Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ekshumacja
#46
To wyzej to moje......

Jestem przeciwny takim praktykom !!!! nienawidze takich hien i jestem na nich uczulony.Dlatego nie można nazywać ich poszukiwaczami bo na to nie zasługują to miano trzeba sobie wypracować......Taki fakt znalezienia mogiły powinien być skierowany do odpowiednich instytucji !!!!! Fakt ze w dzisiejszych czasach kazdy moze miec wykrywke stanowi bardzo duze zgrozenie dla tych poszukiwaczy z prawdziwego zdarzenia ktorzy w tym co robia kieruja sie zasadami....i przedewszystkim nie beszczeszczą szczątków ludzkich....!!!!!
Лодзь
#47
Mankow - to wszystko co piszesz to prawda, ale zapominasz o jednym - zgodnie z literą prawa nie zależnie jak szukasz i jakie masz zasady - szukając pozostajesz z nim w konflikcie....
sac
#48
Racja ale chciałem i musialem to napisać.


MM: Poprawilem bład.
Лодзь
#49
Nie wiem, dlaczego konkurencja napisała o torbach - wyraźnie proszono dziennikarzy, żeby o tym nie wspominali, bo konsekwencje międzynarodowe mogą być poważniejsze niż się nam wydaje. To niestety prawda - przecież mamy nie tylko przyjaciół na świecie. Protest moim zdaniem nic nie da - po co podgrzewać atmosferę wokół ekshumacji. Gazeta żyje jeden dzień, lepiej, żeby ludzie zapomnieli o sprawie. Im szybciej, tym lepiej.
Stosunek do kości to efekt wieloletnich zaniedbań ze strony władz. W latach 50-tych i 60-tych niszczono albo pozwalano na niszczenie cmentarzy niemieckich „faszystow” (a kto by tam pamiętał, że to I wojna - Niemiec to Niemiec) i „rosyjskich imperialistów, zaborców carskich”. Ślady po zaborach i okupacjach miały zniknąć. Nic dziwnego, że ludzie też traktowali cmentarze jako magazyny budowlane, a kości jako śmieci. Nikt nie ma wyobraźni, że sam po śmierci będzie tak wyglądać... Gdyby cmentarze były zadbane i pilnowane, nikt by nie rozkopywał mogił. A tak? Obce, nie nasze, stare - to i po co się przejmować? A kopacze zbierają cięgi za działania hien cmentarnych. Dlatego chwała za powstanie tego forum i dyskusję, co zrobić, żeby przestała pokutować parszywa opinia.
Przy okazji - dostałem maila, że w Witkowicach, gdzie trwają porządki, ktoś jednak rozkopywał groby. Czaszkę zatknął na kiju, a obok ułożył skrzyżowane piszczele. Czy ktoś coś wie albo zaglądał tam ostatnio i widział tę makabrę? Może ktoś wybiera się w te okolice w weekend i da mi znać, czy to prawda?
Jeszcze coś: nasza akcja spowodowała, że Rosjanie pokłócili się między sobą. Ten, który był w sierpniu w Łodzi, opisał to na forum ze zdjęciami. Zaapelował, żeby Rosjanie przyjeżdżali i pomagali porządkować cmentarze. Ładnie napisał, że dla grup rekonstrukcji ważniejsze są guziki, naszywki i żłopanie piwa, niż branie przykładu z Polaków i zajęcie się szczątkami i cmentarzami na serio. Inni mu odpowiedzieli, że jak taki mądry, to niech uporządkuje cmentarz z I wojny w Moskwie. Dzielny Walentyn Juszko napisał, że zrobi to z kolegami. No to inni zadeklarowali, że gorsi nie będą...Smile
Panowie - sprawiliśmy, że Rosjanie zabrali się za porządki pochówków z I wojny u siebie! I niech ktoś powie, że nasze poczynania nie mają wymiaru międzynarodowego.... Za jakiś czas aborygeni w Australii zaczną porządkować cmentarze Australijczyków poległych pod Gallipoli w I wojnie.Smile
A do EI nie piszcie. Lepiej wydać oświadczenie w internecie - tu i na odkrywcy. Przeczytają to nie tylko Polacy...
#50
Ja byłem ostatnio w Witkowicach w zeszły weekend groby faktycznie w duzej ilosci rozkopane widac to na zdjeciach ktore umiescilem w temacie Cmentarze->cmentarz w Witkowicach....
nie sa to wszystkie foty ale te najbardziej to pokazują,ale natknietej czaski na kiju nie widziałem moze nie zapuscilem sie z aparatem zbyt gleboko bo napewno zrobilbym zdjecia tego okropieństwa...pieprzone hieny.......bez cenzury.....
Лодзь
#51
A moze tak panowie : Zeby Rosjanie i inne kraje nie uznały nas za wrogow , zeby ludzie nie uwazali ze kazdy poszukiwacz niewazne czy monet czy militarki to hiena proponuje usunac posty zwiazane z ta ekshumacja ( i wiecej juz nie pisac) oraz napisac do redakcij EI o sprostowanie. a dla tych co zostawili puszke pozdrowienia srodkowym palcem...co sie dzieje w tym kraju Sad Dajcie spokójSad :cry: :cry: :evil: :evil: :evil:


PS. Jak mozna powiesic czaszke ludzka na kiju;/ Przeciez to czlowiek kiedys był.....

[ Dodano: 16 Październik 2006, 21:22 ]
Dobra zamykam Temat....


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości