmpla , z ktorej chalupy w okol.Pietryny to jest zdjete ? Mnie to wyglada na nr hipoteczny /katastralny :-D .

ok333
Odpowiedz
#5
A nie jest to czasem niesmiertelnik jeniecki z czasów I wojny światowe nr. więźnia i data urodzenia?
Wolę mieć jedną dywizję niemiecką przed sobą niż jedną dywizję francuską za sobą. Paton
Odpowiedz
#6
cos mlody bylby ten jeniec :baby:
Odpowiedz
#7
Witam
Jeśli ktoś potrafi to proszę o ID


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
#8
Jeszcze taki


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
#9
W sprawie pierwszej blachy, dwie rzeczy: "Fidelo" to nie jestem ja, druga, sprawdzę u siebie czy może to być numer hipoteczny, ale raczej nie sądzę.
[Obrazek: belka.png]
Odpowiedz
#10
Bojmir,no ta Twoja pierwsza blaszka to jakaś masakra.Rozszyfrowałeś ją? Wychodzi że : bateria kadrowa 75,lekkiego,zapasowego,zmotoryzowanego,szkolnego oddziału(dywizjonu?) rozpoznania. Albo pododdział rozpoznania 75 zapasowego,szkolnego dywizjonu artylerii.
u.- coś szkolnego
m.-zmotoryzowany
le.-lekki
A.-artyleria lub oddział
E.-zapasowy
A.A.-oddział rozpoznania
stamm.-kadrowy
battr.-bateria
Odpowiedz
#11
witka nrg
Blachy nie mogę rozgryść... w 45-tym widawką przedzierała się kolumna niemiecka, prawdopodobnie mix różnych dywizji, kompani...ale byli tu już rosjanie i prawdopodobnie nieliczni się przedarli ( jeśli w ogóle się przedarli).
Zginęło parę ładnych setek, z czego tylko dwóch rosjan jest pochowanych na cmentarzu ( trochę coś mało).
Odpowiedz
#12
Podobno troche się ich przedarło,wśród zabitych było sporo ślązaków i jakieś kobiety.Bylem tam na chwilę w poniedziałek wyszło pół papierośnicy resztki amo i mocno pordzewiały celownik od mauzera, poza tym wychodzą jeszcze łuski od pps i guziory.
Odpowiedz
#13
fakt, guzików sporo wychodzi, mam z niedzieli połówkę nieśmiertelnika ale się moczy, raczej będzie ciężko coś wyczytać. Pod koniec tygodnia dodam fote.
Odpowiedz
#14
    Co by watek nie umarł śmiercią naturalnąSmile.


Połówka znaleziona kilka dni temu w okolicy Lipnika gm. Siemkowice.
Miejsce znalezienia: Grób leśny, szczątki ekshumowane około 10 lat temu. Według mieszkańców w grobie miało znajdować się około 5-6 Niemców. Wszyscy w różnych okolicznościach zabici na przedpolach Lipnika podczas ofensywy radzieckiej, zebrani przez mieszkańców i zakopani w kraterze po bombie lotniczej z 1939r. Oprócz nieśmiertelnika znalazłem kilka guzików mocno zniszczonych. Ciekawi Mnie jak owi Niemcy zostali zidentyfikowani (może NN), szczątki spoczywają w cmentarzu wojennym na Śląsku. Jeśli dla kogoś nie bedzie problemem identyfikacja to poproszę o szczegóły a ja na czasie kopnę się do gminy spytać o wykonawcę ekshumacji.
Odpowiedz
#15
Kolega często kopie w miejscach gdzie były groby ? Jedyne co powiem to to że ta część spoczywała razem ze zmarłym ...
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości