Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Archiwizacja doniesień prasowych i relacji TV
#1
Czy ktoś archiwizuje relacje z gazet i tv (ewentualnie radia) dotyczące interesujących nas tematów?

Myślę że warto by było to robić. W powstającym wortalu mógłby być to kolejny dział...
Z wódką jest jak na wojnie – są straty w ludziach i w sprzęcie Wink
--------------
"[...] pokój, jak prawie wszystkie sprawy tego świata, ma swoją cenę wysoką, ale wymierną. My w Polsce nie znamy pojęcia pokoju za wszelką cenę. Jest jedna tylko rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna. Tą rzeczą jest honor."

Józef Beck (5.V.1939)
Odpowiedz
#2
Słuszna koncepcja Wit. Tylko kto to ma robić? Chyba że wszyscy wspólnie...
Stella - może Ty z racji zawodu i dostępu do mediów mógłbyś się tym zająć?
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz
#3
Nie wiem czy Stelli wolno prowadzić konkurencyjną działalność w stosunku do swego pracodawcy.
"[gdy zaś przyjech]al przed pyeć źssyadl krol y [spojrzał] w pyeć a Mar[chołt leżał na twarzy u pr]ogu y spu[ściwszy spodnie, pokazywał mu] rzyć iay[ca."
Weyssenburger 1514 r.
Odpowiedz
#4
Czyli ogólnie chodzi o posadę kronikarza naszej grupy. Jacyś chętni? Nie mam w zwyczaju wyznaczania "chińskich ochotników" :mrgreen:
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz
#5
Z konkurencją oczywiście nie mogę współpracować, za to po głowie nie głaszcząSmile. Swoje teksty jako dokumentację szlaku bojowego Grupy Łódź mam. Mogę założyć album do wglądu - jak powstanie muzeum Bitwy, będzie jak znalazł. Dołączę do niego swoje zeznanie policyjne nt. znalezienia kości w lesie. Niektóre fragmenty byłyby godne Paragrafu 22. Cytuję z pamięci:
- Skąd pan wie, że to Rosjanie?
- Wskazuje na to typ amunicji. Tu jest amunicja strzelecka do karabinu typu Mosin, używanego przez Rosjan. Niemcy mieli mausery, pociski były bardziej zaokrąglone na czubku.
- Skąd zna się pan na amunicji?
- Jestem oficerem rezerwy. Byłem w wojsku.
- Rosyjskim?
- Polskim! Poza tym tłumaczyłem książki o I wojnie, np. „Sierpień 1914-go” Sołżenicyna.
- Jak to się pisze? Przez „rz”?
I tak dalej....Smile))))) Policjanci byli bardzo sympatyczni skądinąd.
Na marginesie: montowany jest telemost z muzeum w Krasnojarsku. Jeśli się uda, impreza byłaby w sobotę 21-go o godz. 18, prawdopodobnie w UŁ przy Matejki 21/24 albo w PAN w Klubie Nauczyciela na Piotrkowskiej. Rosjanie z Syberii chcą na własne oczy zobaczyć ludzi, którzy porządkują cmentarz ich rodaków. Czy ktoś mógłby ew. przyjsć i pomachać krasnojarczanom na żywo? U nich będzie północ - to frajda być równocześnie o tej samej porze dziś w Łodzi i w jutrzejrzym dniu w Krasnojarsku. jak będę wiedział na 100 proc, napiszę gdzie i o której.
Odpowiedz
#6
ja moge przyjsc
Odpowiedz
#7
stella napisał(a):Wskazuje na to typ amunicji. Tu jest amunicja strzelecka do karabinu typu Mosin, używanego przez Rosjan. Niemcy mieli mausery, pociski były bardziej zaokrąglone na czubku.

No musiałem wtrącić słówko :-P – amunicja mosinowska od mauserowskiej różni się głównie kryzom (kryzą) ... oba rodzaje amunicji produkowane były zarówno z pociskiem tępo łukowym jak i ostro łukowym ... poza tym na zdjęciach widziałem mosiny ostrołukowe tępo łukowe produkowane były chyba do 1908 albo 1906 roku jeśli dobrze pamiętam) ...

Przepraszam za tą dygresje ale musiałem

Pozdrawiam OldWit 8-)

------------------------------------------------------

Kończymy ten offtopic jakże miły
Z wódką jest jak na wojnie – są straty w ludziach i w sprzęcie Wink
--------------
"[...] pokój, jak prawie wszystkie sprawy tego świata, ma swoją cenę wysoką, ale wymierną. My w Polsce nie znamy pojęcia pokoju za wszelką cenę. Jest jedna tylko rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna. Tą rzeczą jest honor."

Józef Beck (5.V.1939)
Odpowiedz
#8
Na mój udział na 95% możesz liczyć.
Pozdrawiam
Polak nie pyta ilu jest wrogów, tylko gdzie oni są!
Odpowiedz
#9
stella napisał(a):Czy ktoś mógłby ew. przyjsć i pomachać krasnojarczanom na żywo?
HEhehe nawet mozna i reke uscisnac i autografy dacWink
Odpowiedz
#10
Też się pojawię. I tak mam szkołę od rana - tak więc nie ma problemów.
G.O "Zgierz" - jak ktoś chce mieć "podwózkę" do domu to nie ma sprawy. Wracam przez Zegrz.
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz
#11
OldWit,
Kolor mundurów chyba rozróżnia obie armie?
"[gdy zaś przyjech]al przed pyeć źssyadl krol y [spojrzał] w pyeć a Mar[chołt leżał na twarzy u pr]ogu y spu[ściwszy spodnie, pokazywał mu] rzyć iay[ca."
Weyssenburger 1514 r.
Odpowiedz
#12
Telemost jest prawie pewien - trzeba tylko znaleźć koordynatora merytorycznego z UŁ (znalazłem). Musi jeszcze być próba techniczna połączenia. W każdym razie spotkanie na źywo z Syberią byłoby w sobotę o godz. 18 w Zakladzie Nowych Mediów UŁ, Łódź, ul. matejki 21/23, III p, pok. 332.
Będę informować na bieżąco, jak się sprawy mają. Jeśli przyjdziemy, a tememost nie wyjdzie, wylądujemy na piwie w chińskim barze Wituś na przykład (rók Narutowicza i Kilinskiego). I też będzie fajnie Smile

[ Dodano: 17 Październik 2006, 13:58 ]
„róg”, nie „rók”. To wszystko przez rolnika z Konstantynowa, który przyszedł z interwencją, zeby ktos zabrał mu ze stodoły tonę dyń. Zoo zabierze, ale dynie źle wpłynęły na moją ortografię. Poza tym koresponduję z krasnojarskiem po rosyjsku polskimi literami, a do mnie pisze facet po angielsku fonetycznie rosyjskimi literami. Nie znam angielskiego, więc uznał, że zrozumiem tekst, jak napisze bukwami. Ufff!
Odpowiedz
#13
Stella nieeeeeeeeeee! Tylko nie "Wituś". Tak na marginesie to on jest róg Kopcińskiego i Narutowicza, chyba że jest inny.
Stołowałem się w nim kilka razy - obok jest mój wydział - "Gełooografjiczny" :mrgreen: no i nie powiedziałbym żebym z taką radością miał tam wrócić.
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz
#14
Jasne, sorry. Siedzę na dyżurze i łeb mi pęka od telefonów. Narutowicza/Kopcinskiego...

[ Dodano: 17 Październik 2006, 15:28 ]
Przy okazji: mam pomysła. Może warto zorganizować w ramach Grupy Łódź „Jesienną Pogoń Za Fantem”? W wyznaczonym kawałku lasu, np. w Justynowie, jurorzy zakopują główną nagrodę (Zlotą Saperkę, beczułkę piwa, puchar). Potem szukanie... Kto pierwszy, ten wygrywa. Oczywiście zawody za zgodą wójta/nadlesnictwa/konserwatora/archeologa/innej władzy. Przy okazji oznakowujemy i zgłaszamy leśnikom znalezione niewypały, a każdy wie, ile tego tam jest. Kolejna pożyteczna akcja społeczna kopaczy, budowanie pozytywnej opinii środowisku, telewizja, prasa, wywiady, wdzięczność saperów, wezwanych nagle do 37579391 pocisków. Co się przy okazji znajdzie, to już inna sprawa. Może przyjechaliby ludzie z innych miast? Integracja i te rzeczy.
Oto luźny pomysł do rozważania w długie jesienne wieczory. Jak by impreza wypaliła, można by w przyszłym roku poszukać sponsorów i z czasem zrobić zawody ogólnopolskie...
Odpowiedz
#15
oj obawiam się że to nie będzie takie proste. Pomysł przedni i już mi się morda wykrzywia w uśmiechu na zabawę jaką możnaby zafundować ludzikom zajmującym się wykopkami. Ale, właśnie czy tylko zabawę ... sądzę że oficjalnie zorganizować się tego nie da. Ktoś musiałby podpisać odpowiedzialność za uczestników , a w przypadku takiej ilości rozrywkowych fantów musielibyśmy zabezpieczyć się od strony medycznej, czyli jakaś karetka, lub osoba po odpowiednim przeszkoleniu.Kto odpowiadałby gdyby komuś jednak coś się stało ? Telewizja prasa itd .... już widzę tytuł w EI: Poszukiwacze skarbów narażają życie dla zabawy pod egidą Władz Gminy " ...
sac
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości