Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Szlak bojowy niektórych jednostek w 1914 roku i nie tylko ..
#1
Link do strony z info Na temat szlaku bojowego niektórych oddziałów w 1914 roku. Na stronie są też inne informacje, które mogą być interesujące.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.1914-18.info/erster-weltkrieg-orte-index.php?finden=Kutno">http://www.1914-18.info/erster-weltkrie ... nden=Kutno</a><!-- m -->

OldWit

---------------------------

Nie zauważyłem a dałem link konkretnie do Kutna – bez problemu w spisie można odnaleźć Łódź i inne miejscowości
Z wódką jest jak na wojnie – są straty w ludziach i w sprzęcie Wink
--------------
"[...] pokój, jak prawie wszystkie sprawy tego świata, ma swoją cenę wysoką, ale wymierną. My w Polsce nie znamy pojęcia pokoju za wszelką cenę. Jest jedna tylko rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna. Tą rzeczą jest honor."

Józef Beck (5.V.1939)
Odpowiedz
#2
No, no OldWit jestem pełen uznania :!: Niemcy lubią porządek w archiwach :mrgreen:
pozdrawiam



ps ciekaw jestem czy rosjanie dysponują czymś takim
Polak nie pyta ilu jest wrogów, tylko gdzie oni są!
Odpowiedz
#3
Niestety mój rosyjski nie pozwala mi na dokładniejsze poszukiwania więc nie wiem jak to wygląda w przypadku jednostek rosyjskich ... podejrzewam jednak, że oni również dysponują wykazami ... trzeba tylko się do nich „dokopać” w sieci
Z wódką jest jak na wojnie – są straty w ludziach i w sprzęcie Wink
--------------
"[...] pokój, jak prawie wszystkie sprawy tego świata, ma swoją cenę wysoką, ale wymierną. My w Polsce nie znamy pojęcia pokoju za wszelką cenę. Jest jedna tylko rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna. Tą rzeczą jest honor."

Józef Beck (5.V.1939)
Odpowiedz
#4
Mają, ale w niedostępnym (płatnym) centralnym archiwum armii. Dlatego w sierpniu dwa tygodnie gościłem w domu Rosjanina, który buszuje tam za darmo. Same akta 24 pułku syberyjskiego, który został rozbity w Gałkowie, mają ponad 20 tomów. A oto zdjęcie dowódcy tego pułku, Grigorija Akimowicza Mandryki. Ten przeżył. Dowódcy zawsze mają lepiej.

[ Dodano: 23 Październik 2006, 16:40 ]
trochę podobny do kanoniera Dolasa-Kociniaka, co to rozpętał II wojnę światową.


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
#5
Jak Boga kocham dywersant ... ! Faktycznie podobny ! :mrgreen:

[Obrazek: 5603-05.jpg]
Tylko guziki nieugięte
przetrwały śmierć świadkowie zbrodni
z głębin wychodzą na powierzchnię
jedyny pomnik na ich grobie
i dymi mgłą katyński las (...)
Odpowiedz
#6
Może powinien zostać patronem Forum albo grupy rekonstrukcji 24 pułku syberyjskiegoSmile... Swoją drogą ciekawa postać. Po rozbiciu pułku z „półtora dziesiątkiem” ocalałych żołnierzy doszedł piechotą do Łodzi. Walczył do końca I wojny, potem przeciwko bolszewikom, zmarł na emigracji w Chinach w 1937 r. W Czelabińsku żyje jego wnuczka.

[ Dodano: 25 Październik 2006, 09:47 ]
więcej szczegółów o nim (po rosyjsku) na <!-- w --><a class="postlink" href="http://www.grwar.ru">http://www.grwar.ru</a><!-- w --> w rubryce „kartoteka projektu” - tam są nazwiska oficerów z I wojny. - i kliknąć na mandrykę. Zobaczcie, jakie fajne miał medale... Szkoda, że nie pogubił ich uciekając z Gałkowa do Łodzi... Smile
Odpowiedz
#7
powinien byc patronem
Odpowiedz
#8
stella napisał(a):Walczył do końca I wojny, potem przeciwko bolszewikom

Tak za to rzeczywiście może być patronem grupy rekonstrukcyjnej Smile
Z wódką jest jak na wojnie – są straty w ludziach i w sprzęcie Wink
--------------
"[...] pokój, jak prawie wszystkie sprawy tego świata, ma swoją cenę wysoką, ale wymierną. My w Polsce nie znamy pojęcia pokoju za wszelką cenę. Jest jedna tylko rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna. Tą rzeczą jest honor."

Józef Beck (5.V.1939)
Odpowiedz
#9
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Hehehehe dobre ... "powinien być patronem grupy". Nie zauważyłem momentu, kiedy określiliśmy (lub określilście) jaką to grupę zakładamy, jaką jednostkę odtwarzamy itp itd ... trochę bez sensu zaczynać od końca. Co w sytuacji jeżeli grupa będzie odtwarzać oddział niemiecki ? Albo austriacki ? Patron rosyjskiego oficera byłby strzałem w dziesiątke Wink
Tylko guziki nieugięte
przetrwały śmierć świadkowie zbrodni
z głębin wychodzą na powierzchnię
jedyny pomnik na ich grobie
i dymi mgłą katyński las (...)
Odpowiedz
#10
Zauważyliście, jakie duże grupy rekonstrukcji z Rosji i Niemiec spotkały się pod Łodzią w 1914 roku?Smile))))
Nie musi być jedna rosyjska czy niemiecka. Mogą być dwie albo więcej: kozacka, turkiestańska, austriacka, carsko-gwardyjska. Mnie podobają się Rosjanie - pewnie z racji bycia rusycystą. Może być 37 Jekatierinoburski Pułk, który stacjonował ponad 50 lat w Łodzi. Może być 24 Syberyjski 6 Dywizji Syberyjskiej z Chabarowska, ktory leży w Gałkowie. Pogadać i pomarzyć można, bo i tak nie zrobimy grupy/grup RH w miesiąc. Kto jest za ruskimi? Ruka wwierchSmile
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości