Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Asg-Nowa forma spedzania wolnego czasu.Moze jakies teamy?
#1
Witam na ostatniej wyprawie w Galkowku z Jagoda i Sacreblue z racji ciekawych terenow wpadl mi do glowy taki pomysl zeby znalezc jakis wspoltowarzyszy do tego typu zabawy Asg-Air soft Gun.Jest to pseudo paintball w ktorych uzywa sie plastikowych kulek z farba badz bezWinkTo taki ograniczony opis.Czemu nie paintball?Mozna zadac pytanie no coz jak wiemy na zabawe w paintballa trzeba wydac sporo kasy.Natomiast do Asg mozna kupic sprzet dosc tanio.Jest to mila forma spedzania wolnego czasu a dodatkowo pouprawiac troche sportu oprocz kopania dolkow Wink)Dawno temu mialem pare osob z ktorymi praktykowalem ten sport/zabawe niestety ekipa sie rozpadla(chyba sie stazeja :praca,studia,wejscie pod pantofel Wink))Wiec mozna by bylo sie skrzyknac.Byc moze juz ktos sie tym interesuje?Jesli ktos mialby ochote to prosze o odpowiedz na forum byc moze uda sie nam stworzyc jakies 2 teamy.Pozdrawiam
Jak Feniks z popiołów......
Odpowiedz
#2
Nom to jest jedna z ciekawszych propozycji tak samo jak GRH ale na wszystko potrzeba niestety pieniędzy Undecided
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz
#3
Szczerze mówiąc zainteresowało mnie to. O jakich kosztach mowa ??
Odpowiedz
#4
To jeden z celów mojego rabanu wokół bitwy z 1914. Stare okopy w Justynowie byłyby dobrym terenem do inscenizacji grup rekontrukcji, pojedynków paintballowych itd. Oczywiście doły najpierw musiałyby być odnowione, oczyszczone, zagospodarowane, zrekonstruowane itd.
Odpowiedz
#5
Wiec tak co do kosztow to polecam zobaczyc sprzet i wyposazenie na allegro.Jest tam bardzo duzy wybor .Odnosnie pukawek mamy do wyboru typowy Asg(sprezynowy) i tak zwany Aeg (elektryczne).Tutaj wybor nalezy do kazdego z osobna.Sprezynowy jak wiadomo po kazdym oddanym strzale trzeba przeladowac natomiast elektryczny nie.Ceny roznia sie nieduza kwota wiec mysle ze elektryczne sa bardziej praktyczneWink)Niestety jak wiadomo na dluzsza zabawe trzeba miec wiecej akumulatorow badz pukawek;]Jak wiadomo uzbrojenie kazdy wybiera sobie sam wedlug preferencji kosztow itp.Do tego dochodzi jakis stroj typu:kamizelka taktyczna,helm z goglami badz okularami,jakies ochraniacze itp.Spotkanie z taka kulka bez ochrony nie jest niczym przyjemnym wiem z wlasnych doswiadczen Wink)Odnosnie wypowiedzi stelli to chyba mowimy o tych samych terenach w lesie Galkowskim(okopy itp)Swietny teren pod tego typu manewry.
Jak Feniks z popiołów......
Odpowiedz
#6
a cenowo jak sie sprawy mają...ile kosztuje pełne wyposazenie?
Лодзь
Odpowiedz
#7
Mankov tak jak wspomnialem we wczesniejszym poscie.Ceny calego sprzetu masz na allegro.Tzn:Giwery,helmy,gogle lub okulary,ochraniacze,kamizelki taktyczne,rekawiczki itp.Nie moge ci powiedziec konkretnej ceny poniewaz kazdy kupuje sprzet na jaki go stac oraz dobiera go indywidualnie.
Jak Feniks z popiołów......
Odpowiedz
#8
Słuchaj KaDe.... daj swoje gg albo cosSmile Ja moge sie w to bawic....ale powiedz mi co jest dobrego ale nei za drogiego ... tak do 150 zł
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.allegro.pl/15050_elektryczna.html?order=t&view=gtext">http://www.allegro.pl/15050_elektryczna ... view=gtext</a><!-- m -->
Odpowiedz
#9
Witam wiec podaje swoje gg jak by chcial ktos pogadac co i jak :889729.

Co do sprzetu do musisz popatrzec na allegro poniewaz kazdy ma inne upodobania co do modelu itp.Mysle ze do 150 zl to napewno elektryk ;]]Wkoncu nie chcialbys za kazdym razem przeladowywac ;]]pzdr

[ Dodano: 11 Październik 2006, 20:35 ]
Witam po raz kolejny.Chcialbym odswiezyc temat asg bo widze ze odzew jest dosc znikomy.Czyzby nikt nie byl chetny na taki rodzaj rozrywki?;]Tymbardziej iz zbliza sie zima i wykrywacz wraz z saperka bedzie trzeba odlozyc na jakis czas.(Aczkolwiek nie wszyscy-Pozdrowienia dla Sacreblue i Oldwita;]]
Jak Feniks z popiołów......
Odpowiedz
#10
no to może ja wyciągnę ten temat na światło dzienne. kilka osób jakby chciało ale nie mogło , lub nie wiedziało hm .... zacznę od tego iż niedawno - wczoraj , miałem bardzo bliski kontakt z tym sportem .... cholernie jest wciągający i szczerze mówiąc gdyby nie reumatyzm, mógłbym latać do dnia dzisiejszego ;-), najfajniejsze jest podejście graczy - całkowicie poważne , a do tego z powodu braku markerów w postaci kulek z farbą, gra całkowicie fair play. Zaskoczyła mnie też dbałość o bezpieczeństwo i pełne skupienie podczas rozgrywki. Tam nie ma miejsca na śmiechy pogaduchy i rozprawki - na te kilka godzin lekarze, przedstawiciele handlowi, prawnicy i budowlańcy zmieniają się w kontraktową armię .
Co do sprzętu , to niestety nie jest to zabawa tania, choć z drugiej strony jest też od czego zacząć z mniejszym portfelem. Oczywiście nie mówię o umundurowaniu , gdyż takowe praktycznie każdy z Was ma :wypas: , konieczne są dobre gogle lub okulary ( około 30 zł ), przyda się kamizelka taktyczna ( 70 -150) , ale nie jest bardzo obowiązkowa na początek. Magazynki (40-80) fajki itp., można poupychac po kieszeniach, ale w przypadku, dłuższych i bardziej skomplikowanych scenariuszy - okazuje się bezcenna , zatem na początek trzeba przyjąć że na karabinek wydamy około 400 zł, nie polecam tanich imitacji z CRL, (choć te za 400 także mają tamtejszy rodowód) ich żywotność , zasięg i celność mogą zniechęcić do tej zabawy... konieczna jest także amunicja 2000 szt za 50 zł ( koniecznie białe - nie żółte i nie pomarańczowe !! ) i można się bawić.
Gdy juz ktoś złapie bakcyla - zapragnie zapewne kopletować sprzęt konkretnego oddziału czy choćby armii i tu mogą pojawić się większe koszty :-) jest też sporo przydatnych drobiazgów - farby do komo, ładowarki do magazynków , manierki , camelbagi , latarki, krótkofalówki ( bardzo przydatne do komunikacji na polu walki ! ) zapasowe akumulatory celowniki optyczne i wiele wiele więcej ....
polecam bo zabawa jest zaiste wspaniała i pozwala sprawdzić samego siebie , do przeczytania :
<!-- m --><a class="postlink" href="http://wmasg.pl/">http://wmasg.pl/</a><!-- m -->

Sac
Odpowiedz
#11
ja sie troche w zduni z qmplami strzelam Smile Mamy tu mala ekipe i jest calkiem super Big Grin
Ujme to tak ja sie zamknolem w kosztach 170 zł Smile Wiec mysle ze to nie sa duze pieniadze a zabawa przednia Big Grin
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości