Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SPOTKANIE SPRZĄTACZY CMENTARZA W WIĄCZYNIU DOLNYM
No jak to "następny" ... ? Przecież na tym ledwo "pozamiataliśmy" ... a trzeba jeszcze zrobić masę rzeczy ... panowie nie odpuszczajcie ...

Dla zachęty reakcja wnuczka żołnierza niemieckiego, którego znam od pewnego czasu - jego dziadek lzy na Wiączyniu.


Cytat:Hi Bolek
Those are really great news. Thanks to all who are working on it. I would really like to take part in restoration work. Please keep me informed. If you find anything from my grandpa I will be there in any case.

I try to activate the German Volksbund für Kriegsgräberfürsorge. They have an office in Warzawa. May be they can give some support.

Wish you all the best for you and the team.

Regards
Karsten
Tylko guziki nieugięte
przetrwały śmierć świadkowie zbrodni
z głębin wychodzą na powierzchnię
jedyny pomnik na ich grobie
i dymi mgłą katyński las (...)
Racja Bolas najpierw trzeba zakończyć prace na tym jednym tu jest jeszcze duzo pracy fakt ze najgorsza robota zostala zrobiona i w koncu widac ze to jest cmentarz a nie kawalek lasu na ktorym se ludziska grzybki zbieraja......ja jestem za dalszym czyszczeniem nagrobkow z mchu itp no i te tablice mnie mecza bardzo bym chciał by wszystkie te odkryte i te jeszcze nie stanely kiedys na swoim miejscu......Chciałbym dozyc kiedys chwili gdy cmentarz we Wiączyniu bedzie kompletnie zrekonstruowany ale marne szanse na to chyba są no ale nigdy nie mow nigdy.....

Przydałoby sie lekkie poprawienie napisów by były jeszcze bardziej czytelne niz obecnie tylko niech nikt nie zrobi takiej bzdury jak zrobiona została na cmentarzu na Gadce Starej...Niech czasem jakis fachowiec nie zezwoli lub sam nie wpadnie na pomysł by malowac nagrobki na biało jak zostało to tam zrobione ,okropieństwo....

Ale to wszystko zalezy juz od gminy... jak oni sie na to zapatruja i tak jak Jagoda pisał...ciekawe co zrobią z odnalezionymi płytami...MAM NADZIEJE ZE NIE ZNIKNĄ !!!!
Лодзь
Puściłem informację o akcji na rosyjskich forach. Jedna z odpowiedzi (po polsku!)
„Dziadow moich nie leza pod Lodza, ale dzenkuje wszystkim bardzo, ze pamietaja zolnierzow rosyjskich poleglych tam smiercia. Wstyd nam jest, ze zapomnielismy tych bohaterow”.
Dla „Gazety”, q, ważniejsze były w weekend wybory i informacja o pięciu filmach o homoseksualistach, które pokażą w Łodzi. Już zrobiłem piekło i będę robił dalej.
Jak pedalstwo moze być wazniejsze od historii.......horror

[Obrazek: zakaz_pedalowania.gif]
Лодзь
Panowie zamykam ten wątek dalsze wypowiedzi przenosze do Postu pt Cmentarz w Wiączyniu w dziale I Wojan Światowa.
Pozdr MJ


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości