Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ekshumacja
#1
Jad doniosły ŁWD dziś ruszyła ekshumacja żołnierzy rosyjskich odnalezionych przez grzybiarzy nie daleko Nowosolnej. Do połódnia podnieśli 7. Nie wiadomo czy to wszyscy. Stella pewnie napisze więcej bo był na miejscu prawdopodobnie wraz z Archeo.
Pozdr MJ
#2
zgadza się. Było ich 10. Wolę nie wdawać się w dywagacje, co to byli za „grzybiarze”, ale za to, co zrobili z kośćmi... Lepiej zmienię temat, bo się wkurzę. Archeo już wie: dziesięciu, przeważnie młodych, najstarszy miał ok. 40, cechy mongoidalne (azjatyckie), więc mogli to być sołdaty z dywizji syberyjskich lub z dywizji turkiestanskiej, która też walczyła pod Łodzią. Pogrzeb będzie jeszcze w październiku, jak gmina ustali termin z ambasadą rosyjską.
Przy okazji - jeśli znajdziecie kości, nie pakujcie ich po swojemu - nawet w odruchu współczucia. To jest a/ profanacja zwłok b/utrudnianie rekonstrukcji szkieletów i przebiegu wydarzeń - po ułożeniu ciał, jeśli nie były ruszane, można ustalić wiele szczegółów c/grożą konflikty międznarodowe. Np. ambasada jakiegoś kraju dowie się, że sponiewierano szczątki żołnierzy tego kraju. Każdy „hak” jest dobry, żeby dowalić Polsce i Polakom.
Jeśli nie chcecie zawiadamiać policji, dajcie mi znać o znaleziskach. Ja zawiadomię kogo trzeba i nie muszę mówić, skąd wiem.
Jak naprawię komputer w domu, wrzucę parę zdjęć. Apetyt mogą odebrać, oj mogą...Smile
#3
W sprawie ekshumacji media doniosły :-P
GW
<!-- m --><a class="postlink" href="http://miasta.gazeta.pl/lodz/1,35136,3679372.html">http://miasta.gazeta.pl/lodz/1,35136,3679372.html</a><!-- m -->

<!-- m --><a class="postlink" href="http://egazeta.dziennik.lodz.pl/O45550_2006/10/12/DL101204M.pdf">http://egazeta.dziennik.lodz.pl/O45550_ ... 01204M.pdf</a><!-- m -->
EI
<!-- m --><a class="postlink" href="http://egazeta.express.lodz.pl/O20892_2006/10/12/EX101206M.pdf">http://egazeta.express.lodz.pl/O20892_2 ... 01206M.pdf</a><!-- m -->
"[gdy zaś przyjech]al przed pyeć źssyadl krol y [spojrzał] w pyeć a Mar[chołt leżał na twarzy u pr]ogu y spu[ściwszy spodnie, pokazywał mu] rzyć iay[ca."
Weyssenburger 1514 r.
#4
Archeo prosiłeś się to masz :lol:

U mnie w Szczecinku wszyscy wiedzą, ale nie ma podstaw, aby ten temat ruszyć, bo nie ma żadnych dokumentów.
W samym centrum miasta jest grób zbiorowy (niemiecki), ale zwłoki były chowane przez Ruskich. Miasto nie ruszy, bo będzie szum medialny, organizacja Porozumienie - dajcie jakiś dowód. Wszyscy by chcieli zrobić porządek, ale jakoś dziwne, że nikt się nie kwapi.
Nawet dyrektor naszego muzeum umywa ręce pchnął ten temat wyżej i utknęło. (polska niemoc).
#5
OOOOO!!!! Confusedhock:
na pierwszym od góry zdjęciu z EI jest zestaw znajomych twarzy!!!!! :lol:
Pani z WUOZ, druga Pani, która też w WUOZ się pojawiała i kolega archeo...
swoja drogą to straszne zajęcie dla kobiet, kości (jak dla mnie) powinny raczej oglądać w wersji żeberek lub porcji rosołowej w stosownym przedmiocie i otoczeniu ;-) 8-) :-P
wy, siostry, niezły burdel macie w tym archeo!
:-P
#6
hm .... Express napisał że kości były w reklamwce ..... Archeo, Stella, czy to prawda ?! do jasnej cholery - powinni zbadać ślady na niej złapaś sk....nów i potem ich oddać w nasze ręce .... szlag by trafił debili, ale tak się zastanawiam - skoro były pasy - manierki amo, to nie byl poszukiwasz - tylko pijaczyna jakiś - czemu więc Express pisze że to my .... najłatwiej tak, ale ktoś musiał im to podpowiedzieć :-(
Sac
#7
Sac Barwo :!:

Proszę o ta wypowiedź w temacie Sprzeciw! EI 12.10.2006 bo on traktuje trochę szerzej na ten temat ...

Pozdrawiam
Z wódką jest jak na wojnie – są straty w ludziach i w sprzęcie Wink
--------------
"[...] pokój, jak prawie wszystkie sprawy tego świata, ma swoją cenę wysoką, ale wymierną. My w Polsce nie znamy pojęcia pokoju za wszelką cenę. Jest jedna tylko rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna. Tą rzeczą jest honor."

Józef Beck (5.V.1939)
#8
Głośno i wyraźnie popieram apel Stelli!!! :!:

Waldek napisał(a):U mnie w Szczecinku...jest grób zbiorowy (niemiecki)
Rozumiem kłopot. Wydaje mi się, że szybkość działań czasem jest wprost proporcjonalna do udziału mediów. Więc może od tej strony? W każdym razie jeśli są fakty lub świadkowie wskazujący miejsce można je u konserwatora zarejestrować, aby w przypadku jakichkolwiek prac budowlanych konieczny był tam nadzór. Wtedy gdy wykopią kości to nie wyrzucą ich na wywrotkę tylko wszczęta zostanie procedura ekshumacyjna.
Sacrebleu napisał(a):... skoro były pasy - manierki amo, to nie byl poszukiwasz - tylko pijaczyna jakiś - czemu więc Express pisze że to my
Nie zauważyłem w tekście z Expresu wymienionych przedmiotów. Skąd ta wiedza?

Mam pytanie otwarte. :!:
Czy mamy rozmawiać o szczegółach ekshumacji na Forum :?:
Pamiętajcie Panowie, że internet jest najbardziej otwartym medium! O niechlubnych szczegółach przeczytać może np. ambasador Rosji albo zapalony dziennikarz i afera międzynarodowa gotowa. Nikt nie będzie wdawał się w szczegóły tylko uogólniał - wyjdzie, że Polacy tak nienawidzą Rosjan, że powszechnie niszczą groby. Szlak trafi wszelkie prace nad wyjaśnianiem zaszłości. Jak wtedy będziemy argumentować bolące sprawy, np. sprawę Katynia? Każdy w Europie przyzna, że czepiamy się drobiazgów a sami nie jesteśmy lepsi.

PS. Jeśli forum przychyli się do moich poglądów to proszę adminów o usunięcie ostatniego akapitu z postu.
"[gdy zaś przyjech]al przed pyeć źssyadl krol y [spojrzał] w pyeć a Mar[chołt leżał na twarzy u pr]ogu y spu[ściwszy spodnie, pokazywał mu] rzyć iay[ca."
Weyssenburger 1514 r.
#9
archeo napisał(a):Mam pytanie otwarte. :!:
Czy mamy rozmawiać o szczegółach ekshumacji na Forum :?:
Pamiętajcie Panowie, że internet jest najbardziej otwartym medium! O niechlubnych szczegółach przeczytać może np. ambasador Rosji albo zapalony dziennikarz i afera międzynarodowa gotowa. Nikt nie będzie wdawał się w szczegóły tylko uogólniał - wyjdzie, że Polacy tak nienawidzą Rosjan, że powszechnie niszczą groby. Szlak trafi wszelkie prace nad wyjaśnianiem zaszłości. Jak wtedy będziemy argumentować bolące sprawy, np. sprawę Katynia? Każdy w Europie przyzna, że czepiamy się drobiazgów a sami nie jesteśmy lepsi.

Ekhem ...

Też nie chciałbym takiego rozwoju sytuacji...

W „Katyniu” to Rosjanie (NKWD) zajęło się naszymi rodakami ... zamordowanymi byli jeńcy wojenni chronieni prawem międzynarodowym...

W 1914 roku – polegli w Nowosolnej – byli żołnierzami a nie jeńcami wojennymi – zginęli w walce a nie od strzału w tył głowy...

Warto o tym pamiętać.

Warto rozmawiać.
Z wódką jest jak na wojnie – są straty w ludziach i w sprzęcie Wink
--------------
"[...] pokój, jak prawie wszystkie sprawy tego świata, ma swoją cenę wysoką, ale wymierną. My w Polsce nie znamy pojęcia pokoju za wszelką cenę. Jest jedna tylko rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna. Tą rzeczą jest honor."

Józef Beck (5.V.1939)
#10
wiedza zapewne stąd:
<!-- m --><a class="postlink" href="http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=443&w=50214465&v=2&s=0">http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html? ... 65&v=2&s=0</a><!-- m -->
OldWit - wydaje mi się że nie chodzi tu o to w jaki sposób zólnierze zgineli, tylko o sposób traktowania ich po smierci...
jeśli ogólnie forum przychyli się do "wyciszenia sprawy" to wydaje mi się że trzeba wykasować troche wiecej wpisów.....
wy, siostry, niezły burdel macie w tym archeo!
:-P
#11
Forum mogę "ocenzurować" jeśli chodzi o ekshumację, ale co ze stronami DŁ, EI i GW?
Pozdr MJ
#12
Jagoda - nie tylko - same artykuły prasowe nic o tym nie mówia, ale np. nasz protest jaki miałby by być skierowawany do EI juz tak...
co zatem z wątkiem Sprzeciw?
wy, siostry, niezły burdel macie w tym archeo!
:-P
#13
"G" jesteś wielki, od pół godziny szukam gdzie czytałem o tych manierkach i już miałej jechać do pracy po oryginał GW - byłem pewien że gdzieś to było ..... uf, nie mam udaru
Sac
ps.: zgadzam się co do cenzury tematu - sprawa jest zbyt poważna
#14
kelek napisał(a):OldWit - wydaje mi się że nie chodzi tu o to w jaki sposób zólnierze zgineli, tylko o sposób traktowania ich po smierci...

Katyń wzbudza emocje i kontrowersje bo był to mord polityczny na jeńcach wojennych, który był tuszowany przez wiele lat a po dziś dzień historia dotycząca tej kwestii jest zakłamywana przez Związek Radziecki Putina ...

Katyń w tzw. „świadomości zbiorowej” to nie kwestia bezczeszczenia zwłok lecz ohydnego masowego mordu polskich patriotów... jakiekolwiek zestawianie tematu Katynia i Sprawy mogił z okresu Wielkiej Bitwy jest moim zdaniem nie uprawnione...
Z wódką jest jak na wojnie – są straty w ludziach i w sprzęcie Wink
--------------
"[...] pokój, jak prawie wszystkie sprawy tego świata, ma swoją cenę wysoką, ale wymierną. My w Polsce nie znamy pojęcia pokoju za wszelką cenę. Jest jedna tylko rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna. Tą rzeczą jest honor."

Józef Beck (5.V.1939)
#15
Kelek pozostaje jedynie EI bo to oni musieli coś sensacyjnego wrzucić! Inaczej szmatka by się nie sprzedała. Ok Panowie na życzenie tnę oba wątki ale rano bo dyskusja jest bardzo ciekawa!
Pozdr MJ

[ Dodano: 12 Październik 2006, 23:48 ]
Pozostaje jeszcze sprawa forum GW!


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości