Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
telemost
#1
Temat do wycięcia po sobocie. Ale:
w sobotę 21-go jest telemost z Krasnojarskiem na Syberii. Ludziska tamtejsze chcą zobaczyć tych, którzy sprzątali Wiączyń. Telemost jest o godz. 20 na wydziale nowych mediów Uniwersytetu Łódzkiego, ul. Matejki 21/23, III p, sala 332. Kto może, niech przyjdzie. Wiecej w temacie „archiwizacja doniesień...” Ja będę tłumaczyć na rosyjski. Jestem tam na miejscu od 19.30.
Odpowiedz
#2
Nie sprzątałem na Wiączyniu, ale może mnie wpuścicie jeśli bym się zjawił :?: ;-)
Z wódką jest jak na wojnie – są straty w ludziach i w sprzęcie Wink
--------------
"[...] pokój, jak prawie wszystkie sprawy tego świata, ma swoją cenę wysoką, ale wymierną. My w Polsce nie znamy pojęcia pokoju za wszelką cenę. Jest jedna tylko rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna. Tą rzeczą jest honor."

Józef Beck (5.V.1939)
Odpowiedz
#3
A u kogo i jak się zameldowac ? wpuszczą tam bez problemów ?
sac
Odpowiedz
#4
Panowie. Niestety najprawdopodobniej ani Mnie ani Jagody nie będzie. Jagoda jeszcze nie wrócił z wojaży a ja mam dosyć napięty plan na dzień jutrzejszy jak i niedzielę więc poprostu zwyczajnie nie wyrobię się.
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz
#5
Ja postaram sie być ... mam zaległy egazmin popołudniu ... jak nie padnę po nim jak mucha wpadne.
Tylko guziki nieugięte
przetrwały śmierć świadkowie zbrodni
z głębin wychodzą na powierzchnię
jedyny pomnik na ich grobie
i dymi mgłą katyński las (...)
Odpowiedz
#6
No i jak wypadł telemost ile osob bylo co sie działo moze jakies zdjecia filmik jakies informacje .......wrazenia? Ciekawy jestem bo cholercia nie moglem w tym uczestniczyć.
Лодзь
Odpowiedz
#7
Generalnie b. sympatycznie. Po rosyjskiej stronie siedziało chyba ze 30 osób, u nas było 15, w tym dycha kopaczy. Tam: Polonia, urząd miasta, dyrektor muzeum, klub rekonstrukcji (100 ludzi). Dziękowali, powiedzieli, że staliśmy się częścią Syberii (to tak z sympatii). Twardo siedzieli do godz. 3 nad ranem (u nich). Już wysłałem maila do Walentyny Bondariowej, które prowadziła spotkanie, żeby dała namiary na tych rekonstruktorów. Chłopaki mimo odległości byli już w Gdańsku i Pułtusku, mogliby przyjechać kiedyś do Łodzi (chcą). Nawiążę z nimi bliższy kontakt. Tym razem odwaliliśmy kawał dobrej promocji Łodzi na świecie. Robimy więcej dla poprawy stosunków z Rosją niż cały nasz rządSmile)

[ Dodano: 23 Październik 2006, 12:51 ]
Mail od Walentyny Bondariowej, która prowadziła telemost:
Myślę, że wspólnie zyskaliśmy wielu zwolenników. Administracja Krasnojarska bardzo się zainteresowała Łodzią, waszymi działaniami i pomysłami, chłopaki z klubu miłośnikow historii też, i Polacy z „Domu Polskiego-Krasnojarsk”. Wszyscy proszą o kontakty z wami. Przekazuję im pańskie adresy mailowe i telefony. Wszystkiego dobrego i pozdrawiam. Jesteście wspaniali! Z poważaniem W.B

No to w razie czego mamy chody na Syberii....Smile))
Odpowiedz
#8
Mam pare fotek i filmików - wrzucę w wolnej chwili ... trochę przyznam słabo wyszło z naszej strony - bo Ci z nas którzy nie znali rosyjskiego (więksozść na sali) patrzyła przez większość czasu jak wół na malowane wrota :mrgreen: Confusedhock: :lol:
Tylko guziki nieugięte
przetrwały śmierć świadkowie zbrodni
z głębin wychodzą na powierzchnię
jedyny pomnik na ich grobie
i dymi mgłą katyński las (...)
Odpowiedz
#9
To pierwszy raz. Rosjanie też słuchali wypowiedzi po polsku nic nie rozumiejąc, ale wcale im to nie przeszkadzało. Sami chcieli się spotkać, no to się spotkali. Przy następnym telemoście pogada się dłużej i nie o tak wariackiej porze. No i lepiej się przygotujemy. Najważniejsze są teraz kontakty mailowe. Nawiasem mówiąc tej nocy Krasnojarsk miał też telemost z San Francisco i Bernem w Szwajcarii. Tam łączyli się z artystami. Byliśmy w dobrym towarzystwie Smile
Teraz się zastanowmy, czego możemy od nich potrzebować. Ci rekonstruktorzy mogą np. podać namiary na kolegów bliżej Polski - oni wszyscy działają w ramach oficjalnych organizacji i współpracują ze sobą.
Odpowiedz
#10
Obiecane przeze mnie:

filmik: <!-- m --><a class="postlink" href="http://telekonferencja.patrz.pl/">http://telekonferencja.patrz.pl/</a><!-- m -->


i fotki z telekonferencji:

[Obrazek: untitled1fj5.jpg]
[Obrazek: untitled2at8.jpg]
[Obrazek: untitled3ob5.jpg]
[Obrazek: untitled4ix9.jpg]
Tylko guziki nieugięte
przetrwały śmierć świadkowie zbrodni
z głębin wychodzą na powierzchnię
jedyny pomnik na ich grobie
i dymi mgłą katyński las (...)
Odpowiedz
#11
Zewidencjonować i zabezpieczyć dokumentację gdyż jak ulał pasuje do jednego z działów na naszej stronie ;-)
Przeniosę to w wolnej chwili. Bolas jak możesz prześlij zdjęcia na <!-- e --><a href="mailtoConfusedtowarzyszenie@lodz-eksploracja.org">stowarzyszenie@lodz-eksploracja.org</a><!-- e -->
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz
#12
stella,
Wielkie brawa i niskie ukłony za telemost i inne sprawy wokół Bitwy!
Pozdrawiam
"[gdy zaś przyjech]al przed pyeć źssyadl krol y [spojrzał] w pyeć a Mar[chołt leżał na twarzy u pr]ogu y spu[ściwszy spodnie, pokazywał mu] rzyć iay[ca."
Weyssenburger 1514 r.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości