Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
I wojna światowa - ksiażki ...
#1
Parę rzeczy które można sobie pobrać z sieci - ciekawe materiały o Wojnie Światowej - na pewno także pod kątem rekonstrukcji.

Fortifications of the Western Front 1914-1918
The Eastern Front 1914-1918

The Russian Army 1914-1918

German Army In WW1 1914-1915
German Army In WW1 1915-1916
German Army In WW1 1917-1918
German Army In WW1 1914-1918
Tylko guziki nieugięte
przetrwały śmierć świadkowie zbrodni
z głębin wychodzą na powierzchnię
jedyny pomnik na ich grobie
i dymi mgłą katyński las (...)
Odpowiedz
#2
Jak pozamykam bajzel na uczelni mozemy sie spiknac to ci to wypale - na wysylanie mailami za duze ...
Tylko guziki nieugięte
przetrwały śmierć świadkowie zbrodni
z głębin wychodzą na powierzchnię
jedyny pomnik na ich grobie
i dymi mgłą katyński las (...)
Odpowiedz
#3
Tu macie dwa epizody wydarzeń bitwy łódzkiej, nawet z prezentacją na mapkach:
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www-cgsc.army.mil/carl/resources/csi/iib_iji/iib_iji.asp">http://www-cgsc.army.mil/carl/resources ... ib_iji.asp</a><!-- m -->
witek
Odpowiedz
#4
Odświeżę troszkę ten temat bo mam prośbę - możecie polecić jakąś dobrą syntezę I wojny światowej w formie książkowej? Jak na razie znalazłem tylko książki Pajewskiego, Gilberta i chyba Becketta...Może jest coś co mi umknęło a warto by do tego zajrzeć? Z tych 3 wymienionych to która najbardziej treściwa jest?
Odpowiedz
#5
Warte zobaczenia jest również dzieło Janusza Piekałkiewicza pt. "Kalendarium wydarzeń I wojny światowej". Interesujący tekst, sporo map i schematów, ogrom archiwalnych ilustracji. Polecam.
Gałkówek - Raj dla Eksploratorów
http://www.galkowek.pl/
Zapraszam
Odpowiedz
#6
Dzięki Domin za tę pozycję, na pewno do niej zajrzęSmile A czy warto kupować dzieło J. Pajewskiego o tejże wojnie?
Odpowiedz
#7
Polecam Jana Dąbrowskiego tytuł bodajże "Wielka wojan 1914-1918" trudno dostępna gdyż jedyne wdaniepochodzi chyba 1934. W każdym razie to moim zdaniem jak narazie najdoskonalsza książka traktująca o historii zmagań wojennych 1914-1918. Pozostałe pozycje są skryptami.
Jagodowy
Odpowiedz
#8
Mini, jednopostowy offtop
Jagoda napisał(a):Polecam Jana Dąbrowskiego tytuł bodajże "Wielka wojan(na) 1914-1918" trudno dostępna gdyż jedyne wdaniepochodzi (wydanie pochodzi) chyba (z?) 1934. W każdym razie to moim zdaniem jak narazie(na razie) najdoskonalsza książka traktująca o historii zmagań wojennych 1914-1918. Pozostałe pozycje są skryptami.
Jagodowy
Gdzie się spieszyłeś? Na jagody? W grudniu?! :lol:
Odpowiedz
#9
O Master of ortography!
Spieszyłem się na pociąg!
Dlatego kurcząc się w przepisowym ukłonie, uniżenie proszę szanownego Mistrza Ortografii o wybaczenie tegoż gwałtu ortografii języka polskiego jakiego dopuściłem się dwa posty wyżej. Jednocześnie zwracam się z prośbą o przykładne ukaranie mojej osoby przez biczowanie języka rozgrzanym pogrzebaczem.
A wracając do meritum, dodasz coś od siebie w temacie literatury traktującej o I Wojnie Światowej? Czy tylko będziesz sprawdzał posty pod względem ortografii i interpunkcji?
Jagodowy
Odpowiedz
#10
Właśnie! Dodaj coś, no please, please!Smile
Odpowiedz
#11
Maciejfloyd sprecyzuj czy chodzi Ci o I WŚ na wszystkich frontach, czy też konkretny odcinek?
Marian Zagórniak "Studia i szkice z dziejów I wojny światowej " ta pozycja traktuje przede wszystkim o froncie wschodnim a ściślej o działaniach wojennych za ziemiach polskich. O pozostałych wydarzeniach mówiąc dość marginalnie. Nie mniej polecam tu masz link. <!-- m --><a class="postlink" href="http://chomikuj.pl/MarekF/Historia+powszechna/1914-1918+-+Studia+i+szkice+z+dziej*c3*b3w+I+wojny+*c5*9bwiatowej+-+Marian+Zg*c3*b3rniak,367148431.doc">http://chomikuj.pl/MarekF/Historia+pows ... 148431.doc</a><!-- m -->
Natomiast jeśli interesują Cię I WŚ na terenie Galicji, to polecam "Wojnę Galicyjską" autor Juliusz Bator (książka nieco germanofilska a ściślej Austrofilska ale bardzo interesująca)
Jagodowy
Odpowiedz
#12
Jagodowy, chodzi mi o jak najlepszą syntezę całej I wojny światowej. Przyznaję, że temat I wojny trochę zaniedbałem i chciałbym to nadrobić. Najpierw ogólnie a później np. rozszerzę wiedzę w oparciu o pozycje podane przez Ciebie czy też tę podaną przez Domina.
Odpowiedz
#13
Jagoda, jak cię widzą...
A ja tu tylko sprzątam. Po to mi dali ten stołek.
Odpowiedz
#14
Dla mnie witryna jest nieosiągalna Sad
Pozdrawiam, Adam Smile
Odpowiedz
#15
Cześć
No niestety, ale wątek jest sprzed 14 alt i link wygasł
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości