Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gdzie to jest???
#1
Czy ktos wie gdzie to jest? Przypadkowo wpadłem na to na stronie w necie...



Nie mam pojęcia!!! Ale wygląda interesująco Big Grin


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
#2
a co Ciebie tak zainteresowało w tych mogiłach/cmentarzu?
Odpowiedz
#3
Confusedhock: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :lol: :lol: no jak to co pewno znajdująca się pod grobami Bursztynowa Komata, Św. Graal oraz oryginał włóczni Świętego Maurycego ... wraz z nieznanym egzemplarzem Szczerbca ... bo ten znany ogółowi to przecie kopia zrobiona przez Prusów Wink

:mrgreen:
Tylko guziki nieugięte
przetrwały śmierć świadkowie zbrodni
z głębin wychodzą na powierzchnię
jedyny pomnik na ich grobie
i dymi mgłą katyński las (...)
Odpowiedz
#4
hehe; to niech idzie pokopać do jakiegoś muzeum!
w muzeum na pewno znajdzie jakieś "fanty"
Odpowiedz
#5
Panowie spokojnie, sądzę że kolega zastanawia się czy nie wyciąć krzaczorów, a nie szuka miejscówki :-) . nie wiem na pewno ale wydaje mi się że może to być Zgierz właśnie. Pamiętam że stoją tam krzyże w podobny sposób ustawione. Ale o ten cmentarz nie trzeba się martwić - jest już wykoszony a zajmuje się nim Zieleń Miejska. Fotki z akcji oczyszczania znajdują się
TU
pozdrawiam
Sac
Odpowiedz
#6
bolas napisał(a):oryginał włóczni Świętego Maurycego ... wraz z nieznanym egzemplarzem Szczerbca ... bo ten znany ogółowi to przecie kopia zrobiona przez Prusów Wink
jak wiadomo wszystkie włócznie św. Maurycego są oryginałami :-P :mrgreen: Natmiast o tak wysokim poziomie metalurgii u Prusów nie słyszałem :lol:
"[gdy zaś przyjech]al przed pyeć źssyadl krol y [spojrzał] w pyeć a Mar[chołt leżał na twarzy u pr]ogu y spu[ściwszy spodnie, pokazywał mu] rzyć iay[ca."
Weyssenburger 1514 r.
Odpowiedz
#7
Ha widzisz Archeo ... bo robilili to wszystko w największej konspiracji :-)
Myślisz że czemu św. Wojciech został świętym ? :mrgreen:
Tylko guziki nieugięte
przetrwały śmierć świadkowie zbrodni
z głębin wychodzą na powierzchnię
jedyny pomnik na ich grobie
i dymi mgłą katyński las (...)
Odpowiedz
#8
Nie nabijajcie się z Frania, bo to moja latorośl. Nie kopie w ogóle, raz korzystając z pomocy doswiadczonych poszukiwaczy dostał do ręki wykrywacz i znalazł pięknie zachowaną motykę - wg mnie z lat 70-tych XX wieku- i na tym odkryciu poprzestał. Po prostu bardzo mu się spodobało zdjęcie. Rzeczywiście malownicze.
Chociaż jako poległy wolałbym leżeć na uporządkowanym cmentarzu, niż na tak malowniczym.
Odpowiedz
#9
Tak ogólnie to św. Wojciech miał przerypane, nie dość, że za życia mu łeb ucięto to jeszcze po smierci go rozczłonkowano :mrgreen: . Ja sie zresztą Prusom nie dziwę, nie będzie mi się tu jakiś czeski szpieg szwendał po stoczni z nowiuskimi uboot'ami :mrgreen:
A zdjęcie jest fajne. To zielone to marycha? :mrgreen:
Pozdrawiam
Vaderian (Lodz - Poland)
"...i spalmy jedzenie nim przyjdą Francuzi, chociaż wiem jak ciężko podpalić barszcz..." Woody Allen
Odpowiedz
#10
No! A potem i tak go Czesi ukradli. Bycie świętym nie jest świetnym :lol:
PS. Zdjęcie ładne. Cisza, natura... żadnych kopaczy :mrgreen:
"[gdy zaś przyjech]al przed pyeć źssyadl krol y [spojrzał] w pyeć a Mar[chołt leżał na twarzy u pr]ogu y spu[ściwszy spodnie, pokazywał mu] rzyć iay[ca."
Weyssenburger 1514 r.
Odpowiedz
#11
Z tego co pamietam to Św. Wojtusia Prusowie pokrajali w talarki bo ten stwierdził ze mają za dużo lasów i zaczął je własnoręcznie karczować. Taf chciał że zaczął od jakiegoś czczonego przez Prusów gaju i za to zrobili z Wojciechem to co Wojciech chciał zrobić z ich drzewkami. O u-botach nie słyszałem aczkolwiek kotrwywiad Prusów mógł rozgłosić przytaczaną przeze mnie wersję by owe u-boty ukryć :-)
Pozdr MJ
Odpowiedz
#12
Cmentarz, który jest na zdjęciu znajduje się jakieś 80km (w linii prostej) od miejsca, w którym miał zginąć św. Wojciech (Święty Gaj <!-- m --><a class="postlink" href="http://mapa.szukacz.pl/?&nc=53,52631&ec=20,11156&n=53,97443&e=19,40165&z=4&m=%a6wi%eaty%20Gaj">http://mapa.szukacz.pl/?&nc=53,52631&ec ... eaty%20Gaj</a><!-- m -->)
Odpowiedz
#13
za to po ćwiartowaniu znacznie wzrosła jego wartość :-D
"[gdy zaś przyjech]al przed pyeć źssyadl krol y [spojrzał] w pyeć a Mar[chołt leżał na twarzy u pr]ogu y spu[ściwszy spodnie, pokazywał mu] rzyć iay[ca."
Weyssenburger 1514 r.
Odpowiedz
#14
Po prostu fotka ładna uważam jest i zaciekawiło mnie gdzie to moze byc. Cel: zrobi lepszą Tongue a co!



Nie zamierzam się na cmntarzu/ach ryc, bo nie i juz. Barbarzynca nie jestem....Big Grin[/code]
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości