Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co to takiego?
#1
Znalazłem ostatnio takie dwa dziwne przedmioty.

Pierwszy to jakiegoś rodzaju nóżka vel stópka - zakładam że do roweru lub innego pojazdu.
Zaintrygowało mnie to że leżała w środku stanowiska km'u między łuskami.

[Obrazek: 060929200604ai0.th.jpg]

[Obrazek: 060929200549cq4.th.jpg]

Drugą rzecz znalazłem w środku lasu dosyć głęboko bo ok 20 cm.
Na pierwszy rzut oka wydaje mi się że to jakaś forma broszki czy wpinki ale trochę waży...
Zdjęcie numer 2 przedstawia drugą część - która była przymocowana do tyłu "obiektu" za pomocą dwóch szpilek które niestety oderwały się

[Obrazek: 060929200452is5.th.jpg]

[Obrazek: 060929200504bq3.th.jpg]

[Obrazek: 060929200519tn6.th.jpg]
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz
#2
Gunship nie chce cię martwić ale ten pierwszy przedmiot wygląda mi na rączkę od szufelki metalowej (takie szufelki używane były do ładowania węgla do wiader albo ziemniaków lub porostu do zamiatania śmieci) ;-) ... nie wiem czy mam racje ale tak mi się skojarzyło ...


OldWit
Z wódką jest jak na wojnie – są straty w ludziach i w sprzęcie Wink
--------------
"[...] pokój, jak prawie wszystkie sprawy tego świata, ma swoją cenę wysoką, ale wymierną. My w Polsce nie znamy pojęcia pokoju za wszelką cenę. Jest jedna tylko rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna. Tą rzeczą jest honor."

Józef Beck (5.V.1939)
Odpowiedz
#3
Powiem ci że też brałem to pod uwagę, ale starałem się dopasować do różnych szufelek które mam u siebie na posesji i nic nie znalazłem. Nawet szufelka z lat 70 tych wygląda zupełnie inaczej. Obstawiam na stopkę od roweru.
A co to takiego - to fikuśne?Smile
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz
#4
Heh gun Oldwit ma rację to albo rączka od szufelki albo rączka od pantelni wel rondla, słowem powszechny przedmiot domowego użytku :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :-D :-D :-D :-) :-) :-) :-P :-P :-o :-o :-o :->

[ Dodano: 29 Wrzesień 2006, 22:53 ]
Pozdr MJ
Odpowiedz
#5
Hmm - może wyrzucali z dołka łuski szufelką i im się "łoderwało" :mrgreen: hahahaha ;-)
Zostaje jeszcze sprawe tego "kwiatuszka" poniżej. Może to jakiś ozdobny element uzdy?
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz
#6
Ja bym stawiał, że ten „kwiatuszek” to wpinka – jeśli jest z metalu szlachetnego (srebro bo na złoto to to nie wygląda) to raczej na pewno jest to jakaś ozdoba, którą się wpinało w ubiór...

Niestety z tego rodzaju fantami są problemy z jednoznacznym określeniem z czym mamy do czynienia...

OldWit
Z wódką jest jak na wojnie – są straty w ludziach i w sprzęcie Wink
--------------
"[...] pokój, jak prawie wszystkie sprawy tego świata, ma swoją cenę wysoką, ale wymierną. My w Polsce nie znamy pojęcia pokoju za wszelką cenę. Jest jedna tylko rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna. Tą rzeczą jest honor."

Józef Beck (5.V.1939)
Odpowiedz
#7
Wygląda na trzymadełko od patelni. Tongue nie ma się co dziwić...moje pierwsze znalezisko to motyka więc...ech Big Grin
Odpowiedz
#8
pierwsza fota to cos to chyba od jakiegoś rondla ,patelki itp
Odpowiedz
#9
Drugi przedmiot to tzw gwóźdź do pagonów.
Stosowany zarówno w okresie I jak i II wojny przez Niemców. Pojawiały się w zasadzie tylko na pagonach podoficerskich i oficerskich.

Pozdrawiam
Sturmvogel
Odpowiedz
#10
Jesteś pewien to jest całkiem sporych rozmiarów - ok. 4 cm w przekroju.
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz
#11
To radykalnie zmienia postać rzeczy. Sam już nie wiem. Poszperam coś na ten temat.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości